Literatura faktu

Obserwujesz otaczający Cię świat czujnym okiem i wiesz, że wielkie sprawy najlepiej ocenia się z perspektywy zwykłych ludzi? Kochasz poznawać inne kraje, obyczaje i kultury? Chętnie zaczytujesz się w tekstach autorów o bystrych spostrzeżeniach, którzy potrafią prowadzić fascynującą, nieco gawędziarską narrację? A może zwykle sięgasz po tematy trudne i chcesz dokładnie zrozumieć przyczyny zdarzeń, które miały miejsce niedawno lub wiele lat temu – tutaj lub daleko stąd? Jeśli Twoja odpowiedź choć na jedno z pytań brzmi „tak”, poznaj naszą kategorię Literatura faktu. Znajdziesz w niej najlepsze książki, reportaże i dokumenty, jak również wydawnictwa publicystyczne i podróżnicze. Wywiady, felietony i powieści. Kliknij i zobacz, co przygotowaliśmy dla fanów tego gatunku.

W kategorii Literatura faktu znajdziesz książki, reportaże i dokumenty najpopularniejszych autorów światowej sławy. Odkryjesz bestsellerowe tytuły, które każdy fan tego gatunku powinien posiadać na swojej półce. Dostępne są tutaj zarówno książki literatura faktu traktujące o zdarzeniach, zjawiskach i przemianach zachodzących we współczesnym świecie, jak i pozycje opisujące fakty z przeszłości. W tej kategorii znajdziesz reportaże socjologiczne, polityczne, historyczne i społeczne dotyczące zarówno wielkich wydarzeń, jak i sytuacji, które dotknęły mniejsze społeczności. To opowieści o ludziach i świecie – wciąż zmieniającej się kulturze i momentach, które wstrząsnęły całą ludzkością. Fani dalekich wypraw odnajdą tu również wydawnictwa podróżnicze, zaś miłośnicy wywiadów i felietonów – prace najlepszych dziennikarzy. W kategorii literatura faktu nowości także się znajdą, w tym również książki publicystyczne oraz powieści o charakterze dokumentalnym.

Czytelnikom, którzy jednak od otaczającej rzeczywistości i książki literatura faktu wolą świat fikcyjny, proponujemy tytuły zebrane w działach Literatura obyczajowa, Fantasy, Thriller i horror, Romans czy też Kryminał i sensacja.

1-60 z 3979

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1-60 z 3979

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5