Heavy Metal

Subkultura metalowców jest dość zamkniętą strukturą – bycie fanem heavy metalu z pewnością wymaga ogromnej pasji. Nic więc dziwnego, że łączy się to z biblioteczką pełną książek o zespołach wykonujących heavy metal. Książki stanowią w metalowej subkulturze ważne źródło wiedzy. Zwłaszcza gdy są pisane bez cenzury – tak, jak „Głośno jak diabli” - książka ta prezentuje wyniki ponad 400 wywiadów przeprowadzonych u źródła, a więc z największymi gwiazdami heavy metalu na świecie. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana, która poprowadzi go od narodzin zespołu Black Sabbath, aż po ciekawostki związane z zespołem Metallica.

Książki, w których znajdziemy historie początków metalu, stanowią istotne kompendium wiedzy dla każdego metalowca, dlatego warto zainwestować swój czas w czytanie ich. Zwłaszcza ekstremalnym gatunkiem metalu jest death metal. Książki o zespołach wykonujących ten gatunek również znajdują się w ofercie Livro. Każdy fan tego rodzaju muzyki powinien zacząć swoją kolekcję od znanego na całym świecie zespołu Sepultra. Książki o tym zespole będą stanowiły idealne dopełnienie naszej wiedzy nie tylko o samej grupie. Na ich podstawie będziemy mogli dojść do sedna tego, czym jest brazylijski death metal. Autor wprawnie nakreśla również zmiany polityczne i społeczne w kraju pochodzenia muzyków.

Jeśli jednak wciąż czujemy nieodparte pragnienie, by dowiedzieć się więcej, istnieje multum dzieł, w których głównym tematem jest historia metalu. Książka taka może dotyczyć ewolucji gatunku na przestrzeni lat lub poszczególnych zespołów, których działalność miała potężny impakt na całą scenę metalową. Istotne są też książki o gwiazdach metalu, z którym dowiemy się nie tylko o tym, co było inspiracją najpopularniejszych utworów, ale co wpływało na prywatne życie każdego artysty.

Produkty: 12

Produkty: 12