Mali bogowie. Jak umierają Polacy. Tom 2

(okładka miękka)
Mali bogowie. Jak umierają Polacy. Tom 2 (okładka miękka, książki)
90/100
Autor: Reszka Paweł
Liczba stron: 288
Data premiery: 09-05-2018
Wydawca: Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,99 zł
- +
LUB

Opis

W poprzedniej, głośnej książce "Mali bogowie" autor zatrudnił się w szpitalu jako sanitariusz. Tym razem jeździł z pogotowiem do dramatycznych przypadków i brał udział w dyżurze na SOR. Po rozmowach z dziesiątkami lekarzy i ratowników medycznych nie można mieć wątpliwości: polski system opieki medycznej to katastrofa.

Dodatkowe informacje

Autor Reszka Paweł
Nazwa Mali bogowie. Jak umierają Polacy. Tom 2
Liczba stron 288
Data premiery 09-05-2018
Wydawca Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor FK Olesiejuk
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Po przeczytaniu tej książki jestem naprawdę wstrząśnięta! Nie spodziewałam się, że dyżury lekarzy trwają tak długo, że pielęgniarki i ratownicy medyczni wykonują AŻ TAK CIĘŻKĄ ROBOTĘ. Z jednej strony bezradni, sfrustrowani pacjenci a z drugiej - bezradni, sfrustrowani lekarze. Warto przeczytać tę książkę, aby uświadomić sobie jak naprawdę wygląda służba zdrowia od wewnątrz. Może po zapoznaniu się z lekturą wzrośnie szacunek i zrozumienie dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.
Ocena
Recenzja wg Berenika / (Dodano 18.08.2018)
Kolejna część kulisów polskiej ochrony zdrowia, opowiedziana przez ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarki. Z jednej stroni oni - przemęczeni pracownicy, z drugiej - pacjenci, często w tym systemie zagubieni. Pokazująca go od strony "ludzkiej" - mniej tutaj zasad w jaki on funkcjonuje, suchej teorii, zaś więcej w niej codziennego, medycznego życia.

Książka prawdziwa, bez cukru, kontrowersyjna. O śmierci, bezradności, brudzie i samotności. Dla niektórych może być wręcz abstrakcyjna, jednak wiele osób "z branży" ujrzy w tym reportażu swój zwykły dzień pracy. Warto się zapoznać.
Ocena
Recenzja wg Aleksandra / (Dodano 12.08.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Mali bogowie. Jak umierają Polacy. Tom 2

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Urodzony w 1969 roku polski pisarz i dziennikarz, dwukrotny laureat nagrody MediaTory w kategorii ProwokaTOR i zdobywca nagrody im. A. Woyciechowskiego za cykl artykułów na temat katastrofy smoleńskiej. Za swój wkład w rozwój publicystyki dotyczącej stosunków polsko-rosyjskich został także uhonorowany Nagrodą im. Dariusza Fikusa. Paweł Reszka to doświadczony dziennikarz z długim stażem pracy. Przez trzy lata pracował jako korespondent „Rzeczpospolitej” w Moskwie, a potem od 2006 do 2009 był szefem działu śledczego „Dziennika”. Pracował także w redakcji „Tygodnika Powszechnego”, a obecnie jest dziennikarzem „Newsweeka”. Oprócz osiągnięć w dziedzinie dziennikarstwa Reszka ma na swoim koncie także kilka książek, w których zebrane są jego dłuższe reportaże. Najpopularniejsze z nich są dwa tomy zatytułowane „Mali Bogowie”, w których autor przedstawia świat polskiej służby zdrowia oczami jej pracowników. Co ciekawe Reszka, aby być jak najbardziej prawdziwym w tych reportażach, sam zatrudnił się jako sanitariusz w szpitalu. Oprócz tego duży rozgłos przyniosły mu także reportaże na temat banków pt. „Chciwość. Czyli jak nas oszukują wielkie firmy", a także powstałe we współpracy z Michałem Majewskim „Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim".