Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy

(okładka miękka)
Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy (okładka miękka, książki)
100/100
Autor: Reszka Paweł
Liczba stron: 336
Data premiery: 11-04-2017
Wydawca: Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,99 zł
- +
LUB

Opis

Dlaczego lekarze nie widzą w tobie człowieka?

Paweł Reszka, wybitny dziennikarz, autor świetnie przyjętej książki "Chciwość", opowieści o tym jak nas naciągają banki, tym razem wszedł za kulisy szpitali. Zatrudnił się jako sanitariusz. To, co tam usłyszał i to, co zobaczył przeraziło nawet jego. Obojętność wobec cierpienia jest wszechogarniająca.

Paweł Reszka w "Newsweeku": 
"Podjąłem pracę sanitariusza – czyli na samym dnie medycznej hierarchii. Sanitariusz zarabia najniższą krajową. Można nie odpowiadać mu "dzień dobry", pacjenci czasem traktują go jak konia – gdy zaczyna pchać ich łóżko albo wózek, krzyczą: "Wio!"."

Od wydawcy:

KTO NAS LECZY? Sfrustrowani, nieprzytomnie zmęczeni po czterdziestu ośmiu godzinach dyżuru lekarze. My mamy wrażenie, że są tylko bezdusz­nymi maszynami do zarabiania pieniędzy. Oni, że stali się zakładnikami systemu, który niszczy wszel­kie przejawy empatii. Paweł Reszka, autor bestsel­lerowej Chciwości, rozmawia z wieloma lekarzami. Sam zatrudnił się w szpitalu jako sanitariusz, żeby dowiedzieć się, dlaczego system ochrony zdrowia jest tak bezwzględny, każe pacjentom odbijać się o mur obojętności, a lekarzom traktować pracę jak paskudny obowiązek. Oto, co zobaczył i usłyszał.

Dodatkowe informacje

Autor Reszka Paweł
Nazwa Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy
Liczba stron 336
Data premiery 11-04-2017
Wydawca Wydawnictwo Czerwone i Czarne
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor FK Olesiejuk
Język oryginału polski
Rok wydania 2017
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Warto przeczytać książkę Pawła Reszki niezależnie od tego czy jesteśmy bywalcami szpitali czy na szczęście nie. Autor ukazuje ponury i niejednokrotnie przerażający świat polskiej służby zdrowia, z pewnością mocno obiegający od naszych o nim oczekiwań. Cenię sobie reportaże i ten autorstwa Pawła Reszki bardzo przypadł mi do gustu, bo tematyka służby zdrowia dotyczy praktycznie każdego z nas. To o czym pisze autor daje niezwykle do myślenia, z jednej strony nie wydaje się to niczym nowym, z drugiej, dowiadujemy się wielu istotnych rzeczy na temat systemu i kondycji w jakiej znajduje się polska służba zdrowia.
Ocena
Recenzja wg Warto / (Dodano 07.12.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Mali bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Urodzony w 1969 roku polski pisarz i dziennikarz, dwukrotny laureat nagrody MediaTory w kategorii ProwokaTOR i zdobywca nagrody im. A. Woyciechowskiego za cykl artykułów na temat katastrofy smoleńskiej. Za swój wkład w rozwój publicystyki dotyczącej stosunków polsko-rosyjskich został także uhonorowany Nagrodą im. Dariusza Fikusa. Paweł Reszka to doświadczony dziennikarz z długim stażem pracy. Przez trzy lata pracował jako korespondent „Rzeczpospolitej” w Moskwie, a potem od 2006 do 2009 był szefem działu śledczego „Dziennika”. Pracował także w redakcji „Tygodnika Powszechnego”, a obecnie jest dziennikarzem „Newsweeka”. Oprócz osiągnięć w dziedzinie dziennikarstwa Reszka ma na swoim koncie także kilka książek, w których zebrane są jego dłuższe reportaże. Najpopularniejsze z nich są dwa tomy zatytułowane „Mali Bogowie”, w których autor przedstawia świat polskiej służby zdrowia oczami jej pracowników. Co ciekawe Reszka, aby być jak najbardziej prawdziwym w tych reportażach, sam zatrudnił się jako sanitariusz w szpitalu. Oprócz tego duży rozgłos przyniosły mu także reportaże na temat banków pt. „Chciwość. Czyli jak nas oszukują wielkie firmy", a także powstałe we współpracy z Michałem Majewskim „Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim".