Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?

(okładka miękka, książki)
93/100
Autor: Juul Jesper
Liczba stron: 240
Data premiery: 09-04-2014
Wydawca: MiND Dariusz Syska

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Wiek nastoletni to przełomowy okres. Kończy się czas, w którym rodzice przekazują dzieciom swoje przekonania i wartości. Jest za późno na wychowanie, ale rodzice często tego nie dostrzegają.

Jesper Juul, uznany pedagog i terapeuta rodzinny, opisuje istotną rolę, jaką w życiu nastolatka odgrywają dorośli. Chociaż nadal wpływają na myślenie i postępowanie swojego nastoletniego dziecka, to nie dzieje się to bezpośrednio. Stają się sparingpartnerami, motywującymi, inspirującymi, stawiającymi maksymalny opór, ale jednocześnie nie wyrządzającymi żadnej krzywdy. Jesper Juul dokładnie opisuje najważniejsze problemy nastolatków związane z seksualnością, używkami, szkołą i domowymi obowiązkami. Porusza także kwestię budowania relacji opartych na wzajemnym zaufaniu i wsparciu.

Dodatkowe informacje

Autor Juul Jesper
Nazwa Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?
Liczba stron 240
Data premiery 09-04-2014
Wydawca MiND Dariusz Syska
Oprawa miękka
Tłumacz Syska Dariusz
ean 9788362445431
Numer wydania I
Rok wydania 2014
Seria Od wychowania do więzi
Język wydania polski
Język oryginału duński
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Niby w tej książce są same oczywistości, a jednak uważam, że jest świetna. Za sprawą Jespera Juula czuję się o niebo lepiej przygotowana do uczestniczenia w życiu mojego nastolatka. Mimo że nie ma tu wielkich odkryć, zawsze skutecznych metod, to książka umożliwia spojrzenie z dystansu na wiek nastoletni oraz zagrożenia i wyzwania, które się z nim wiążą. I to dla obu stron. Myślę, że w dzisiejszych czasach trzeba szczególnie dbać o więź z dzieckiem. Nie zapewnimy mu bezpieczeństwa, trzymając pod kloszem, nie nauczymy żyć, odbierając szanse na własne doświadczenia. Jedyną możliwością wpływu czy też czuwania na dzieckiem jest stworzenie relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szczerości. A w tym na pewno pomoże książka Jespera Juula.
Ocena
Recenzja wg Lutgarda / (Dodano 28.05.2017)
Bardzo podoba mi się porównanie do sparing partnera. Z pierwszym synem dokładnie tak się czułam! Chociaż nie do końca zgadzam się z autorem, to uczciwie przyznaję, że jego książka może okazać się bardzo pomocna w przetrwaniu okresu dojrzewania pociechy. Niemal z dnia na dzień słodki dzieciak zmienia się w obcego snującego się po domu. Ciężko naprawdę czasem to ogarnąć i się jakoś odnaleźć. Łatwo wiele przeoczyć, żyjąc obok, a nie razem. J. Juul pomaga zrozumieć nastolatki i przygotowuje rodziców na trudny czas zmian. Myślę, że warto przeczytać!
Ocena
Recenzja wg Władysłwa / (Dodano 23.05.2017)
Książkę Jespera Juula powinien przeczytać każdy rodzić nastolatka i to jeszcze zanim jego dziecko osiągnie ten demoniczny wiek. W naszym domu było to małe trzęsienie ziemi. Gdybym wówczas miała pod ręką tę książkę, jestem pewna że przebiegłoby to spokojnie i z większym zrozumieniem z naszej strony. To nawet nie chodzi o przepisy na radzenie sobie w sytuacjach A,B,czy C. Jesper Juul ich nie ma, ale przedstawia wiek nastoletni w taki sposób, że rodzicom łatwiej się w nim odnaleźć i zmierzyć z wyzwaniami. Zawczasu opisane i rozłożone na czynniki pierwsze – to daje szanse na właściwą ocenę i reakcję, kiedy przyjdzie się z nimi zmierzyć w prawdziwym życiu. Polecam!
Ocena
Recenzja wg Belina / (Dodano 19.04.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł