Kopalnia Soli Wieliczka / Soljana szachta Wieliczka

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 112
Data premiery: 30-11-2013
Wydawca: Dr Lex

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,99 zł
- +
LUB

Opis

Solny świat głęboko ukryty pod ziemią to IX poziomów chodników i sztolni, 245 km korytarzy oraz 2391 komór, kaplice, w tym podziemne Sanktuarium - Kaplica św. Kingi, jeziora oraz wykute w soli rzeźby. W ciągu ponad 700 lat eksploatacji wielickiego złoża wydrążono ok. 7,5 mln metrów sześciennych pustek – powstał niezwykły labirynt pełen osobliwości, cudów natury, śladów górniczej pracy sprzed wieków. Kopalnia jest jedynym w Europie i na świecie podziemnym szlakiem turystycznym prowadzącym przez jej najpiękniejsze i najcenniejsze rejony. Podziemny świat od pokoleń fascynował niezliczone rzesze turystów. W żadnym innym miejscu (na świecie) nie odnajdziemy niczego choćby w małym stopniu porównywalnego z wielickim labiryntem.

Wybierając Trasę turystyczną przechodząc przez kolejne chodniki i komory zostajemy wplątani w niezwykłą opowieść o ludziach oraz potędze natury, która przed milionami lat stworzyła wielickie złoże soli. Wędrówka podziemnym szlakiem pozwala prześledzić dzieje solnego górnictwa od średniowiecza aż po współczesność, sięgnąć do prehistorii, kiedy to na terenach Wieliczki ludy kultury lendzielskiej uzyskiwały sól warzoną z powierzchniowych solanek.

Wybierając Trasę Górniczą śmiałkowie otrzymują górniczy ekwipunek, na który składają się: ochronny kombinezon, kask, pochłaniacz i lampa. Tak wyposażeni wyruszają XIV-wiecznym szybem Regis w głąb ziemi, gdzie czekają na nich "węgierskie psy", jedyne w swoim rodzaju kalafiory, kaszty. Przed nimi około 3 godziny pasjonującej wędrówki...

Kopalnia soli "Wieliczka" to niezwykły, niepowtarzalny zabytek kultury polskiej o ogromnej wartości historycznej i przyrodniczej, jeden z nielicznych rezerwatów i skansenów górniczych na całej kuli ziemskiej - od 1978 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Na kartach tego albumu znakomity fotograf Paweł Zechenter zawarł swoją własną podróż do serca wielickiej Kopalni. Strona po stronie prowadzi nas przez Trasę turystyczną i Trasę górniczą, odkrywając ich niepowtarzalne piękno, na które złożyły się setki lat ludzkiej pracy oraz miliony lat twórczej działalności natury.
Wydanie w języku ukraińskim.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Zechenter Paweł
Nazwa Kopalnia Soli Wieliczka / Soljana szachta Wieliczka
Liczba stron 112
Data premiery 30-11-2013
Wydawca Dr Lex
Oprawa miękka
Tłumacz Wojciechowska Stanisława
ean 9788379220137
Numer wydania I
Język wydania ukraiński
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kopalnia Soli Wieliczka / Soljana szachta Wieliczka

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Paweł Zechenter to polski fotograf, który pojawił się na świecie 20 czerwca 1961 roku w Krakowie. Absolwent geologii Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie studiował w latach 1980-1987. Podejmował również naukę na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie kształcił się na takich kierunkach jak filmoznawstwo oraz filologia polska. Należał do Niezależnych Zrzeszeń Studentów. Sprawował funkcję przewodniczącego Komisji Kultury NZS AGH, był członkiem podziemnej Krakowskiej Komisji Wykonawczej NZS, współpracował z „Biuletynem NZS AGH”, a także należał do NZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był kolporterem wydawnictw niezależnych i podziemnych, uczestnikiem strajków studenckich, a także angażował się w działalność podziemnej poligrafii. Za swoją aktywność otrzymał w 1983 roku wraz z pozostałymi działaczami NZS wyrok aresztu. Nie został jednak pozbawiony wolności, gdyż z związku z ciężką chorobą poddawał się hospitalizacji. 22 czerwca 1983 roku uzyskał amnestię. Paweł Zechenter pracował jako fotoreporter dla takich czasopism jak „Głos Nowej Huty” oraz „Czas Krakowski”. W 2000 roku założył własną firmę fotograficzną pod nazwą ArtMedia.Net. W zakres jej usług oprócz wykonywania zdjęć wchodzi tworzenie grafiki komputerowej oraz projektów stron internetowych. Zechenter pracuje również dla firmy fotograficznej Agfo. W swojej dotychczasowej karierze współpracował z wieloma czasopismami oraz wydawnictwami – m.in. Wydawnictwem Literackim, Znakiem, Wydawnictwem UJ, Wydawnictwem ASP oraz Universitas. Jest autorem wielu albumów, spośród których najpopularniejszy nosi tytuł „Kopalnia soli Wieliczka”. Pozycja ta została przetłumaczona na wiele języków obcych, w tym niemiecki, szwedzki, hiszpański, fiński, chiński oraz hebrajski. Album ten prezentuje trasę górniczą oraz turystyczną kopalni w Wieliczce – zabytku kultury polskiej znajdującego się nieprzerwanie od 1978 roku na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Paweł Zechenter na kolejnych stronach ukazuje najpiękniejsze zakątki tego miejsca, prezentując jego głębię. Przedstawia fascynujące piękno natury i inspiruje turystów do wędrówki podziemnym szlakiem. Album ten zawiera w sobie pasjonującą opowieść o tym, jak kopalnia w Wieliczce zmieniała się na przestrzeni wieków.