Moja Jane Eyre

(okładka miękka)
Moja Jane Eyre (okładka miękka, książki)
95/100
Liczba stron: 448
Data premiery: 22-08-2018
Wydawca: Wydawnictwo SQN

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
37,99 zł
Special Price 26,99 zł
- +
LUB

Opis

Może ci się wydawać, że znasz tę historię (ale tak naprawdę, to wcale nie).

Sierota Jane Eyre, bez grosza przy duszy, rozpoczyna nowe życie jako guwernantka w Thornfield Hall. Tam spotyka mrocznego i tajemniczego pana Rochestera. Pomimo dużej różnicy wieku i jego nieznośnego temperamentu, uwaga, uwaga, zakochują się w sobie i, o zgrozo, ona wychodzi za niego za mąż. Ale czy to na pewno Jane Eyre?

Przygotuj się na przygodę, w której nic nie jest takie, jakim się wydaje, a pewien dżentelmen ukrywa się bardziej niż trup w szafie. A co, jeżeli we wszystko wmieszają się początkująca pisarka Charlotte Brontë i badacz zjawisk nadprzyrodzonych Alexander Blackwood?

"Moja Jane Eyre ma urok klasycznej powieści z epoki i… jest absolutnie przekomiczna. Autorkom nie sposób odmówić inteligencji, wyczucia i humoru."
Publishers Weekly

"Rozkosznie mordercza dekonstrukcja powieści gotyckiej z duchem w roli głównej. Cudowna!"
Booklist


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Hand Cynthia, Ashton Brodi, Meadows Jodi
Nazwa Moja Jane Eyre
Liczba stron 448
Data premiery 22-08-2018
Wydawca Wydawnictwo SQN
Oprawa miękka
Tłumacz Pawlak Maciej
EAN 9788381292498
Tytuł i podtytuł oryginalny My Plain Jane
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Poprzednio czytałam Moją Lady Jane, która bardzo przypadła mi do gustu. Przy tej pozycji bałam się, że ta książka nie sprosta moim oczekiwaniom i okaże się gorsza od poprzedniczki. Jak się jednak okazało, wcale nie musiałam się bać. Ksiązka okazała się być świetna, wręcz fantastyczna. Jednak czy aby na pewno lepsza od poprzedniczki? Nie potrafię tego określić, ponieważ obie książki przypadły mi zdecydowanie do gustu.
W tej książce jest wszystko... romans, miłość, dobry humor, to naprawdę energiczna i pełna werwy książka. Nie należy zapomnieć, że tak jak poprzedniczak, ta książka również zawiera w sobie wątek fantastyczny. Tak jak poprzedniczka, książka jest napisana w bardzo przystępny i czytelny sposób, naprawdę nie ma najmniejszego problemu z bohaterami czy ogólnie z fabułą. Tak jak czasami wspomniam, bardzo często mam problem z fabułą, ponieważ zdarza mi się zagubić w nadmiarze akcji, oraz ilości bohaterów. Tutaj tego nie ma, na szczęście. I jeszcze jeden aspekt, książka jest napisana w swobodny sposób, przez co czyta się ją po prostu bardzo szybko.
I jeszcze jedna istotna rzecz, te książki można spokojnie czytać osobno, pomimo tego, że jest to jednak kontynuacja Mojej Lady Jane.
Dla mnie jeszcze jeden aspekt... a mianowicie fakt, że historia ta jest oryginalna. Bardzo mało jest tak ciekawych książek na rynku czytelniczym, to trzeba przyznać.
Niesamowite jest to jak Autorki połączyły ze sobą wszystkie te elementy i jak ciekawie je dopracowały. Fabuła, postacie, dobry humor, elementy fantastyki, wątek miłosny. Jest tego bardzo dużo, ale jeżeli Autorka potrafi coś takiego zrobić, to książkę wtedy czyta się z przyjemnością.
Dla kogo ta książka? Hm, wydaje mi się, że dla wszystkich. W zależności od tego kto co lubi. Jeżeli po prostu czujesz, że to gatunek dla Ciebie, to sięgnij po nią.

Opis fabuły


W tym przypadku poznajemy Jane Eyre. Kim jest ta dziewczyna? Zwykłą, przeciętną sierotą, która nie wyróżnia się niczym ciekawym. To dziewczyna bez rodziny, która jest biedna jak mysz kościelna.
Na szczęście los postanawia uśmiechnąć się i do niej. Udaje jej się znaleźć prace jako guwernantka Thornfield Hall. Należy wziąć również pod uwagę, że Jane nie jest taka zwykła jakby się wydawało. Ma pewien dar, potrafi rozmawiać i kontaktować się z duchami. Problem jest jednak taki, że Jane nie chce używać swojego daru, używa go za zbyteczny, woli zająć się pracą aby mieć swoje pieniądze.
Na szczęście Jane nie jest sama, ma u boku dwie koleżanki, które zdecydowanie przypadły mi do gustu, to bardzo ciekawe postacie. Ponadto dziewczyna zaczyna być guwernantką szanowanego, mającego uznanie pana Rochestera. Lecz to nie koniec, bo jeszcze na jej drodze staje Aleksander Blackwood. Wydawać by się mogło, że trochę za dużo tego wszystkiego, ale należy wziąć pod uwagę to, że wszysko jest ze sobą w odpowiedni sposób powiązane.
Jak się okazuje Aleksander również w pewien sposób jest związany ze zjawiskami fantastycznymi, paranormalnymi. Ten cały świat fantastyczny zaczyna wysuwać się w książce na pierwszy plan, przez co cała akcja nabiera tempa i staje się żywsza...
Ocena
Recenzja wg recenzentka doskonala / (Dodano 04.01.2019)
• Niesamowicie bawiłam się przy tej książce! Wątek duchów nadaje jej atmosfery tajemniczości, a za razem wyróżnia spośród podobnych książek.
• Inspirowana "Dziwnymi losami Jane Eyre" książka to opowiedzenie losów Jane w luźniejszy, bardziej przystępny nastolatkom sposób.
• Umieszczenie w niej samej Charlotte Bronte jako bohaterki wymagała odwagi, a mi bardzo spodobała się jej kreacja.
• Współczesny, lekki język ułatwia czytanie, dlatego polecam ją wszystkim młodym dziewczynom i nie tylko :)

Ocena
Recenzja wg onlypretender / (Dodano 04.09.2018)
„nienawiści nie zwalczy się przemocą, a ran nie uleczy się zemstą”

Po „Mojej Lady Jane” nie wiedziałam, czego mogłabym spodziewać się ze strony autorek, bo tak mnie zachwyciły! Bałam się, że może jakiś motyw albo akcja się powtórzy, ale – jak się okazało – nie miałam podstaw do obaw. Fantastyczne trio nie zawiodło! Jedynie zafundowało mi jakieś trzy zajęte popołudnia – prawie nie było ze mną kontaktu, tak mnie wciągnęło!

W „Mojej Jane Eyre” królowały duchy i to prawie na każdym kroku. Była to dość duża zmiana po tym, jak przyzwyczaiłam się do Ewianów z poprzedniej książki z serii „Ladyjanistki”, ale nie znaczy, że gorsza. Owszem, możliwość dostrzegania duchów nie jest aż tak szokująca jak bycie koniem tylko od wschodu słońca do zachodu, ale wciąż nie znajduje się na liście rzeczy normalnych – takich, które przydarzają się ludzkości na co dzień.

Tym, co przyciągnęło mnie do tej książki chyba najbardziej, jest retelling losów Jane Eyre, ale – uwaga – z udziałem samej Charlotte Brontë! Okazała się ona chyba najlepszą bohaterką całej historii zaraz obok Alexandra Blackwooda! Wiecznie ciekawa, niedająca sobie w kaszę napluć, zawsze stawiająca na swoim kobieta – i jak tu przejść obojętnie koło takiej? Do tego wiecznie nosi przy sobie notes i zapisuje w nim absolutnie wszystko, by mieć dobry materiał na książkę – i tutaj każdy z łatwością może dopowiedzieć sobie już resztę, więc wyobraźcie sobie tylko (albo po prostu sięgnijcie po kolejną odsłonę „Ladyjanistek”), czego musiała być świadkiem Charlotte, by powstała alternatywna historia Jane Eyre!

Teraz może nasunąć się pytanie – a co z główną bohaterką, samą Jane? No cóż, z niej również była niezła kobitka: pewna siebie, wiedziała, co chciała, ale nie wiedziała, co brała. Dosłownie. Lepiej dobrze weźcie sobie do serca słowa od wydawcy: „Przygotuj się na przygodę, w której nic nie jest takie, jak się wydaje”, ponieważ z pewnością tak będzie. Uwierzcie.

