Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood

(okładka miękka, książki)
85/100
Liczba stron: 640
Data premiery: 17-07-2019
Wydawca: Akurat

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
49,90 zł
Special Price 32,99 zł
- +
LUB

Opis

Wstrząsający reportaż odkrywający prawdę o zbrodniach Charlesa Mansona.

Latem 1969 roku Charles Manson zleca członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. W ciągu dwóch dni ginie siedem osób, w tym Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Pół wieku później reporter Tom O’Neill publikuje nieznane dotąd fakty, obalające “oficjalną wersję wydarzeń” tej legendarnej zbrodni. Jeśli myślisz, że znasz prawdę, mylisz się.

O’Neill prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości w relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich?

Reportaż „Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood” to całkowicie nowy obraz morderstwa, które wstrząsnęło światem. Zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Zgłębiając tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat, autor podąża tropem zagadek i mrocznych sekretów Hollywood. Szokująca prawda, do której dotarł, dopiero teraz ujrzy światło dzienne.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor O'Neill Tom, Piepenbring Dan
Nazwa Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood
Liczba stron 640
Data premiery 17-07-2019
Wydawca Akurat
Oprawa miękka
Tłumacz Madejski Radosław
ean 9788328711693
Tytuł i podtytuł oryginalny Chaos
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2019
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Obok tej książki ciężko przejść obojętnie. Ze względu na tragedię, która wydarzyła się 50 lat temu i człowieka, który był odpowiedzialny za tę masakrę. Wielu próbowało odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną zabójstwa, którego dokonali wyznawcy Mansona.
Jednak to Tom O'Neil dokonał niemożliwego. 20 lat ciężkiej pracy, poszukiwań, zaangażowania, poświęcenia, setki rozmów, tony dokumentów. To wszystko zaowocowało powstaniem książki, w której autor udowadnia, że oficjalna wersja wydarzeń przyjęta przez prokuratora Bugliosiego, autora Helter Skelter, mija się z prawdą, jest pełna sprzeczności i nieścisłości.
Sam tytuł książki Toma, już dużo mówi, dokąd zaprowadziły go lata poszukiwań.
Tom O'Neil próbuje również odpowiedzieć na pytania: Co łączyło Mansona z hollywoodzką elitą? Dlaczego kryminalista, łamiący notorycznie prawo w trakcie zwolnienia warunkowego, jest bezkarny? Im więcej się dowiaduje, tym więcej pojawia się nowych nazwisk, pytań i wątpliwości. I tak, obok Charliego Mansona i jego wyznawców, ważnym elementem książki jest polityczny układ sił lat sześćdziesiątych. Tajne badania CIA, eksperymenty, powiązania służb rządowych.
Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonał autor. I choć momentami ciężko mi się czytało tę książkę, ze względu na olbrzymią ilość faktów i postaci, to polecam Wam ją z czystym sumieniem.

Ocena
Recenzja wg Gosiak W. / (Dodano 18.08.2019)
„Moje prywatne śledztwo kręciło się wokół niego, lecz on sam nie miał dla mnie większego znaczenia”, czyli morderstwo sprzed 50 lat, które nadal wzbudza emocje.

Manson. CIA, narkotyki mroczne tajemnice Hollywood czytałam jednocześnie z Helter Skelter. Obie książki poruszają ten sam temat. Na pewno kojarzycie Charlesa Mansona? Jeśli nie to w tej recenzji dowiecie się co nieco o jego zbrodniach.

Charles Manson zleca członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. W ciągu dwóch dni ginie siedem osób, w tym Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Pół wieku później Tom O’Neill publikuje demaskatorski reportaż oparty na nieznanych bądź zatajonych faktach, zeznaniach i dokumentach, obalający oficjalną wersję tych wstrząsających wydarzeń. W dniu śmierci 26-letnia Sharon Tate była w ósmym miesiącu ciąży. Wraz z trójką przyjaciół spędziła spokojny dzień w swojej willi przy Cielo Drive w Hollywood. Sekta Mansona włamuje się do domu w nocy, kiedy śpią. Zabijają powoli, rozkoszują się cierpieniem i błaganiami swoich ofiar. Każda z nich ginie od kilkudziesięciu pchnięć nożem. Martwe ciało Sharon znaleziono w bawialni. Na drzwiach do pokoju widniał napis „Pig” („świnia”), napisany jej krwią.

