Krab o złotych szczypcach. Przygody Tintina. Tom 9

(okładka miękka)
Krab o złotych szczypcach. Przygody Tintina. Tom 9 (okładka miękka, książki)
Autor: Herge
Liczba stron: 64
Data premiery: 18-02-2015
Wydawca: Egmont Polska Sp. z o.o.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
24,99 zł
Special Price 18,99 zł
- +
LUB

Opis

Detektywi Tajniak i Jawniak wprowadzają Tintina w szczegóły pewnej zagadki kryminalnej. Chodzi o fałszywe dwudziestofrankówki i tajemniczego topielca. Trop prowadzi Tintina do statku transportowego „Karaboudjan”, z którego załogi pochodził ów mężczyzna.

Kiedy reporter usiłuje rozejrzeć się na statku, zostaje nagle ogłuszony, związany i uwięziony w ładowni. „Karaboudjan” wychodzi w morze… Sytuacja zdaje się beznadziejna, ale wrodzone spryt i optymizm pozwalają Tintinowi się uwolnić… Jaką tajemnicę skrywa załoga okrętu i kim okaże się ekscentryczny kapitan Baryłka?

Tematyka "Kraba o złotych szczypcach" jest odmienna od tego, do czego Hergé przyzwyczaił czytelników, czyli komentowania aktualności światowej polityki. Było to podyktowane wymogami cenzury w okupowanej przez Niemców Belgii (album ukazał się w roku 1941, a już dwa lata później został wydany w kolorze).


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Herge
Nazwa Krab o złotych szczypcach. Przygody Tintina. Tom 9
Liczba stron 64
Data premiery 18-02-2015
Wydawca Egmont Polska Sp. z o.o.
Seria Przygody Tintina
Oprawa miękka
Tłumacz Puszczewicz Marek
ean 9788328102842
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału francuski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Krab o złotych szczypcach. Przygody Tintina. Tom 9

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Herge to pseudonim artystyczny belgijskiego rysownika komiksowego Georgesa Remiego. Przyjął go w wieku 17 lat, kierując się francuską wymową inicjałów R.G. Pojawił się na świecie 22 maja 1907 roku w Brukseli, a zmarł w tym samym mieście 3 marca 1983 roku. Jest zaliczany do najbardziej popularnych twórców komiksowych w XX wieku. Zdobył międzynarodową popularność dzięki serii komiksów o przygodach podróżnika Tintina. Jej nakład na całym świecie przekroczył 200 milionów egzemplarzy. Herge swoje pierwsze komiksy zaczął tworzyć w wieku 16 lat. W 1922 roku światło dzienne ujrzały jego prace opublikowane w szkolnej gazetce „Jamais Assez” oraz w czasopiśmie skautowskim „Le Boy Scout Belge”. Po raz pierwszy autor zaczął się posługiwać pseudonimem Herge w 1924 roku. Po ukończeniu edukacji Georges Remie zatrudnił się w katolickim piśmie „Le XXE Siècle”. Następnie podjął współpracę z „Le Bou-Scout Belge”, gdzie opublikował swój pierwszy komiks pt. „Todor”. Jego słynny cykl o przygodach Tintina zaczął ukazywać się od 1928 roku za sprawą czasopisma „Le petit vingtieme”. Rysownik musiał chwilowo przerwać swoją twórczość, kiedy w okresie II wojny światowej wstąpił w szeregi organizacji kolaboracyjnej oraz wykonywał obowiązki instruktora kompanii piechoty. Współpracował także z gazetą „Le Soir”, nad którą nadzór sprawowała III Rzesza. Począwszy od 1946 roku powstało czasopismo „Tintin”, w którym cyklicznie ukazywały się komiksy Remiego. Cztery lata później Herge otworzył własną działalność gospodarczą pod nazwą „Herge Studios”. „Przygody Tintina” opowiadają o losach dziennikarza, który zajmuje się rozwiązywaniem detektywistycznych zagadek. Podróżuje w tym celu po całym świecie, a nawet ląduje na księżycu. Towarzyszą mu kapitan Baryłka oraz wierny pies Miluś. Bohaterowie co chwilę wpadają w kolejne tarapaty, wywołując wybuchy śmiechu u czytelników. Herge w swoich komiksach zastosował metodę „czystej linii”, pozwalającą na uproszczenie rysunku. Komiksy o Tintinie doczekały się kilku adaptacji filmowych, a także na ich podstawie powstał serial telewizyjny.