Poznaj lepiej język polski z książkami o historii języka polskiego

Spraw, by czasy minione zawitały w Twojej współczesności. Jeśli cenisz sobie filmy z okresu I lub II Wojny Światowej, a nawet PRL-u, z pewnością warto nieco się dokształcić i zgłębić gramatykę wciąż żywych w pamięci czasów przez książki o historii języka. Historia języka polskiego jest jednak znacznie dłuższa – ciągnie się od staropolskiego, przez średniopolski i nowopolski, aż do współczesnego, który jest aktualny od 1939 r.

Historia pozostaje niezmiennie istotna – to dzięki niej budujemy w sobie patriotyzm i czujemy nie tylko respekt w stosunku do zasłużonych Polaków, ale też lojalność wobec innych rodaków. Każdy z nas czuje też lekką dumę na myśl, że wcale nie tak łatwo opanować skomplikowane reguły gramatyczne rządzące językiem polskim – dlatego tak ważne są książki o języku polskim, które uświadomią niedowiarkom, że znajomość języka to coś więcej niż poprawna ortografia.

Co może dać Ci książka – historia języka polskiego

Dobrym początkiem będzie książka – wprowadzenie do historii języka polskiego. Dzięki tytułom, takim jak „W drogę” lub „Jeść!!!” rozpoczniesz swoją wędrówkę po języku polskim w jednym z najlepszych możliwych wydań. Jerzy Bralczyk z humorem i niespotykaną wręcz erudycją opowiada o sensie słów związanych kolejno z podróżami i kulinariami. Wielokrotnie honorowany profesor swoimi publikacjami propaguje poprawną polszczyznę poprzez nie jedynie definiowanie ich, ale omówienie ich etymologii. Skupia się też na niezwykle ważnym, aczkolwiek niedocenianym aspekcie słów, czyli na nadawaniu im pewnych emocji.

W służbie poprawniej polszczyźnie

Nie tylko dla wykładowców akademickich, ale i dla zwykłych ludzi – „Polszczyzna spolegliwa” analizuje językowe aspekty Dzienników Marii Dąbrowskiej i jest nie lada gratką dla fanów polskiej pisarki. Skrupulatność i rzeczowość rozprawy to tylko niektóre z charakterystyk, którymi cechuje się ta książka. Historia języka polskiego zdecydowanie zyskuje na tej pozycji.

Produkty: 17

Produkty: 17