Motive – Deutsch Neu. Język niemiecki. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kurs dla kontynuujących naukę. Część 3. Szkoła ponadgimnazjalna + CD

(okładka miękka)
Motive – Deutsch Neu. Język niemiecki. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kurs dla kontynuujących naukę. Część 3. Szkoła ponadgimnazjalna + CD (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 148
Data premiery: 08-07-2017
Wydawca: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
49,20 zł
Special Price 41,99 zł
- +
LUB

Opis

Cykl "Motive – Deutsch Neu" składa się z czterech części, jest przeznaczony dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego po gimnazjum zarówno w zakresie podstawowym, jak i w zakresie rozszerzonym. Uczniowie kontynuujący naukę w zakresie podstawowym pracują z częściami: 1., 2. i 3., a uczniowie kontynuujący naukę w zakresie rozszerzonym – z częściami: 2., 3. i 4.

Podręcznik "Motive – Deutsch Neu 3" obejmuje następujące zakresy tematyczne ujęte w pięciu rozdziałach: Kultur und Medien, Natur und Umwelt, Alltag und Technik, Körper und Geist oraz Extras – Feste und Traditionen. 

Każdy rozdział zawiera ciekawe i różnorodne teksty, zadania do samooceny (Zwischenschritt), listę słownictwa do aktywnego opanowania i sprawdzian, co zapewnia lepsze efekty przyswajania języka. Dla wygody korzystania z podręcznika, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, treściom zawartym w podręczniku odpowiada materiał w zeszycie ćwiczeń. Polecenia w zadaniach dla uczniów kontynuujących naukę oznaczono zielonym kolorem. Wszystkie zadania maturalne opatrzone piktogramem (trening sprawności językowych) są zgodne z wymaganiami Informatora o egzaminie maturalnym z języka niemieckiego od roku 2014/2015 Centralnej Komisji EgzaminacyjnejW każdym rozdziale znalazły się zadania przygotowane na wzór poleceń z ustnego egzaminu maturalnego, które sprawdzają wiedzę z omówionej jednostki tematycznej. W zeszycie ćwiczeń zamieszczono ponadto dodatkowe zadania dotyczące wypowiedzi pisemnej.

Podręcznik jest przeznaczony na 2 lub 3 godziny tygodniowo. Moduł Zwischenschritt i zadania fonetyczne można wykorzystać w procesie indywidualizacji nauczania z grupami o ponadprzeciętnych zainteresowaniach językowych lub na dodatkowych godzinach.

Podręcznik wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego, dostosowanych do wieloletniego użytku (na podstawie art. 22ao Ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty).

Podręcznik zawiera również:

  • lekcje kulturoznawcze,
  • zestawienie przydatnych wyrażeń i zwrotów,
  • ćwiczenia fonetyczne,
  • propozycje projektów (w każdym rozdziale trzy, ostatni zawsze odwołuje się do zasobów internetowych),
  • tablice gramatyczne,
  • zestaw zadań przygotowujących do egzaminu ustnego,
  • test z kluczem odpowiedzi, pozwalający na samodzielną ocenę wiedzy przez ucznia,
  • przykładowy arkusz maturalny na poziomie podstawowym (egzamin pisemny i ustny),
  • słowniczek niemiecko-polski obejmujący słownictwo prezentowane w podręczniku.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Jarząbek Alina Dorota, Koper Danuta
Nazwa Motive – Deutsch Neu. Język niemiecki. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kurs dla kontynuujących naukę. Część 3. Szkoła ponadgimnazjalna + CD
Liczba stron 148
Data premiery 08-07-2017
Wydawca WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Seria Motive - Deutsch Neu
Oprawa miękka
ean 9788302161452
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2017
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Motive – Deutsch Neu. Język niemiecki. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kurs dla kontynuujących naukę. Część 3. Szkoła ponadgimnazjalna + CD

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: