Księgi Jakubowe

(okładka twarda, książki)
100/100
Liczba stron: 1000
Data premiery: 22-10-2014
Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
69,90 zł
Special Price 40,09 zł
- +
LUB

Opis

Księgi Jakubowe

Pod koniec 2019 roku świat obiegła informacja, że Polka, Olga Tokarczuk, została laureatką literackiej Nagrody Nobla. Jedną z najlepszych jej książek, która została uznana przez Szwedzką Akademię za opus magnum pisarki, są „Księgi Jakubowe”. O czym traktuje powieść? Czego powinieneś spodziewać się po tym dziele polskiej noblistki?

Powieść o przeszłości

Pisarka osadziła fabułę „Ksiąg Jakubowych” w roku 1752. To właśnie wówczas kasztelanowa Katarzyna Kossakowska, będąc w podróży z pisarką Elżbietą Drużbacką, odwiedza Podole. Przybywa do Rohatyna, gdzie zostaje powitana przez proboszcza, Benedykta Chmielowskiego. To on w istocie był autorem pierwszej polskiej encyklopedii. Duchowny i poetka odnajdują bardzo szybko wspólny język, a ich znajomość będzie wykraczała poza tę pierwszą, powitalną kolację.

Ważnym wątkiem w „Księgach Jakubowych” jest przybycie na Podole młodego Żyda – Jakuba Lejbowicza Franka z odległej Smyrny. Swoimi ideami zaczyna on dzielić miejscową społeczność żydowską. Jedni są jego zwolennikami, inni uważają go za heretyka. Czy ma on moc zmiany biegu historii?

Niejednoznaczność utworu

Czytając „Księgi Jakubowe” będziesz miał okazję poznać realia połowy XVIII wieku. Przekonać się, jak wyglądała ówczesna architektura, jak ubierali się ludzie, jakie smaki i zapachy im towarzyszyły. Odwiedź szlacheckie dwory i katolickie plebanie. Porównaj je z typowymi żydowskimi domami, gdzie Żydzi chętnie zatapiali się w modlitwie i w lekturze tajemniczych pism. Tokarczuk czerpie wiele z tradycji powieści historycznej, ale nie można tylko do takiej kategorii gatunkowej zaszeregować jej książki. Noblistka napisała dzieło refleksyjne o samej historii i jej meandrach, które decydowały o losach narodów. Przedstawia, jak niegdyś na tych samych ziemiach egzystowali ramię w ramię wyznawcy chrześcijaństwa, judaizmu, a także islamu.

„Księgi Jakubowe” to dzieło o wielkim rozmachu literackim. Przekonaj się, dlaczego „Księgi Jakubowe” są wyjątkową powieścią.

Dodatkowe informacje

Autor Tokarczuk Olga
Nazwa Księgi Jakubowe
Liczba stron 1000
Data premiery 22-10-2014
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Oprawa twarda
ean 9788308049396
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2014
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Księgi Jakubowe moim zdaniem to najlepsza książka Olgi Tokarczuk. Przede wszystkim ze względu na wielowymiarowość oraz ogromny rozmach literacki. Jest to z pewnością książka, która zachwyca pod wieloma względami. Bardzo mi się podobało, że Olga Tokarczuka bawi się w niej przeróżnymi gatunkami. Zachęca czytelnika do przemyśleń, zmusza do myślenia. Jej propozycja jest dynamiczna, wspaniała literacko, trudno się przy niej nudzić. Myślę, że każdy z Was będzie pod wrażeniem tej propozycji. Warto ją przeczytać. Ja często do niej wracam i za każdym razem odkrywam cos zupełnie nowego.
Ocena
Recenzja wg Księgi Jakubowe / (Dodano 29.04.2020)
Początek jest trudny, ale warto doczytać do końca. Książka jest absolutnie na czasie. Wielokulturowość i tolerancja religijna to coś, o czym w dzisiejszych czasach należy mówić .
Ocena
Recenzja wg H.K. / (Dodano 26.11.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Księgi Jakubowe

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł