Filologia słowiańska

Aby zdobyć wiedzę, niezbędną do ukończenia studiów slawistycznych, które są w zasadzie studiami nad kulturą, cywilizacją oraz filologią słowiańskich obszarów językowych, niezbędne będąpodręczniki akademickie. W tej kategorii znajdziesz podręczniki do filologii słowiańskiej, których zabrakło w Twojej bibliotece! Warto je mieć na swojej półce, ponieważ mogą się przydać na różnych zajęciach na slawistyce.

W tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie przede wszystkim podręczniki akademickie, ale znajdzie się też tutaj pozostała literatura słowiańska, opracowania ważnych zagadnień językowych, dotyczących historii języków słowiańskich oraz prasłowiańskich. Na studiach slawistycznych studenci uczą się kilku języków słowiańskich, dlatego przydatne mogą okazać się podręczniki akademickie z transliteracji ze znanego nam pisma alfabetycznego na cyrylicę.

Literatura słowiańska , opracowania i podręczniki filologia słowiańska to publikacje, które z pewnością przypadną do gustu każdemu wielbicielowi i każdej wielbicielce literatury słowiańskiej. W tym dziale znajdziesz dzieła Norwida, opracowania twórczości Czesława Miłosza, rozprawy na temat języka w utworach Leopolda Staffa, czy rozważania nad motywami w dziełach Fiodora Dostojewskiego.

Literaturę przedmiotu na zajęcia na studiach slawistycznych znajdziesz w kategoriach Powieść polska oraz Powieść obca . Zajrzyj też do działuPoezja, Dramat oraz Esej literacki . Zachęcamy Cię też do przeglądania działu Literatura faktu , gdzie czekają na Ciebie najnowsze publikacje, dotyczące między innymi zmian kulturowych w państwach słowiańskich.

Produkty: 30

Produkty: 30