Autor wiele razy przywołuje tutaj fragmenty czy też wydarzenia opisane w Helter Skelter. Równie często krytykuje Helter Skelter za ukrywanie faktów. Tom O'Neill poświęcił 20 lat swojego życia zbrodni, która wydarzyła się 9 sierpnia 1969 i którym żyło całe Hollywood. Przeprowadzał wywiady, przeglądał archiwa, raporty. Sprawa stała się jego obsesją. Zaniedbał rodzinę, ale zdobył wystarczająco dużo materiału, aby wydać książkę, którą teraz możemy przeczytać.


Na końcu książki znajdziemy źródła, z których autor korzystał podczas pracy nad książką. Jest ich bardzo dużo, co pokazuje, jak bardzo autor zaangażował się w morderstwa dokonane przez Rodzinę (sektę, na której czele stał Manson). Książka została podzielona na dwanaście rozdziałów, a te na podrozdziały. W środku znajdziemy także wkładkę ze zdjęciami, które opatrzone zostały dodatkowymi opisami.

Manson to obszerna lektura, która ukazuje ciemną stronę Hollywood, akcje CIA i FBI, a także eksperymenty na ludziach i zwierzętach pod wpływem LSD oraz innych narkotyków, projekt MKULTRA oraz oblicza zimnej wojny. Autor wykonał kawał świetnej roboty. Ogrom informacji może przerażać. Jestem pod wielkim wrażeniem wytrwałości O'Neilla i wysiłku, jaki musiał włożyć w zdobycie informacji. Autor ujawnia nieznane fakty i dokumenty.

