Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość

(okładka miękka)
Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość (okładka miękka, książki)
92/100
Liczba stron: 534
Data premiery: 01-08-2018
Wydawca: Wydawnictwo NieZwykłe

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
41,90 zł
Special Price 28,49 zł
- +
LUB

Opis

Poruszający i pokrzepiający bestseller Amazona pióra autorki romansów – Jane Harvey-Berrick.

Z dziewiętnastoletnim Danielem Coltonem chcą się umawiać wszystkie dziewczyny, a każdy facet mu zazdrości. Jest humorzasty, wybuchowy, zimny i ponury, ale też piękny, ma wspaniałe tatuaże, kolczyk w brwi i imponujące, czarne włosy. Chodzą plotki, że posiada kolczyki także w innych miejscach. Czy naprawdę jest szalony, czy naprawdę lepiej się z nim nie zadawać? Daniel mieszka ze starszym bratem Zefem, a ich dom to jedna wielka imprezownia. Potrzebujesz narkotyków, dobrej zabawy, alkoholu i dyskrecji? Ruszaj do Coltonów!

Gdy Daniel i dziewczyna z dobrego domu, Lisanne Maclaine, otrzymują do wykonania wspólne zadanie na studiach, Lisanne odkrywa, że za reputacją czarnej owcy uczelni kryje się coś więcej. Daniel jest inteligentny, zabawny i koleżeński. Wkrótce odkrywa też jego sekret – dlaczego tak się od wszystkich dystansuje, dlaczego nikogo do siebie nie dopuszcza. Nie miała jednak pojęcia, jak trudno będzie wytrwać w roli jego powierniczki.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Berrick-Harvey Jane
Nazwa Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość
Liczba stron 534
Data premiery 01-08-2018
Wydawca Wydawnictwo NieZwykłe
Oprawa miękka
Tłumacz Grzywa Mateusz
ean 9788378897071
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 10

On, zwykły, ułożony chłopak, schludny, zauważa ją – piękną dziewczynę o czarującym uśmiechu. Wymieniają się numerami, piszą smsy, znajdują wspólne tematy. Potem są ze sobą, żyją raczej bezproblemowo, a gdy są jakieś problemy, to jedynie ze szczegółów podnoszonych do rangi tych „prawdziwych kłopotów”. Odrobina dramatyzmu musi być zawsze. I żyją, jak gołąbki, miłość kwitnie. To mam przed oczami, gdy myślę o historii miłosnej. Uczucie zawsze wygrywa, zawsze przebacza, ble, ble, ble… A gdyby tak trochę się otrząsnąć i spotkać z miłością niebezpieczną? Burzliwą, destrukcyjną, namiętną? Taką, która swoją siłą dosłownie niszczy? Czy taka miłość jest w czymś gorsza niż ta subtelna i słodka?
Dziewiętnastoletni Daniel Colton już samym swoim wyglądem nie pozostaje nikomu obojętny. Niezwykle przystojny, a jednocześnie surowy, posiadający kolczyki i tatuaże. Do tego jest chłopakiem niegrzecznym, impulsywnym, ponurym i ciężkim do rozgryzienia. Narkotyki i alkohol nie są mu obce, a jego dom z powodzeniem mógłby się nazwać najlepszym klubem w mieście. Daniel stwarza wokół atmosferę niebezpieczeństwa i to właśnie sprawia, że dziewczyny do niego lgną. Lisanne Maclaine dostrzega jednak coś więcej. Ona, dobrze wychowana, z porządnego domu, zaczyna dostrzegać w Danielu jego uczuciowość i delikatność. Niebawem poznaje jego tajemnice, a ich ciężar jest tak wielki, że może okazać się dla niej zabójczy.
Po przeczytaniu opisu może się Wam w głowie ukształtować pewien schemat. On, niegrzeczny, badboy i ona, niemiała, ułożona, dobra uczennica. Potem ona staje się bardziej spontaniczna i wyrywa się spod skrzydeł rodziców, aby zasmakować szalonego życia. Po drodze para napotyka bardziej wydmuchane, lub nie, problemy. Tak było na przykład w „After”, ale także w wielu innych powieściach NA. Wiedząc jednak, że Wydawnictwo Niezwykłe nigdy nie zaoferuje nam czegoś, co było powielane już setki razy, „Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość” nie mogą być powieścią schematyczną. Tak więc opowieść Daniela i Lisanne jest czymś nowym, dotykających naszych uczuć, wrażliwości, naszej duszy. Prawdziwa historia rozpoczyna się bowiem w momencie, gdy na jaw wychodzi tajemnica chłopaka. Lisanne stara się mu pomóc, ale z czasem okazuje się, że w pewnych kwestiach człowiek jest bezradny. I to najbardziej mnie poruszało. Książka jest bardzo emocjonalna, każe na każdym kroku obawiać się o losy bohaterów i kibicować im z całych sił.
Ogromnym plusem powieści jest fakt, że miłość to jedynie początek, zalążek całej historii. Buduje pewne tło, pozostawiając miejsce na rozwinięcie tematów takich jak przyjaźń, zaufanie, tolerancja, krzywda, która boli przez lata. Większość autorów dobrze zaczyna, budując sobie wiele opcji do umiejętnego poprowadzenia fabuły, a i tak kończy na niezbyt poruszającym romansie. Tutaj autorka w pełni wykorzystała potencjał historii i włożyła w nią o wiele więcej, niż robią to inne książki NA.
Powieść ma jeden minus, który jednym przeszkadza bardziej, inni znowu go nie zauważą. Momentami wieje nudą, to znaczy czasem fabuła jest przegadana. Książka jest sporą cegiełką, ale około 100 stron można było wyciąć bez większej utraty na akcji. Z drugiej strony widać w tym pewien zamysł autorki, aby czytelnik mógł lepiej zrozumieć relacje miedzy bohaterami, aby też nie narzekał na to, że wszystko dzieje się zbyt szybko. Dlatego sama nie wiem, czy spowolnienia w akcji postrzegam jako minus, czy też jest to pewna integralna, niezbędna część całej historii. To już kwestia indywidualna dla każdego czytelnika. Trzeba natomiast przyznać, że nawet jeśli momentami coś mi się dłużyło, to styl autorki sprawiał, że ciężko było na dłużej odstawić lekturę. Powieść jest napisana lekko, bardzo płynnie i przystępnie.
Podczas lektury towarzyszyła mi cała gama uczuć, ale takim najsilniejszym była niepewność. Nie wiedziałam, jakie jeszcze tajemnice skrywa Daniel, jaki jest naprawdę, jak potoczą się losy bohaterów, czy wszystko skończy się dobrze. A to świadczy o nieszablonowości historii. Nie wiadomo, co spotka nas na następnej stronie i jest to naprawdę cudowne uczucie, bo po tym można poznać, że jest to książka Niezwykła.
„Niebezpieczną znajomość, niebezpieczną miłość” polecam przede wszystkim fanom NA, którzy uwielbiają zaskakujące, nieoczywiste historie miłosne z mrocznym klimatem. Powieść niejednokrotnie łamie serce, szokuje, czasem powoduje złość i uczucie niezrozumienia. Zapada w pamięć na długi czas.
Ocena
Recenzja wg Stoppelowna / (Dodano 16.09.2018)
Książkę pochłonęłabym w jedną noc gdyby nie to, że zbliżała się godzina czwarta, a ja wiedziałam, że rano wstanę nie wyspana. Nie wiem od czego zacząć, więc może zacznę od bohaterów?
Przyznam szczerze, że postać głównej bohaterki nie od razu polubiłam. Miałam ją za świętoszkowatą lalunię, która uważa, że jej osądy są najsłuszniejsze. Momentami jej zachowanie było dziecinne, niedojrzałe, a to, że wieku dziewiętnastu lat była niedoświadczona w pewnych kwestiach, bardzo mnie zdziwiło. Ba! Zszokowało. Przy jednej ze scen w książce dostałam śmiechowej głupawki. Przeczytacie - zrozumiecie. Jednak czasem w jej zachowaniu przebijała się dojrzałość. Pokazywała siebie z innej strony: wiedziała czego chce, podejmowała decyzje zgodne z jej sumieniem i była w stanie poświęcić wszystko dla drugiej osoby. I chociaż czasami przewracałam oczami na jej dialogi czy pewne zachowania, to jednak Lisanne udało się zyskać moją sympatię.
Nie ukrywam jednak, że moje serce zdobył Daniel. Kurczę! A to nazwisko? Uwielbiam je. Chociaż dla mnie Colton jest tylko jeden, to ten też nie był niczego sobie. O jego zaletach mogłabym pisać i pisać, chociaż ostrzegam - ta postać nie jest również bez wad, a żeby go polubić, trzeba niekiedy czytać między wierszami. Kiedy Lisanne miała pełną rodzinę, to on musiał radzić sobie sam. Był zdany na siebie, kiedy jego rodzice zginęli, a starszy brat, który wziął nad nim opiekę, popadł w poważne tarapaty, coraz bardziej paplając się w bagnie. Daniel robił wszystko, aby ono go nie dosięgło. Był pracowity, wytrwały i przez większość czasu rozsądny. Pękało mi serce z powodu jego bólu i frustracji, które dla mnie były zrozumiałe. Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia przestajecie słyszeć. Umilkły wszystkie dźwięki, a Ty musisz radzić sobie z otaczającą cię rzeczywistością. Ludzie już nie patrzą na ciebie jak dawniej i widzą tylko twoją niepełnosprawność. Daniel chciał, aby postrzegano go jak każdego z nas. Dlatego nauczył się czytać z ruchu warg i przez większość czasu radził sobie świetnie. No i powracając do Lisanne. Ona sporo go wspierała, pomagała mu, a pewne sytuacje sprawiały, że mogła chociaż przez chwilę wejść w jego skrórę i zrozumieć emocje, które odczuwał.
Tak jak pisałam te postacie nie są idealne. Obydwoje są wybuchowi i uparci, a Daniel niekiedy nadużywał przekleństw.

Autorka stworzyła historię, która pokazuje jak łatwo nam oceniać kogoś po pozorach i wydawać na tej podstawie własne osądy. O tym, że jeśli kogoś kochamy, jesteśmy gotowi przekraczać własne granice, ale również akceptować tę drugą osobę z jej wszystkimi wadami i zaletami.

"Niebezpieczna książka, niebezpieczna miłość" to historia, która opiera się na wątku grzecznej dziewczynki z dobrego domu i niegrzecznego chłopca z kolczykami i tatuażami, z tą różnicą, że to tylko pozory, a główny bohater jest głuchy. Dla niektórych taki pomysł na fabułę może wydawać się odgrzewanym kotletem, ale mi często to nie przeszkadza. Dla mnie liczy się to, aby książka nie zanudzała, a bohaterzy byli interesujący. Tu nie brakuje akcji, ale również postaci, które nie są mdłe. Chociaż nie bez wad, to nie da się nie darzyć ich sympatią. Większość rozdziałów jest przedstawiona z perspektywy Lisanne, ale te od strony Adama również się pojawiają. Nie brak tu również zabawnych scen, a lekkie pismo autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Książka objęta patronatem medialnym przez blog Red Girl Books Recenzje.
Ocena
Recenzja wg Red Girl Books / (Dodano 22.08.2018)
Tylu emocji podczas tej lektury zupełnie się nie spodziewałam. Z opisu w ogóle nie myślałam, że dostanę coś takiego. Tak bardzo poruszającego, wciągającego, emocjonalnie naładowanego. "Niebezpieczna znajomość niebezpieczna miłość" to książka, która poruszyła mnie do głębi, przy której miałam ochotę krzyczeć ze złości i płakać ze wzruszenia. Początkowo spodziewałam się typowej historii miłości dwóch osób, z elementami erotyki. Jednak wkrótce okazało się, że jest to lektura, która niesie głębszy przekaz. Ta historia to zapis trudnej miłości, która musiała wiele przejść, a także zapis cierpienia młodych osób. Pokazuje, że czasami życie jest cięższe niż na początku zakładamy. Pojawią się w nim wydarzenia, które na zawsze zmieniają daną osobę. Myślę, że przekazując Wam moje emocje i odczucia po przeczytaniu tej książki i tak nie przekażę Wam wszystkiego. Żeby zrozumieć, trzeba ją przeczytać. Tak trudno mi się teraz wysłowić, przypominając sobie tą historię nadal podchodzę to tego bardzo emocjonalnie, chociaż od jej lektury minęło już parę dni. Miłość ukazana w tej książce jest prawdziwa. Właśnie taka jak powinna być. Na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie. Bohaterowie także nie są przekoloryzowanani i mają wady oraz zalety. A ja jestem zachwycona i oczarowana tą historią. Elementy erotyczne w tej książce nie przeszkadzają, tylko dopełniają całość. Dodają namiętności historii, która i tak jest wulkanem emocji. To historia o miłości, o odwadze, o trudach życia, walce z chorobą i ze sobą samym. Piękna, prawdziwa i poruszająca. Skłania do refleksji i przemyśleń na temat własnego życia.
Ocena
Recenzja wg Angelika / (Dodano 17.08.2018)
To, co jest zakazane, niebezpieczne, niekonwencjonalne sprawia, że jest najpiękniejsze.
Bad Boy - każda dziewczyna szaleje, każda chce go mieć. Ktoś mógłby powiedzieć, że taka treść jest w co drugiej historii. Jednak ta książka jest inna, a ja osobiście zakochałam się w niej. Jest piękna! Jeśli chodzi o miarę dzisiejszych czasów, często słychać, że osoby wytatuowane to kryminaliści, z kolczykami to masochiści etc. Jednak przysłowie niderlandzkie, które brzmi „nosić ogień w jednej ręce, a wodę w drugiej” - sugeruje nam, że każdy ma dwie twarze. Od nas zależy, czy chcemy ocenić po okładce, po wstępie czy po przeczytaniu całej treści zawartej w danej książce - człowieku.
