Nędznicy. Część 4

(płyta kompaktowa CD)
Nędznicy. Część 4 (płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: Hugo Wiktor
Liczba stron: 1
Data premiery: 12-04-2012
Wydawca: Wydawnictwo Aleksandria

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
19,99 zł
Special Price 13,99 zł
- +
LUB

Opis

A wszystko zaczyna się od kradzieży bochenka chleba!. Historia byłego galernika Jana Valjeana, komisarza Javera, Fantyny, Kozety i bojowników z paryskiej barykady staje się wielowątkową powieścią rozgrywającą się w XIX-wiecznej Francji. Stanowi zarówno wnikliwe spojrzenie na socjologiczne mechanizmy rządzące społeczeństwem, jak i zadziwiająco trafną analizę natury ludzkiej. Ale przede wszystkim jest pełną wartkiej akcji i przygód historią z pogranicza kryminału.

Zadziwia fakt, że ta powstała w drugiej połowie dziewiętnastego wieku powieść, ciągle króluje na listach bestsellerów, jest jedną z najczęściej komentowanych książek w historii literatury. O niesłabnącej popularności „Nędzników” świadczą liczne musicale, adaptacje filmowe i animowane. Historia Jana Valjeana, Javerta i Kozety znana jest nie tylko dorosłemu czytelnikowi, ale i młodemu odbiorcy.

Dodatkowe informacje

Autor Hugo Wiktor
Nazwa Nędznicy. Część 4
Liczba stron 1
Data premiery 12-04-2012
Wydawca Wydawnictwo Aleksandria
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Lektor Walczak Marek
Lektor języki polski
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor PW Pakt
Język oryginału francuski
Rok wydania 2012
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Nędznicy. Część 4

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 98,99 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt Odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 99 do 148,99 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt Odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 0,00 zł** 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149,00 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt Odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

**Promocja trwa do 16.12.18 r. do godz. 23:59.

Autor

Urodzony 26 lutego 1802 roku francuski poeta, dramaturg i pisarz. Jest zaliczany do czołowych przedstawicieli francuskiego romantyzmu, jak i do jednego z najbardziej znanych pisarzy na świecie. Jest autorem książki „Katedra Marii Panny w Paryżu”, na podstawie której został nakręcony przez Disney film „Dzwonnik z Notre Dame” oraz napisany musical „Notre-Dame de Paris”, który miał swoją premierę w 1998 roku i zdążył od tego czasu podbić największe sceny na świecie. Kolejnym ważnym dziełem jest jego pięcioczęściowa powieść „Nędznicy”, która doczekała się ponad 30 adaptacji filmowych oraz swojego własnego musicalu o tym samym tytule. Ironiczny wydaje się przy tym fakt, że Hugo sam mówił, że nie lubi, kiedy ktoś pisze muzykę pod jego dzieła. Do znanych i wciąż czytanych powieści Hugo zaliczamy również „Rok dziewięćdziesiąty trzeci”, „Pracownicy morza” oraz „Ostatni dzień skazańca”. Na temat jego pochodzenia krąży wiele fałszywych informacji, plotek i mitów. Sam jest temu winien. Opowiadając swojej żonie, pracującej nad jego biografią, o swych przodkach dopatrywał się korzeni rodu Hugo w starym rodzie lotaryńskiej szlachty. W rzeczywistości pochodził on z klasy niższej, dziadek zajmował się stolarką i dopiero jego ojciec rozsławił nazwisko Hugo biorąc udział w rewolucji Francuskiej oraz będąc oficerem wojsk napoleońskich. Wiktor miał również dwóch starszych braci. Miał żonę, Adèle Foucher, z którą miał trzech synów i dwie córki. Zmarł 22 maja 1885 roku, w Paryżu. Jest pochowany w mauzoleum Panteon, również w Paryżu.