Kora, Kora. A planety szaleją

(okładka zintegrowana, książki)
100/100
Liczba stron: 200
Data premiery: 08-11-2011
Wydawca: Agora

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

"Przez całe życie buntuję się przeciwko wyobrażeniu ludzi o mnie".
Kora

Dzieciństwo w sierocińcu, szukanie wolności, barwny świat hipisów, o którym mówiła „mój raj i moja wolność”, miłość, która „w naszym świecie jest doznaniem prawie niedostępnym”, a jednak do Niej przyszła, Maanam, zespół, którego była twarzą i który na zawsze zmienił oblicze polskiego rocka. Oto opowieść Kory o Jej życiu i tworzeniu spisana przez Jej męża Kamila Sipowicza. Kora bez retuszu i przemilczeń.

Jak zawsze bezkompromisowa i szczera.

"Kora – kobieta fascynująca, a nawet więcej: kobiecość sama, kobiecość wolna, nieokiełznana i ekspresyjna. A wiec: Kora opowiada o sobie, dziecku w sobie, kobiecie w sobie, o życiu kobiety i o facetach oraz o sprawach naprawdę ważnych. Opowiada również o sprawach mniej ważnych. Bo któż zna kryteria tego, co naprawdę w życiu ważne? Ta książka to krótka biografia, zapis pewnego etapu intymno-publicznego życia, ale przede wszystkim opis istotnych warstw naszej rodzimej kultury. To jeden z kluczy do jej zrozumienia, równie niezbędnych jak »Wesele« Wyspiańskiego czy »Ferdydurke« Gombrowicza. To również klucz do zrozumienia fenomenu samej Kory. A kto nie przeczyta, ten trąba!"
Magdalena Środa


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Sipowicz Kamil
Nazwa Kora, Kora. A planety szaleją
Liczba stron 200
Data premiery 08-11-2011
Wydawca Agora
Oprawa zintegrowana
ean 9788326806384
Numer wydania I
Rok wydania 2011
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Sięgnęłam po tę książkę dlatego, że od dziecka interesowały mnie biograficzne zarysy postaci sztuki, filmu, czy świata muzyki, a także dlatego, że od bardzo dawna czekałam na książkę ,która wyszłaby spod ręki członka rodziny tejże artystki, a będzie możliwie jak najbardziej uaktualniona. Sama postać Kory fasycnowała mnie od dziecka kiedy usłyszałam wykonywaną przez nią piosenkę "Nie poganiaj mnie". Nie pamiętam, aby jakikolwiek utwór zrobił na mnie takie wrażenie żebym zapamiętała go na lata. Byłam jej ciekawa gdy zobaczyłam ją jako jurorkę w znanym programie "Must Be the Music". Bezkompromisowa, charyzmatyczna, zawsze posiadająca swoje własne, niepodważalne zdanie i szczera do bólu. Opierając się na tym wszystkim co kreowały media, czego dowiadywałam się w wywiadach byłam niezwykle ciekawa jak widzeli ją bliscy i jaka była "za zamkniętymi drzwiami" swojego domu. Myślę,że mąż może ujawnić wiele, nakierować fana, odbiorcę na zupełnie inne tory i tak też było w tym przypadku.
Chyba każdy Polak choć raz w życiu zetknął się z polskim rockiem i przynajmniej kojarzył osobę Kory. Z tymże "Kora" to tak naprawdę Olga Sipowicz wcześniej Jackowska. Wychowywana w domu dziecka doskonale wiedziała, że musi być twarda i konkretna tak, by w życiu osiągnąć sukces. Z pewnością nie było łatwo. Szare czasy PRL'u, cenzura, strach i bieda. Sama Olga wiedziała, co znaczy "iść pod wiatr". Była tego nauczona od dzieciństwa. Całe swoje życie tęskniła za matką przez co w dorosłym życiu zależało jej na tym,by być przy synach. Miała stanowcze poglądy na tematy zakazane w czasach komuny, które później otwarcie manifestowała-mowa tu między innymi o osobach homosekualnych czy twardych używkach.
Z książki dowiedziałam się bardzo wiele. Zawiera wszystko to,co mnie interesowało. Wyłania się z niej portret ciepłej kobiety, która kochała rodzinę, swoją suczkę oraz szanowała fanów. Zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Przeczytałam ją w jeden wieczór z zapartym tchem. Szczerze polecam ją wszystkim fanom Kory, osobom, które spoglądają dalej i chcą wiedzieć więcej. Nie pozostawia niedosytu więc bardzo warto ją mieć.
Ocena
Recenzja wg Klaudia / (Dodano 09.08.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kora, Kora. A planety szaleją

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł