Koń na receptę

(okładka twarda)
Koń na receptę (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 80
Oprawa: twarda
Wydawca: Dreams

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
27,00 zł
Special Price 17,99 zł
- +
LUB

Opis

Miłość do koni bywa lekiem. Przekonała się o tym grupa dzieci spędzająca wakacje na wsi w ośrodku hipoterapii. Między podopiecznymi a zwierzętami tworzy się silna więź. Szczególnie ważny staje się tytułowy koń na receptę, Szogun, którego chce odebrać stadninie jego właścicielka. Dzieci szukają rozwiązania. Rozbijają swoje skarbonki, zbierają w lesie jagody i grzyby. Piszą również wiersze o koniach, malują do nich ilustracje i próbują sprzedać swoje dzieła turystom. Czy ich wysiłki okażą się skuteczne, a zarobione pieniądze wystarczą na wykupienie Szoguna, by mógł nadal służyć ich niepełnosprawnym kolegom? „Koń na receptę” to poruszająca opowieść o wielkiej sile przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i satysfakcji ze wspólnego działania. Jednak przede wszystkim to historia o miłości pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Miłości, która niesie uzdrowienie.

Bohaterką książki jest nastoletnia panna, która z powodu kłopotów rodziny (choroba mamy i zagrożenie pracy taty) zamiast szósty raz pojechać do Egiptu, musi spędzić wakacje u ciotki w stajni w lesie. I jest z tego powodu bardzo niezadowolona. Oczywiście tylko na początku. Akcja, która pozwoli Jagodzie dojrzeć i zmienić nastawienie do życia, zawiązana jest wokół ratowania Szoguna - konia, który świetnie sprawdza się w roli terapeuty dla niepełnosprawnych dzieci.

Książka Agaty Widzowskiej-Pasiak jest tak przewidywalna jak i krzepiąca. Oczywiście dzieciakom dzięki ciężkiej pracy, twórczemu nastawieniu, szczęśliwemu zbiegowi okoliczności w ostatniej chwili uda się uratować konia.

Książka czytana cyklicznie na antenie Programu I Polskiego Radia w audycji „Jedynka dzieciom” przez polskich aktorów.


Dodatkowe informacje

Autor Widzowska-Pasiak Agata
Nazwa Koń na receptę
Liczba stron 80
Oprawa twarda
Wydawca Dreams
Płeć chłopiec / dziewczynka
Autor ilustracji Parda Piotr
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Data premiery 04-04-2013
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka
Przedział wiekowy 8-11 lat,12-14 lat

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Koń na receptę

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: