Nasza klasa 2. Pakiet. Szkoła podstawowa

(okładka miękka, książki)
Data premiery: 15-07-2012
Wydawca: Mac Edukacja
Seria: Nasza klasa

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

"Nasza klasa 2" to zestaw materiałów dydaktycznych, przeznaczonych dla klas drugich szkół podstawowych, realizujących podstawę programową nauczania zintegrowanego. Autorami publikacji wchodzących w skład pakietu są: Andrzej Pustuła, Balbina Piechocińska, Czesław Cyrański, Dorota Baścik-Kołek, Ewa Misiorowska, Grażyna Śliwa i Marzena Pucińska.

W skład pakietu wchodzą:

• podręczniki z ćwiczeniami, części 1-4, 6-9
Zawierają ćwiczenia ze wszystkich obszarów edukacyjnych, o których mowa w nowej podstawie programowej. 

• podręczniki z tekstami do czytania, część 5 i 10
Zawierają zbiór różnych, bogato ilustrowanych tekstów literackich, dzięki którym dzieci ćwiczą umiejętności czytania i wypowiadania się. 

• wycinanki, część 1 i 2
Zawierają pomoce dydaktyczne oraz szablony prac plastycznych do wycięcia i wykorzystania na lekcjach, m.in. zdjęcia i gry.

• Elementarz małego informatyka - podręcznik z płytą CD
Podręcznik zawiera mnóstwo kolorowych zdjęć i ilustracji obrazujących informacje teoretyczne. Zawarto w nim także ćwiczenia doskonalące nabyte podczas zajęć umiejętności. Z kolei na płycie CD znalazły się ćwiczenia praktyczne, które dzięki atrakcyjnej grafice pobudzają wyobraźnię dziecka i zachęcają do działania.

Pakiet "Nasza klasa" wykorzystuje nowoczesne metody nauczania, m.in. mapy myślowe czy ćwiczenia angażujące obie półkule mózgowe. Zajęcia realizowane są w formie zabaw. Dzięki temu są one atrakcyjne dla dzieci i pozbawione nudy, a jednocześnie rozwijają umysł, wzbogacają wiedzę i pobudzają wyobraźnię.

Pakiet zafoliowany, bez kartonowego pudełka.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Nasza klasa 2. Pakiet. Szkoła podstawowa
Data premiery 15-07-2012
Wydawca Mac Edukacja
Seria Nasza klasa
Oprawa miękka
ean 9788374917261,9788378734147
Numer wydania II
Język wydania polski
Numer dopuszczenia 66/2/2010
Język oryginału polski
Rok wydania 2012
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Nasza klasa 2. Pakiet. Szkoła podstawowa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.