„Śmierć nie pokona prawdziwej miłości: tej platonicznej, tej romantycznej, a także tej synowskiej. Bo miłość sięga poza granice życia i śmierci”.

Naprawdę lubię czytać książki, które mnie wciągają, zajmują moje myśli i pozwalają na to, bym przeżywała różne przygody z bohaterami. „Moja Jane Eyre” należy właśnie do takiej kategorii – to dzięki niej odcięłam się od Internetu choć na chwilę i poczułam ponownie, jak to jest, kiedy ciągnie mnie do czytania tak bardzo, że nie mogę tego odłożyć na później, bo chcę skończyć już, teraz. Język miał na to duży wpływ, choć jest to pewnie w większej mierze kwestia tłumaczenia – nie wiem, ponieważ nie widziałam niestety tekstu w oryginale, ale styl sprawiał, że jakby „płynęło się” przez strony – był lekki i nawet po przerwaniu (jakimś cudem) łatwo wracało się do historii.

Dlaczego jednak nie jestem w stanie piać z zachwytu nad wszystkim, dać najwyższej oceny? Po prostu czuję, że tak, wybawiłam się przednio podczas lektury i z pewnością będę wspominać ją miło, jednakże nie mogę zagwarantować, że zostanie mi w pamięci na rok czy dłużej. Świetna rozrywka dla młodzieży oraz młodszych duchem (wybór jest Wasz!), ale nie uważam, by zmieniła moje podejście do świata lub wartości, które są dla mnie ważne. Fakt, spodobała mi się niezmiernie i polecam ją bardzo, lecz wierzcie mi – to jeszcze nie jest do końca to, czemu mogłabym dać wyższą notę.

https://oxu-czytanie.blogspot.com/2018/08/moja-jane-eyre-cynthia-hand-jodi.html
Ocena
Recenzja wg Wiktoria / (Dodano 24.08.2018)
Właśnie przed chwilą zostałam żywcem wyciągnięta z klimatu XIX wiecznej Anglii, nie czuje się z tym dobrze. Niestety ostatnie kartki „Moja Jane Eyre” zmusiły mnie do tego powrotu. Muszę po tym ochłonąć ...

„Moja Jane Eyre” jest to opowiedziana z nieco innej płaszczyzny wersja znanej (lub i też nieznanej czytelnikom) historii biednej sieroty. Ja należę do tej drugiej grupy, która niestety, ale nie czytała oryginału bazowej historii. Poszperałam trochę tu, trochę tam i co nieco udało mi się dowiedzieć. Jednak z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że przeczytać ją może każdy bez szkody dla zrozumienia ogólnego jej sensu.

Osobiście przyciągnięta zostałam perspektywą buszujących duchów na stronach książki i nie czuję się zawiedziona. Duchów jest dość sporo, fantastycznie wkomponowanych w całokształt fabuły.

Jane, główna bohaterka posiada niecodzienny dar, dzięki któremu może widzieć oraz rozmawiać z duchami. Nie do końca jest z tego faktu zadowolona i stara się to ukryć przed światem. Dzięki pewnemu przypadkowemu zdarzeniu, w które de facto na własne życzenie się wplątuje, jej talent zostaje dostrzeżony przez ludzi, którzy można powiedzieć zawodowo, zajmują się tropieniem duchów. W XIX wieku bycie niezamożną kobietą a do tego sierotą nie rokuje zbyt dobrze, jednak Jane udaje się znaleźć pracę jako guwernantka bogatego pana Rochester. Gdy do akcji wkraczają oddane przyjaciółki oraz w grę zaczynają dochodzić, rodzące się uczucia sytuacja nabiera tępa... Jednak więcej nie zdradzę!

Książka napisana została barwnym językiem z dużą dozą humoru, dlatego jej lektura to niezaprzeczalna przyjemność i uczta zmysłów. Bohaterów po prostu nie da się nie lubić, akcja non stop pędzi do przodu i aż ciężko oderwać się od książki. Nie trafiłam na momenty (które niestety dobrze wiemy, że w niektórych książkach się zdarzają), w których można przeskakiwać trzy kartki do przodu bez szkody dla ogólnego zrozumienia sensu, więc brak tego, jest dla mnie wielkim plusem. Uważam, że autorki wykonały naprawdę kawał świetnej roboty.

Bawiłam się przy niej świetnie i jestem pewna, że Wy także będziecie ;)

Ocena
Recenzja wg Melody / (Dodano 21.08.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Moja Jane Eyre

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.