Listy do Ojca

(okładka miękka)
Listy do Ojca (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 464
Wydawca: Salwator
Oprawa: miękka

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

NIGDY DOTĄD NIEPUBLIKOWANE Listy do ojca Józefa Bocheńskiego OP to "ze wszech miar godna ukazania się książka”. Tak pisał o listach Stanisław Lem. Ta monumentalna korespondencja z lat 1931-1935 to fenomen w polskiej epistolografii XX wieku. Listy do ojca pisane przez filozofa, teologa i logika ukazują nieznany dotychczas świat myśliciela słynącego ze swojej wyjątkowej formacji intelektualnej i wyrazistej myśli polityczno-społecznej.
Listy, pisane dzień po dniu, czasem nawet dwa razy dziennie, wykraczają poza ramy literatury filozoficznej, stając się częścią polskiej literatury pieknej. Czytelnik odnajdzie w nich ogrom fascynujących wątków pełnych dowcipu, czasem ironii, a nawet złośliwości. Są tu zarówno przemyślenia moralne na temat sensu życia ludzkiego, jak i komentarze aktualnych wydarzeń politycznych w Polsce i Europie. Bocheński opisuje życie Stolicy Apostolskiej, a także atmosferę rzymskich uniwersytetów. Obok sprawozdań z kongresów filozoficznych znajdujemy relacje z jego wędrówek po zabytkach antycznego Rzymu w ślad za fabułą Qvo vadis Henryka Sienkiewicza.

Listy Bocheńskiego pisane do chorego ojca dzień po dniu, czasem dwa razy dziennie, wykraczają poza ramy literatury filozoficznej, stając się częścią polskiej literatury pięknej. Dzięki temu zainteresują każdego Czytelnika, oferując mu opowieść niezwykłą.

Dodatkowe informacje

Autor Bocheński Józef M.
Nazwa Listy do Ojca
Liczba stron 464
Data premiery 30-01-2008
Wydawca Salwator
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału polski
Rok wydania 2007
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Listy do Ojca

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: