Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej

(książka + CD)
Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej (książka + CD, książki)
Liczba stron: 320
Data premiery: 09-11-2016
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
49,90 zł
Special Price 34,49 zł
- +
LUB

Opis

Piętnaście lat sekretarzowania takiej osobie? Doprawdy, nie było w tym nic zwyczajnego.

Edycja specjalna z płytą CD. Bestsellerową opowieść o Noblistce czyta Michał Rusinek.

Ona – świeżo upieczona Noblistka, On – magister filologii polskiej. Miał jej pomagać przez trzy miesiące, między przyznaniem a wręczeniem nagrody w 1996 roku. Został dłużej. Poetka i jej Pierwszy Sekretarz.
W tej książce spotykamy Wisławę Szymborską, której do tej pory nie znaliśmy.

To portret osoby nieprzeciętnej, damy o niezwykłym poczuciu humoru, a zarazem umiejętności mówienia o sprawach najistotniejszych. Portret, który pozwala zbliżyć się do niej i  istoty jej poezji.
Ekscentryczna starsza pani. Rozchichotana, czasami frywolna, lubiąca językowe zabawy i „practical jokes”. Wolała rozmowy ze zwykłymi ludźmi niż kongresy poetów i dyskusje z intelektualistami.

Depresyjna. Melancholijna. Surowa w sądach o sobie i innych. Perfekcjonistka, nie znosząca rozmów o błahostkach i marnowania czasu na spotkania z ludźmi, które nic jej nie dawały oprócz, jak mówiła, pustych kalorii.

Po Noblu powtarzała, że zrobi wszystko, żeby nie stać się osobistością, lecz pozostać osobą. Kiedyś rozpoznał ją taksówkarz i powiedział: „To dla mnie zaszczyt wieźć taką osobliwość”. Trochę racji miał: była dość osobliwym przedstawicielem naszego gatunku.
Z takim taktem, subtelnością i wnikliwością może o Noblistce opowiedzieć tylko jeden Autor.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Rusinek Michał
Nazwa Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
Liczba stron 320
Data premiery 09-11-2016
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Oprawa twarda
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język oryginału polski
Forma książka + CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Urodzony w 1972 roku pisarz, literaturoznawca i tłumacz. Sekretarz Wisławy Szymborskiej aż do śmierci poetki. Specjalista w dziedzinie teorii literatury. Jest adiunktem w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Praca z noblistką dodała rozpędu karierze literaturoznawcy, który coraz częściej wypowiadał się publicznie oraz był zapraszany na wywiady przez czasopisma, rozgłośnie radiowe oraz programy telewizyjne. Dzięki częstemu pojawianiu się u boku Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek został żartobliwie nazwany „Panem Szymborskim”. Pierwszą książką w dorobku literackim autora była publikacja z 2003 roku pod tytułem „Między retoryką i retorycznością”. W swojej debiutanckiej książce Rusinek zgłębił relację między klasyczną retoryką a ponowoczesną retorycznością. Temat ten został pogłębiony w drugiej książce, którą Michał Rusinek napisał wraz z Anetą Załazińską, zatytułowanej „Retoryka podręczna, czyli jak wnikliwie słuchać i przekonująco mówić”. Michał Rusinek żywo interesuje się językiem dzieci. Wynik swojego badania dziecięcej „wyobraźni językowej” zawarł w książkach „Jak przeklinać – poradnik dla dzieci” oraz „Jak robić przekręty – poradnik dla dzieci”. Z myślą o najmłodszych czytelnikach Michał Rusinek napisał również inne książki, między innymi: „Księgę potworów”, opowieść „Zaklęcie na »W« oraz wierszowane i ilustrowane przewodniki dla dzieci, takie jak „Belweder dla dzieci” i „Krakowski rynek dla chłopców i dziewczynek”. Cztery lata po śmierci Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek napisał książkę opisującą ostatnie piętnaście lat życia noblistki. W swojej książce namalował portret pisarki w kolorach i perspektywie wcześniej nieznanej. Książka „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” ukazała się w 2016 roku.