Monachium

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: Harris Robert
Data premiery: 04-04-2018
Wydawca: Wydawnictwo Albatros

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 22,49 zł
- +
LUB

Opis

Thriller szpiegowski Roberta Harrisa, autora międzynarodowych bestsellerów.

Opowieść o lojalności i zdradzie, osnuta wokół brzemiennej w skutki konferencji monachijskiej z 1938 roku.

Hitler jest zdecydowany, by rozpocząć wojnę. Chamberlain desperacko walczy, aby utrzymać pokój. Wszystko rozegra się w mieście, które na zawsze będzie kojarzone z tą sprawą. Monachium.

Hugh Legat jest wschodzącą gwiazdą brytyjskiej służby dyplomatycznej. Na Downing Street 10 zajmuje stanowisko osobistego sekretarza premiera Neville'a Chamberlaina. Rikard von Holz pracuje w sztabie niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych – i jest członkiem tajnego antyhitlerowskiego ruchu oporu. Obaj mężczyźni przyjaźnili się w Oxfordzie w latach dwudziestych, ale od tamtego czasu nie mieli ze sobą kontaktu. Teraz, kiedy Hugh leci z Chamberlainem z Londynu do Monachium, a Rikard towarzyszy Hitlerowi w nocnym pociągu z Berlina, ich drogi znów się skrzyżują. Robert Harris przedstawia skomplikowaną relację dwóch przyjaciół na szeroko zarysowanym tle politycznym. Bohaterom fikcyjnym i ich elektryzującym układom towarzyszą postaci historyczne tamtych czasów: Hitler, Chamberlain, Mussolini, Daladier.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Harris Robert
Nazwa Monachium
Data premiery 04-04-2018
Wydawca Wydawnictwo Albatros
Tłumacz Szulc Andrzej
ean 9788381252423
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Monachium

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Robert Harris urodził się w 1957 roku w Nottingham, w środkowej Anglii. Ukończył studia z literatury angielskiej w Cambridge University. Był reporterem BBC, komentatorem politycznym i dziennikarzem. Uznawany za mistrza prozy historycznej. Jego książki tłumaczone są na trzydzieści języków. Pracę twórczą rozpoczął w 1982 roku od publicystyki politycznej. Pisał na temat broni biologicznej, wojny falklandzkiej czy afery z pamiętnikami Hitlera. Dopiero debiutem powieściowym została opublikowana w 1992 roku jedna z jego najpopularniejszych książek - „Vaterland”. Opowiada ona o śledztwach prowadzonych w sprawie serii morderstw, do których dochodzi w czasie panowania nazistowskich Niemiec. Na podstawie powieści powstał film pt. „Vaterland − Tajemnica III Rzeszy”. Autor napisał też thriller wojenny oparty na faktach o złamaniu niemieckiego szyfru - „Enigma”. Stworzył opowieści o starożytnym Rzymie: „Pompeje”, „Cycero”, „Spisek” i „Dyktator”. Mechanizmy brytyjskiej polityki opisał w książce z 2007 roku „The Ghost”. Na jej podstawie wraz z Romanem Polańskim stworzył scenariusz do filmu „Ghost Writer”. „Konklawe”, opublikowane w roku 2016, to książka opisująca przebieg wyborów papieża, odbywających się za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej. Harrisowi łatwiej jest opowiadać o postaciach historycznych, niż wymyślać rzeczywistość. Lubi budować napięcie w swych książkach, dlatego tworzy thrillery. Robert Harris uznaje życie Putina, Thatcher, Churchilla, Busha, Berlusconiego za fascynujące. Te postacie są dla niego na tyle ciekawe, że - jak twierdzi - sam nie wykreowałby lepszych. Uznaje, że warto przybliżać czytelnikom wartościowe fakty z ich życia, nie zmieniając w żadnym stopniu prawdy historycznej. Jedynie wtedy, gdy nie da się dotrzeć do źródeł, Harris sięga po fikcję literacką.