Kulisy warszawskiego ratusza

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 236
Data premiery: 27-07-2018
Wydawca: Od Deski do Deski

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
32,00 zł
Special Price 28,49 zł
- +
LUB

Opis

Wywiad znanej dziennikarki Magdaleny Rigamonti z Jackiem Wojciechowiczem, który przez 10 lat od początku kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz był wiceprezydentem Warszawy. Wojciechowicz odpowiedzialny był m.in. za architekturę i zagospodarowanie przestrzenne, drogownictwo i komunikację, inwestycje miejskie. Został zdymisjonowany we wrześniu 2016 r.

Książka odsłania kulisy funkcjonowania warszawskiego ratusza, opowiada m.in. o aferze reprywatyzacyjnej a także o blaskach i cieniach wielkiej polityki.

"Przez lata naszej znajomości z Jackiem widzieliśmy, jak zmie­nia się Warszawa, jak staje się coraz piękniejsza, coraz łatwiej i przyjemniej się w niej żyje. Wiedzieliśmy, że Jacek stoi za tymi zmianami. Nieraz chodziliśmy z nim po mieście, zabierał nas na wycieczki rowerowe, pokazywał nowe miejsca, budynki. Chwa­lił sie tym, co buduje, opowiadał, jakie są plany rozwoju miasta. On zna tu każdą ulicę, każdą inwestycję. Warszawa to jego pasja. Nawet na tych spacerach był zawsze w pracy. Odbierał telefony, myślał, co jeszcze można by zrobić dla mieszkańców. Jesteśmy w pełni przekonani, że nikt nie jest tak przygotowany do peł­nienia funkcji Prezydenta Warszawy jak Jacek Wojciechowicz."
dr hab. Marzena Dębska, prof. Romuald Dębski

"Magdalena Rigamonti, dziennikarka słynąca ze znakomitych wywiadów tym razem zadaje trudne pytania Jackowi Wojciechowiczowi, byłemu wiceprezydentowi Warszawy. Z ich roz­mowy powstała interesująca książka będąca wywiadem rzeką, dzięki któremu czytelnik poznaje kulisy rządzenia stolicą Pol­ski, gabinetowe rozgrywki o władzę, mechanizmy podejmowa­nia decyzji dotyczących wielomiliardowych miejskich inwe­stycji. Operacja Euro 2012, zwolnienie doktora Chazana, afera reprywatyzacyjna, pomnik smoleński. Przez dziesięć lat pracy w warszawskim ratuszu Jacek Wojciechowicz poznał wiele jego tajemnic. Teraz nadszedł czas, aby o nich opowiedzieć..."
Tomasz Sekielski


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Rigamonti Magdalena, Wojciechowicz Jacek
Nazwa Kulisy warszawskiego ratusza
Liczba stron 236
Data premiery 27-07-2018
Wydawca Od Deski do Deski
Oprawa miękka
ean 9788365157799
Numer wydania I
Rok wydania 2018
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Trudno jest negować zachowania Pana Jacka Wojciechowicza, trudno jest też popierać. Nie mam możliwości, aby robić to jednoznacznie. Faktem jest jednak sprawa rozwoju samego miasta stołecznego. Każdy z mieszkańców innych miast Polski ma coś do zarzucenia władnym, tacy już jesteśmy. Warto jednak spojrzeć na zalety kogoś pomysłów. Sam nie jest mieszkańcem Warszawy, ale jestem świadomości możliwości tego miejsca. Pan Jacek zdecydowanie dawał z siebie wszystko, normalnym zjawiskiem jest fakt, że nie wszystkie aktualne decyzje miasta są przez niego popierany. Aby się dostać na takie stanowisko trzeba mieć twardy charakter i trzymać się swojego zdania. Dużo historii nieznanych, techniki zdobywania władzy, to świat prawdziwej polityki.
Ocena
Recenzja wg Janek / (Dodano 04.09.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Kulisy warszawskiego ratusza

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł