Manufaktura codzienności

(okładka twarda)
Manufaktura codzienności (okładka twarda, książki)
100/100
Liczba stron: 352
Data premiery: 17-01-2018
Wydawca: Sensus

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 12 godzin

Normalna cena:
59,00 zł
Special Price 39,49 zł
- +
LUB

Opis

"Zaczęłam się zastanawiać, czy ja jestem kimś. Ani artystka, ani rzemieślnik, ani dziennikarz, ani kucharz — mimo że tworzę, urządzam, piszę, gotuję. Zamiast rzeczownikami wolę się określać przymiotnikami (jaka jestem) lub czasownikami (co robię). A jednak jest jeden rzeczownik, którym z przyjemnością się określę. Jestem człowiekiem. I dodam jeszcze ulubiony przymiotnik: szczęśliwym.

Wszystkie słowa, które przeczytacie w książce, to moje myśli, zbierane i zapisywane każdego dnia, słowa składające się na moją codzienność, moje emocje, moja historia. Wszystkie opisane zasady, metody, schematy są moje, dla mnie i o mnie — szyte na miarę, nie muszą pasować na każdego jak sukienka z sieciówki. Nawet nie powinny. Nie odważyłabym się nikomu ich narzucać, nie miałabym śmiałości mówić innym, jak mają żyć. Jedyne, do czego zebrałam w sobie odwagę, to opowiedzieć Wam, jak ja żyję. Opisać zawartość szufladek mojego świata, zdradzić, jakimi ścieżkami dochodziłam do mojego dziś.

Jeśli znajdziecie tu myśl dla siebie, jeśli odszukacie drogę, którą ja przeszłam, a którą Wy chcecie poznać — będzie to dla mnie wielki honor i dowód, że jestem człowiekiem jeszcze bardziej. Niech te kartki, które Wam oddaję, będą Waszym notatnikiem, niech będą zapisane Waszymi słowami — dopiszcie je do moich, by ten tekst żył, by uszczęśliwiał następnych, czasem uspokajał, a innym razem wkurzał. Niech te słowa żyją naszymi historiami."
Wasza Joanka, z "Manufaktury splotów"

Dodatkowe informacje

Autor Matusiak Joanna
Nazwa Manufaktura codzienności
Liczba stron 352
Data premiery 17-01-2018
Wydawca Sensus
Oprawa twarda
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Helion Wydawnictwo
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Słowa są Pani pięknie posłuszne i potrafi Pani z nich tkać rzeczy ciepłe, przytulne, miłe. To wielki talent. Dziękuję, że dzieli się Pani nim z otoczeniem. Potrzebujemy ładnych wskazówek. Pluszowych przestróg. Drogowskazów obrotowych. Mądrych sentencji podanych na domowym półmisku. Proszę się jeszcze odezwać kiedyś. Książką kolejną.
Ocena
Recenzja wg Ciotylda / (Dodano 27.01.2018)
Powoli konsumowałam tę książkę, bo można się delektować. Wprowadza spokój do duszy, koi rozterki. Niektóre fragmenty czytałam sobie na głos, żeby ich smak był jeszcze bardziej wyrazisty.
Obraz kobiety uspokojonej codziennością jest moim ideałem.
Ocena
Recenzja wg Cecynia / (Dodano 26.01.2018)
Bardzo podoba mi się ta intensywnie, choć w krótkich formach zapisywana codzienność i umiejętność podzielenia się nią ze światem. To książka babska, ale przekazuje i pokazuje tyle wartości uniwersalnych, tyle rozwiązuje codziennych węzłów i węzełków, że powinno się ją czytać parami. Dobranymi parami, a raczej parami, które chciałyby zostać„dobranymi”. Dużo dobrego życzę pani Joanno!
Ocena
Recenzja wg Tarotka / (Dodano 26.01.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Manufaktura codzienności

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.