Książka zdecydowanie nie należy do łatwych lektur, ale jeśli lubicie książki sensacyjne oraz interesuje was proces Mansona to ta lektura na pewno wam się spodoba. Jest zbiór faktów i potwierdzonych informacji, które same w sobie niezwykle przyciągają czytelnika.
Ocena
Recenzja wg alexx / (Dodano 12.08.2019)
Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood, Tom O'Neill, Dan Piepenbring. Zanim nie otrzymałam tej książki nie małam pojęcia o sprawie Charlesa Mansona i wydarzeniach, które wydarzyły się 50 lat temu. Wydarzenia, które dotknęły Romana Polańskiego oraz jego najbliższych, w tym ukochanej Sharon Tate, która niebawem miała urodzić mu dziecko. Zanim zaczęłam ją czytać zaznajomiłam się trochę z tym co wówczas miało miejsce. Nie mniej sama lektura książki była dla mnie wstrząsająca. Jeśli chciałbyś /-abyś poznać psychikę i motywy mordecy/morderców to tutaj ich zbytnio nie znajdziesz. Książka stanowi formę śledztwa, układów, szukania spisku rządu oraz drugiego dna wszyskich tych wydarzeń. Dziennikarz i jednocześnie autor naszej książki - Tom O’Neill w 1999 r. dostał od swojej dawnej redaktorki Leslie Van Buskirk zlecenie napisania do "Premiere" artykułu na temat wpływu wydarzeń, które miały miejsce 30 lat temu na mieszkańców Hollywood. Morderstwa Rodziny Mansona wciąż jeszcze wywierały ogromny wpływ na ludność. Autor poświęcił 20 lat swojego życia na zbieranie i analizowanie materiałów i okupił to dużą ceną (zadłużenia, wielokrotne groźby dotyczące jego bezpieczeństwa czy procesów sądowych). Ogrom pracy jaki został włożony w napisanie książki też budzi spory zachwyt. Artykuł się suma sumarum nie ukazał ale postała z tego książka. Tom tak pochłonął się pracą dziennikarską w szukanie prawdy, że w pewnym momencie stało się to jego obsesją, nic innego się dla niego wówczas nie liczyło tylko rozwiązanie zagadki przed lat. Od samego początku jesteśmy wciągani w wir historii. Poznajemy przebieg zdarzeń nieszczęsnego 8 sierpnia 1969 r. Dlaczego celem stała się rezydencja Romana Polańskiego? W jaki sposób Manson skłonił członków swojej sekty zwanej Rodziną do popełniania tych drastycznych zbrodni? Tom dzięki swojemu wieloletniemu dziennikarskiemu śledztwu wciąga nas w szczegółową analizę dotyczącą ówczesnego życia w Hollywood, tajnych akcji CIA, badaniom nad LSD czy też innymi narkotykami, które nie do końca były legalnie przeprowadzane na ludziach, szczurach / myszach. Sam autor przyznaje, że ilość informacji, do których dotarł była dla niego sporym zaskoczeniem. Przedstawia nam obszerną książkę ze sporą ilością informacji do których udało mu się dotrzeć badając sprawę Rodziny Mansona i jego działalności. Ma świadomość, że sporo danych posiada znamiona spisków. Kosztuje go to dużo zachodu aby swoje odkrycia przedstawić w najbardziej rzetelny sposób. Lektura została wzbogacona o zdjęcia Mansona i osób, które były zamieszane w tę sprawę. Książkę polecam każdemu, kto lubi sensację ale ukazaną w stylu reportażu. Czytając często cofniesz się w czasie do lat w których dana zbrodnia miała miejsce. Po przeczytaniu książki warto obejrzeć film Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood”, który jest już w kinach. Film inspirowany jest historią Mansona -lata 60. XX wieku. Będziesz miał /-a wówczas obraz całości ukazany z punktu widzenia różnych osób.
Ocena
Recenzja wg ZACZYTANY KSIĄŻKOHOLIK / (Dodano 11.08.2019)
Sprawa morderstwa Sharon Tate i jej przyjaciół, w Polsce znana jest głównie ze względu na jej małżeństwo z Polańskim i śmiercią Frykowskiego. W innych okolicznościach pewnie nie byłaby ona tak nagłaśniana. Tym bardziej, że w Polsce były wtedy trochę inne, gorsze czasy…
Sama zetknęłam się z Mansonem i Rodziną w wieku kilkunastu lat, kiedy to różne makabryczne zbrodnie fascynują młodego człowieka najbardziej. Oczywiście moi znajomi dzielili się na dwa obozy, jedni twierdząc, że był to eksperyment naukowy, który wyszedł spod kontroli, i drudzy, którzy uważali Mansona i Rodzinę za zdemoralizowanych ćpunów i morderców.
Po pięćdziesięciu latach od tej zbrodni dostałam do przeczytania książkę, która rzuca nowe spojrzenie na tamte wydarzenia. Ile, na czas wydania, ma wpływ wejście do kin filmu Quentina Tarantino, tego nie wiem. Czy rzeczywiście autor chciał na kolejną, okrągłą rocznicę wydać książkę? A może już długi i kolejne deadline’y goniły autora? Tego się nie dowiemy.
Co mogę powiedzieć na początku na temat tej książki? Muszę przeczytać „Helter skelter” Bugliosiego, ponieważ jest do niej tyle odnośników, że aż się prosi o zweryfikowanie tez obu autorów. Natomiast O’Neill pokazuje nam dwadzieścia lat swojej pracy. Ciężkiej, trudnej, problematycznej i niewdzięcznej, która przyniosła mu więcej kłopotów niż pożytku. Autor stara się przekonać nas, że motyw zabójstwa dokonanego na Tate i pozostałych siedmiu osobach to wcale nie walka z Czarnymi Panterami (jak się przyjęło). Pokazuje nam, że znalazł materiały obciążające prokuraturę, policję, CIA i inne wysokie instancje. Według niego do niektórych zbrodni mogło nie dojść gdyby wcześniej użyto odpowiednich środków zaradczych. Odwieszenie kary zawieszenia, nadzór prokuratorski czy worki skazujące za wcześniejsze przewinienia mogłyby zapobiec tragediom. Kiedy człowiek zaczyna zagłębiać się w dokumenty, mnogość świadków potwierdzających te teorie to zaczyna się zastanawiać, czy rzeczywiście proces nie jest jakąś kolejną mistyfikacją. Tym bardziej, że wiemy że CIA i FBI już kilka razy okłamywały amerykańskie społeczeństwo.
Jednak kiedy dotarłam do rozdziału, w którym autor próbuje udowodnić, że jeden z psychiatrów mógł brać udział w „programowaniu” i „praniu mózgów” w Rodzinie Mansona i prawdopodobnie maczał palce w zamachu na Kennedy’ego to zapala mi się czerwona lampka. Nigdy nie byłam specjalistką od teorii spiskowych i niespecjalnie w nie wierzę. Zdaję sobie jednak sprawę, że teorii na zamachu na prezydenta USA jest tak wiele, jak Amerykanów i kiedy ktoś zaczyna iść w tę stronę to nie jest dobrze. Tu już zaczyna się poziom wiary w Annunaki i Atlantydę. Ten rozdział w książce jest dla mnie najmniej prawdopodobny.
Ogólnie książka dobrze napisana (chociaż na początku trzeba zrobić notatki kto jest kim), czyta się ją bardzo szybko. Dla kogoś kto miał ogólne pojęcie o temacie, bardzo dobra pozycja, pokazująca inne spojrzenie/inne motywy. Nie wiem jak dla znawców tematu, ilu z nich tak dobrze poznało alternatywne możliwości zbrodni na Cielo Drive.
Polecam!!!
Ocena
Recenzja wg bractworozy / (Dodano 28.07.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 5,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.