Matematyka z plusem 5. Geometria. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa

(okładka miękka)
Matematyka z plusem 5. Geometria. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 88
Data premiery: 04-06-2013
Wydawca: GWO

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Nowa wersja zbioru ćwiczeń „Matematyka z plusem”. Jest to ostatni z trzech zeszytów ćwiczeń przeznaczonych dla uczniów klasy 5 szkoły podstawowej. Zadania mają zróżnicowany poziom trudności co umożliwia uczniom wykonywanie ich zarówno podczas lekcji w asyście nauczyciela, jak i samodzielnie w domu. Publikacja jest zintegrowana z podręcznikiem z tej samej serii oraz jest zgodna z nową podstawą programową

Zbiór podzielony został na działy tematyczne:

• figury na płaszczyźnie
• pola figur
• graniastosłupy

W zeszycie zawarte zostały także ćwiczenia z zakresu tematów nieobowiązkowych – dla uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie. Autorami wszystkich zadań są: Małgorzata Dobrowolska, Adam Mysior oraz Piotr Zarzycki.

Seria „Matematyka z plusem” została wydana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. 

Dodatkowe informacje

Autor Mysior Adam, Zarzycki Piotr, Dobrowolska Małgorzata
Nazwa Matematyka z plusem 5. Geometria. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa
Liczba stron 88
Data premiery 04-06-2013
Wydawca GWO
Seria Matematyka z plusem
Oprawa miękka
ean 9788374204255
Numer wydania I
Język wydania polski
Numer dopuszczenia 340/2/2013
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Matematyka z plusem 5. Geometria. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Małgorzata Dobrowolska to urodzona w 1960 roku polska nauczycielka matematyki oraz właścicielka dwóch przedsiębiorstw – Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego oraz firmy deweloperskiej Torus. Prowadzi szkolenia metodyczne dla nauczycieli. Jest również prezesem oraz fundatorką Fundacji Rozwoju im. Adama Mysiora w Gdańsku oraz propagatorką Akademii 30+. Absolwentka studiów matematycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Debiutancką książkę swojego autorstwa opublikowała w 1991 roku. Jej pierwsze materiały edukacyjne dla dzieci „Kalendarz ósmoklasisty” oraz zeszyt ćwiczeń „Liczby naturalne” zyskały sporą popularność, a ich sprzedaż przekroczyła 400 tysięcy egzemplarzy. Obecnie nakładem wydawnictwa prowadzonego przez Małgorzatę Dobrowolską ukazują się podręczniki, zeszyty ćwiczeń, kalendarze, pomoce metodyczne dla nauczycieli i rodziców, a także serie multimedialne. Autorka wydaje nie tylko materiały do nauki matematyki, lecz także do podstaw języka polskiego. Do najpopularniejszych pozycji w jej twórczości należą podręczniki z cyklu „Matematyka z plusem”. Seria ta uzyskała wyróżnienie Polskiej Akademii Umiejętności. Podręczniki i zestawy ćwiczeń zredagowane przez Małgorzatę Dobrowolską spełniają założenia podstawy programowej oraz wpisują się w zapisy ustawy o systemie oświaty. Cieszą się sporym zainteresowaniem nauczycieli zarówno ze względu na zastosowaną metodykę, jak i nowoczesne rozwiązania. Nauczycielka ta propaguje nauczanie z zastosowaniem metodologii otwartej, zakładającej, że osobą uczącą się jest nie tylko uczeń, lecz także nauczyciel. Podręczniki jej autorstwa są opracowane w ten sposób, aby w jak największym stopniu wykrzesać z dziecka jego naturalny potencjał rozwojowy. W każdej książce znajduje się wiele kolorowych ilustracji oraz zestawy ćwiczeń, które angażują zmysły młodego ucznia. Dzięki temu nauka staje się przyjemniejsza, prostsza, a tym samym bardziej efektywna. Szczególnie warte uwagi są interaktywne wersje podręczników. Dzięki ich wykorzystaniu dziecko może uczyć poprzez zabawę na dowolnym komputerze lub urządzeniu mobilnym.