Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 48
Data premiery: 29-06-2018
Wydawca: Wydawnictwo Jedność

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
11,99 zł
Special Price 8,99 zł
- +
LUB

Opis

W poszukiwaniu skarbów to seria pięciu bardzo pomocnych w pracy katechetycznej książek, które pomagają dzieciom i młodzieży odkrywać skarby ukryte w sakramentach świętych.

Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa to książka, która pomoże dzieciom pokochać Mszę św. Znajdziemy w niej gry, zajęcia i wskazówki, które pomogą nam odkrywać ten wielki skarb ukryty w Komunii.

Pan Jezus chciał pozostać z nami na zawsze, ukryty w drobinie chleba i w łyku wina, byśmy mogli spotykać Go w każdym zakątku świata. To właśnie w Komunii Świętej Pan Jezus przychodzi do nas
i przemienia nas w siebie. Karmić się Nim, to znaczy wejść w nowe życie miłości, aby uczyć się od Niego i coraz bardziej się do Niego upodobniać.

W serii „W poszukiwaniu skarbów” ukażą się wkrótce: „Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego”, „Msza Święta i skarb ukryty w Eucharystii”, „Jezus i skarb ukryty w królestwie Bożym”, „Spowiedź i skarb przebaczenia”.

Odbiorcy

  • dzieci w wieku komunijnym
  • katecheci poszukujący pomocy dydaktycznej

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

  • w praktyczny i przystępny sposób przybliża istotę Komunii Świętej
  • to doskonała pomoc dla katechety i ciekawa lektura dla każdego małego chrześcijanina
  • jej kolorowe ilustracje pomagają zrozumieć omawiane kwestie


 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Fabris Francesca
Nazwa Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa
Liczba stron 48
Data premiery 29-06-2018
Wydawca Wydawnictwo Jedność
Seria W poszukiwaniu skarbów
Oprawa miękka
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Autor ilustracji Mantovani Alessandra
ean 9788379718825
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału włoski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Francesca Fabris to autorka pięknie zilustrowanych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorka głośnej serii pt. „Wielcy przyjaciele Jezusa”, która przybliża najmłodszym biografię oraz duchową drogę do świętości wielu ważnych postaci w historii chrześcijaństwa. Pozycje pisarki mogą być wykorzystywane przez nauczyciela podczas lekcji religii. Pomagają wyjaśnić najmłodszym znaczenie najważniejszych sakramentów w Kościele katolickim, do których zalicza się Eucharystię, sakrament pokuty, bierzmowanie, kapłaństwo oraz małżeństwo. Kolorowe ilustracje zwiększają zainteresowanie dziecka pogłębianiem własnej religijności. Dowiaduje się, jakie postawy życiowe są najważniejsze w życiu chrześcijanina – miłość, wiara, nadzieja, miłosierdzie czy gotowość do wybaczania. Francesca Fabris ukazuje maluchom zarówno sylwetki najpopularniejszych świętych, jak i znanych tylko nielicznym osobom. Obok świętego Mikołaja, świętego Franciszka z Asyżu, świętego Józefa, świętej Teresy z Kalkuty czy świętego Ojca Pio, dzieci mogą również prześledzić życie świętej Rity, świętej Łucji, świętego Dominika Savio, świętej Klary czy świętego Marcina. Autorka przedstawia fascynujące momenty ich życia, a także wskazuje godne naśladowania postawy. Dzięki lekturze jej książek, najmłodsi dowiadują się w jaki sposób nawiązać bliską relację z Jezusem, a także poznają pozostałe Osoby Trójcy Świętej – Ojca oraz Ducha Świętego i jego dary. Uczą się osobistej modlitwy oraz odnajdywania Boga w codziennych wydarzeniach życia. Dowiadują się, że Stwórca czuwa nad nimi każdego dnia i zawsze mogą zwrócić się do Niego z prośbą o pomoc. Francesca Fabris przybliża również postać Maryi, która jest najlepszym wzorem chrześcijańskiego życia. Twórczość pisarki pozwala już od najmłodszych lat wzbudzać u dzieci zainteresowanie sprawami wiary i wyjaśniać im trudne zagadnienia religijne.