Kontrola zarządcza w oświacie

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 68
Data premiery: 23-04-2015
Wydawca: Wolters Kluwer

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Publikacja Kontrola zarządcza w oświacie zawiera szerokie omówienie zagadnienia kontroli zarządczej ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za jej wprowadzenie i realizację oraz kwestii zarządzania ryzykiem. W opracowaniu zostały przedstawione również najważniejsze zmiany w zakresie audytu i kontroli finansowej. 

Opracowanie pozwoli dyrektorom szkół, przedszkoli i pozostałych placówek oświatowych na praktyczne przeanalizowanie i dostosowanie opracowanych rozwiązań w taki sposób, aby - zgodnie z przeznaczeniem kontroli – jednostka osiągała wyznaczone jej cele w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy. 

Dyrektorze, dowiesz się m.in.:

  • w jaki sposób dyrektor szkoły powinien dokumentować realizację kontroli zarządczej,
  • czy nadzór pedagogiczny podlega kontroli zarządczej,
  • jakie zmiany należy wprowadzić w szkole w związku z wymogiem stosowania kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych,
  • czy organ prowadzący może powołać komisję do przeprowadzenia kontroli w placówce,
  • czy w regulaminie kontroli zarządczej przygotowanym przez kierownika jednostki organizacyjnej musi zostać przygotowana karta samooceny dla pracowników jednostki.

Dodatkowe informacje

Autor Marciniak Lidia, Piotrowska-Albin Elżbieta
Nazwa Kontrola zarządcza w oświacie
Liczba stron 68
Data premiery 23-04-2015
Wydawca Wolters Kluwer
Seria ABC praktyki prawa oświatowego
Oprawa miękka
ean 9788326481970
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kontrola zarządcza w oświacie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Lidia Marciniak to polska prawniczka i autorka opracowań w zakresie Prawa Oświatowego oraz Prawa Oświatowego dla Przedszkoli. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Kształciła się również podyplomowo na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W ramach studiów podyplomowych poszerzyła swoją wiedzę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także polityki i zarządzania. Począwszy od maja 2006 roku Lidia Marciniak podejmuje współpracę z Wydawnictwem Wolters Kluwer. Jej publikacje poruszające zagadnienia prawne można przeczytać również w serwisie internetowym Prawo.pl. Marciniak jest współautorką wielu książek przydatnych w pracy nauczycieli, kadry zarządzającej placówkami edukacyjnymi, a także opiekunów. Znajdziemy w nich między innymi wzory dokumentów i pism, które znajdują zastosowanie w praktyce. Zostały one przygotowane z uwzględnieniem aktualnych przepisów prawnych, takich jak zwłaszcza Kodeks pracy, ustawa Prawo oświatowe czy Kodeks Pracy. Autorka wyjaśnia skomplikowane zagadnienia prawne dotyczące zatrudniania nauczycieli, odpowiedzialności dyscyplinarnej, urlopów, a także zasad przyznawania dodatków socjalnych. W swoich matriałach porusza również kwestię opracowywania, uchwalania i wprowadzania zmian do statutu szkoły podstawowej. Przekazuje przedstawicielom dyrekcji praktyczne wskazówki i pomaga uniknąć najczęstszych błędów. Książki Lidii Marciniak są także pomocne w celu planowania awansu zawodowego nauczycieli oraz oceniania ich pracy. Lektura sprzyja również przestrzeganiu przepisów w zakresie ochrony danych osobowych w szkole i przedszkolu – zgodnie z ustawą RODO. Autorka informuje, jakie obowiązki ciążą w związku z tym na dyrektorach placówek edukacyjnych i jakie konsekwencje grożą za niedostosowanie się do wytycznych. Lidia Marciniak porusza również kwestie prawne związane m.in. z zakładaniem placówek oświatowych, ich przekształcaniem, prowadzeniem rekrutacji czy organizowaniem dla uczniów indywidualnego toku nauczania oraz pomocy materialnej. Z jej książek można się również dowiedzieć, jak prawidłowo prowadzić arkusz organizacji pracy szkoły i przedszkola.