Leksykon coachów trenerów i mówców polskich

(okładka twarda)
Leksykon coachów trenerów i mówców polskich (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 400
Data premiery: 13-04-2015
Wydawca: Wydawnictwo Gall

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
149,00 zł
Special Price 94,99 zł
- +
LUB

Opis

Wyobraź sobie, że jesteś w Hollywood, a twoim marzeniem jest zostać aktorem. Słyszałeś, że w tym środowisku największą wartość mają odpowiednie kontakty i liczy się tylko to, kogo znasz. Jeżeli wiesz, gdzie zadzwonić - masz szansę na sławę i wymarzoną rolę. Widzisz lokalną kawiarenkę, gdzie wiele aktorskich sław wpada na poranną kawkę i postanawiasz uczynić to samo. Aromatyczny zapach zachęca cię, by usiąść już przy pierwszym stoliku. Nagle, dostrzegasz na ziemi niewielki notatnik. Podnosisz go i z dreszczykiem emocji na plecach zauważasz, że ktoś odręcznie notował tam numery telefonów do wszystkich najbardziej wpływowych osób z branży. Tak! Teraz już wiesz, że nic cię nie powstrzyma od zagrania roli swojego życia! Jak sądzisz:

Na ile sytuacja zmieniłaby się, gdyby te osoby czekały na twój telefon?

Jak wpłynęłoby to na twoją przyszłość, gdyby okazało się, że z ich pomocą możesz osiągnąć mistrzostwo w każdej niemalże dziedzinie?

Czy widzisz już ogrom szans i potencjalne możliwości, które się przed tobą pojawiają?

Czas wyjść ze strefy komfortu i sięgnąć gwiazd! Nieważne, czy jesteś właścicielem dużej firmy, czy pracownikiem mikroprzedsiębiorstwa - jesteś Człowiekiem. Masz potencjał, misję i to ty wytyczasz swoje granice. Jeżeli oczekujesz ponadprzeciętnych rezultatów, skorzystaj z elitarnego grona wybitnych ekspertów, firm i organizacji. Wówczas, bez względu na to jak wysoko postawisz poprzeczkę i jak unikalne będą twoje oczekiwania, otrzymasz to czego pragniesz. A może nawet jeszcze więcej. Oni już czekają na twój telefon.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Leksykon coachów trenerów i mówców polskich
Liczba stron 400
Data premiery 13-04-2015
Wydawca Wydawnictwo Gall
Oprawa twarda
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Leksykon coachów trenerów i mówców polskich

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.