Historia opisana w tej niesamowitej lekturze ukazuje nam niezwykłą miłość, a przede wszystkim piękno, jakie każdy człowiek w sobie skrywa, a to co zakazane, smakuje zawsze najlepiej. Dla świata – Daniel Colton był opryskliwym, wytatuowanym, humorzastym i negatywnie odbieranym dziewiętnastolatkiem… i każdy oceniał go „po okładce”. Ale czy naprawdę taki jest? Lisanne włożyła wiele czasu, chęci i trudu, aby poznać Daniela. Co więcej, poznała również jego największy sekret!
Autorka ma lekkie pióro i nie owija słów w bawełnę. Prosto z mostu nazywane są pewne sytuacje, rzeczy, czynności, co dla mnie jest dodatkowym plusem, gdyż lektura nabiera odpowiednio wywarzonej „ostrości”. Dodatkowo, można również uronić łzę, gdy poznaje się sekret Daniela oraz można się rozczulić na sam koniec! Jest to książka, która wzbudza bardzo wiele emocji i pokazuje niesamowitą walkę o lepsze życie i przede wszystkim na przekór całemu światu!
Zatem rozkoszujcie się niebanalną twórczością i wspaniałym pomysłem na przedstawienie niekonwencjonalnej znajomości!
BooksFantazja
Ocena
Recenzja wg BooksFantazja / (Dodano 17.08.2018)
To, co jest zakazane, niebezpieczne, niekonwencjonalne sprawia, że jest najpiękniejsze.
Bad Boy - każda dziewczyna szaleje, każda chce go mieć. Ktoś mógłby powiedzieć, że taka treść jest w co drugiej historii. Jednak ta książka jest inna, a ja osobiście zakochałam się w niej. Jest piękna! Jeśli chodzi o miarę dzisiejszych czasów, często słychać, że osoby wytatuowane to kryminaliści, z kolczykami to masochiści etc. Jednak przysłowie niderlandzkie, które brzmi „nosić ogień w jednej ręce, a wodę w drugiej” - sugeruje nam, że każdy ma dwie twarze. Od nas zależy, czy chcemy ocenić po okładce, po wstępie czy po przeczytaniu całej treści zawartej w danej książce - człowieku.
Historia opisana w tej niesamowitej lekturze ukazuje nam niezwykłą miłość, a przede wszystkim piękno, jakie każdy człowiek w sobie skrywa, a to co zakazane, smakuje zawsze najlepiej. Dla świata – Daniel Colton był opryskliwym, wytatuowanym, humorzastym i negatywnie odbieranym dziewiętnastolatkiem… i każdy oceniał go „po okładce”. Ale czy naprawdę taki jest? Lisanne włożyła wiele czasu, chęci i trudu, aby poznać Daniela. Co więcej, poznała również jego największy sekret!
Autorka ma lekkie pióro i nie owija słów w bawełnę. Prosto z mostu nazywane są pewne sytuacje, rzeczy, czynności, co dla mnie jest dodatkowym plusem, gdyż lektura nabiera odpowiednio wywarzonej „ostrości”. Dodatkowo, można również uronić łzę, gdy poznaje się sekret Daniela oraz można się rozczulić na sam koniec! Jest to książka, która wzbudza bardzo wiele emocji i pokazuje niesamowitą walkę o lepsze życie i przede wszystkim na przekór całemu światu!
Zatem rozkoszujcie się niebanalną twórczością i wspaniałym pomysłem na przedstawienie niekonwencjonalnej znajomości!
BooksFantazja
Ocena
Recenzja wg BooksFantazja / (Dodano 17.08.2018)
Dziewiętnastoletni Daniel Colton, nie sprawiał przyjemnego wrażenia, a niepochlebne plotki na jego temat jeszcze bardziej potęgowały te wrażenia. Był typem outsidera - zdystansowany, stronił od ludzi i w każdym bądź razie nie wyglądał na miłego. Był ponury, zimny i wybuchowy, nie raz wdawał się w bójki - typowy niegrzeczny chłopiec, ale dziewczyny za nim szalały. Lisanne Maclaine znała go jedynie ze wspólnego kursu wprowadzenia do biznesu, ale z bijącej od niego postawy, od razu określiła go jako dupka. Nie lubiła kolesi, którzy uważali się za lepszych od innych. Jednak... Nie mogła zaprzeczyć, że chłopak jej się podoba, a ją wbrew wszystkiemu do niego ciągnie. Kiedy na wspólnych zajęciach dostają wspólny projekt dziewczyna odkrywa, jaką tajemnicę skrywa. To stopniowo zbliża ich do siebie.

Książkę pochłonęłabym w jedną noc gdyby nie to, że zbliżała się godzina czwarta, a ja wiedziałam, że rano wstanę nie wyspana. Nie wiem od czego zacząć, więc może zacznę od bohaterów?
Przyznam szczerze, że postać głównej bohaterki nie od razu polubiłam. Miałam ją za świętoszkowatą lalunię, która uważa, że jej osądy są najsłuszniejsze. Momentami jej zachowanie było dziecinne, niedojrzałe, a to, że wieku dziewiętnastu lat była niedoświadczona w pewnych kwestiach, bardzo mnie zdziwiło. Ba! Zszokowało. Przy jednej ze scen w książce dostałam śmiechowej głupawki. Przeczytacie - zrozumiecie. Jednak czasem w jej zachowaniu przebijała się dojrzałość. Pokazywała siebie z innej strony: wiedziała czego chce, podejmowała decyzje zgodne z jej sumieniem i była w stanie poświęcić wszystko dla drugiej osoby. I chociaż czasami przewracałam oczami na jej dialogi czy pewne zachowania, to jednak Lisanne udało się zyskać moją sympatię.
Nie ukrywam jednak, że moje serce zdobył Daniel. Kurczę! A to nazwisko? Uwielbiam je. Chociaż dla mnie Colton jest tylko jeden, to ten też nie był niczego sobie. O jego zaletach mogłabym pisać i pisać, chociaż ostrzegam - ta postać nie jest również bez wad, a żeby go polubić, trzeba niekiedy czytać między wierszami. Kiedy Lisanne miała pełną rodzinę, to on musiał radzić sobie sam. Był zdany na siebie, kiedy jego rodzice zginęli, a starszy brat, który wziął nad nim opiekę, popadł w poważne tarapaty, coraz bardziej paplając się w bagnie. Daniel robił wszystko, aby ono go nie dosięgło. Był pracowity, wytrwały i przez większość czasu rozsądny. Pękało mi serce z powodu jego bólu i frustracji, które dla mnie były zrozumiałe. Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia przestajecie słyszeć. Umilkły wszystkie dźwięki, a Ty musisz radzić sobie z otaczającą cię rzeczywistością. Ludzie już nie patrzą na ciebie jak dawniej i widzą tylko twoją niepełnosprawność. Daniel chciał, aby postrzegano go jak każdego z nas. Dlatego nauczył się czytać z ruchu warg i przez większość czasu radził sobie świetnie. No i powracając do Lisanne. Ona sporo go wspierała, pomagała mu, a pewne sytuacje sprawiały, że mogła chociaż przez chwilę wejść w jego skrórę i zrozumieć emocje, które odczuwał.
Tak jak pisałam te postacie nie są idealne. Obydwoje są wybuchowi i uparci, a Daniel niekiedy nadużywał przekleństw.

Autorka stworzyła historię, która pokazuje jak łatwo nam oceniać kogoś po pozorach i wydawać na tej podstawie własne osądy. O tym, że jeśli kogoś kochamy, jesteśmy gotowi przekraczać własne granice, ale również akceptować tę drugą osobę z jej wszystkimi wadami i zaletami.

"Niebezpieczna książka, niebezpieczna miłość" to historia, która opiera się na wątku grzecznej dziewczynki z dobrego domu i niegrzecznego chłopca z kolczykami i tatuażami, z tą różnicą, że to tylko pozory, a główny bohater jest głuchy. Dla niektórych taki pomysł na fabułę może wydawać się odgrzewanym kotletem, ale mi często to nie przeszkadza. Dla mnie liczy się to, aby książka nie zanudzała, a bohaterzy byli interesujący. Tu nie brakuje akcji, ale również postaci, które nie są mdłe. Chociaż nie bez wad, to nie da się nie darzyć ich sympatią. Większość rozdziałów jest przedstawiona z perspektywy Lisanne, ale te od strony Adama również się pojawiają. Nie brak tu również zabawnych scen, a lekkie pismo autorki sprawia, że książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Ocena
Recenzja wg Red Girl Books / (Dodano 11.08.2018)
Ile razy dziennie oceniamy kogoś po wyglądzie?
Ja już przestałam to robić dawno temu a wiecie dlaczego? Mama mi kiedyś powiedziała tak: NIE OCENIAJ JEŻELI NIE CHCESZ BYĆ OCENIANA.

Kiedy widzisz osobę grubszą w restauracji, nie jedna osoba pomyślała NIE JEDZ, JUŻ CI WYSTARCZY. A może ta osoba stara się wyjść do ludzi po dwóch latach depresji i siedzenia w domu po śmierci kogoś bliskiego? Może stara się od podstaw życia w społeczeństwie?

Mogłabym tu wymienić mnóstwo przykładów.
Myślicie pewnie co to ma do recenzji tej książki?
Otóż bardzo dużo, często mijamy ludzi na ulicy i zazwyczaj pojawiają się złe myśli. A jakby tak odwrócić sytuacje i przemyśleć dlaczego ta osoba jest smutna? Może mój uśmiech choć trochę poprawi jej nastrój.

Nawiązując do samej książki, jest bardzo prawdziwa, - osoby, które nie czytają młodzieżówek/romansów śmiało mogą sięgnąć po nią.
Nie zwrócicie nawet uwagi na napięcie seksualne, które jest mocno naturalne, ale to nie jest słodki romans. Historia szokuje od pierwszych stron, zmusza nas do myślenia i wyciągania wniosków.
Wczujesz się w głównych bohaterów, będziesz ich wspierać jakby to byli Twoi przyjaciele, przysięgam!

O czym tak na prawdę jest?
Młoda poukładana dziewczyna z dobrego domu, wybiera się do college'u, pasjonuje się muzyką, ale rodzice chcą zabezpieczyć jej przyszłość wysyłając ją na dodatkowe nauki biznesu.
Gdy w jej zasięgu wzroku znajduję się wytatuowany chłopak z czarnymi włosami i kolczykiem w brwi zajmując nonszalancko miejsce  po jednej stronie dając plecak, po drugiej stronie skórzaną kurtkę. Nie wyjmując żadnych materiałów do prowadzenia notatek.  Już możecie sobie wyobrazić jak pochopnie ocenia go bohaterka, zupełnie jak w prawdziwym życiu.
Przyczyna zachowania? Aż Was wbije w fotel jak ją poznacie. 

Daniel - każda dziewczyna o nim marzy a każdy chłopak zazdrości. Tylko jakby go poznali na prawdę nadal by zazdrościli? Wątpię...
Stracił wszystko to co kochał, stracił swoją pasję, codziennie żyje z wielkim bólem w sercu, egzystuje a dodatkowo jego brat, ma taką a nie inną reputację, co przystwarza mu mnóstwo problemów. Broni się agresją, czuje się samotny do czasu gdy spotyka ją... Ona może robić to, czego jemu cholernie brakuje. Czy będzie potrafił ją w tym wesprzeć po mimo bólu w klatce piersiowej na samą myśl?

Happy end - to jest chyba jedyna książka w której tego wymagałam, tak mocno trzymałam kciuki do ostatniej strony, aż pomogło, tak absurdalne ale podziałało! REWELACYJNA HISTORIA! 
Ile człowiek może znieść bólu? Ile może się ukrywać, bo boi się akceptacji innych ludzi? Przez to może być bardzo wiele skutków ubocznych. Na szczęście autorka zlitowała się nad nami.
Przeskoczyła ten fałsz, ból, samotność, gniew, narkotyki, nienawiść - nadrobiła kreując bohaterów  z dobrymi sercami. A koniec? Taki jaki oczekiwałam. Nie łamie serca, wręcz przeciwnie skleja je po tych początkowych stronach tych wszystkich negatywnych odczuć.
Ocena 4/5 ponieważ śmiało można było ją skrócić do 300stu stron, momentami męczące dialogi.
Ocena
Recenzja wg Herhighness.k / (Dodano 08.08.2018)
* Recenzja *
Kolejny raz w moje ręce wpadła książka Wydawnictwa NieZwykłe- „ Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość” autorstwa Berrick- Harvey Jane i wiecie co, przeniosłam się do świata początkującej piosenkarki, dla której muzyka znaczy bardzo wiele oraz Daniela, w którego świecie kiedyś najważniejsza była właśnie … muzyka, a teraz jego świat opanowała wszechobecna cisza, z którą nie potrafi się pogodzić. Ich światy połączyły się i powstała niebezpieczna, wybuchowa para, która sprawiła, że śmiałam się w głos, po czym po moim policzku płynęła łza ze smutku bądź wzruszenia – istna burza emocji.

Ocena
Recenzja wg Po drugiej stronie książki recenzje / (Dodano 07.08.2018)
Czasami gra pozorów wydaje się jedynym co mamy. Stworzenie swojej idealnej wersji siebie, takiej wyłącznie dla innych. By nikt nie mógł wiedzieć co skrywamy wewnątrz siebie. By nikt nie mógł sięgnąć w głąb naszego serca.

Daniel Colton, główny bohater powieści, nie pozwoli by ktokolwiek dowiedział się o jego problemach. Słynie ze swojej zachwianej reputacji, pięści które zawsze trafiają w cel, tatuaży które budzą grozę. Żadna dziewczyna mu się nie oprze, każdy chłopak zazdrości mu powodzenia. Dom jego i brata jest jedną wielką imprezownią, w której zawsze znajdzie się miejsce dla narkotyków. Tylko czy taki świat jest spełnieniem marzeń Daniela? Wszystko zmieni się jednego dnia, gdy na uczelnianych zajęciach pozna Lisanne Maclaine. To ona odkryje, że w chłopaku kryje się coś więcej poza tym co mówią inni. Zrozumie, że nowo poznany przyjaciel skrywa sekret, obok którego nie można przejść obojętnie.

Jane Harvey-Berrick napisała piękną powieść, która pozornie przypomina wiele poznanych wcześniej. Chłopak o mrocznej reputacji, dziewczyna która zupełnie do niego nie pasuje. A jednak jest w tym coś więcej, głębia która ujawnia się ze strony na stronę. To wszystko jest zasługą fantastycznej kreacji głównych bohaterów z dużym naciskiem na samego Daniela, który idealnie odegrał rolę złego chłopaka. Nie mogłam wyjść z podziwu nad jego inteligencją, mądrością z jaką zbudował swoją osobowość, która miała być jedynie na potrzeby tłumu - by każdy się go bał, by nikt nie chciał się do niego zbliżyć. Jednak Lisanne dorównuje mu intrygującą osobowością, charakterem idealnej przyjaciółki, która niczym niezastąpiona powierniczka przyjmuje na siebie ciężar od lat spoczywający na barkach chłopaka.

To powieść, która pozwala wejść w umysł bohaterów, stanąć na ich miejscu i zrozumieć problemy z jakimi się zmagają. Zmusza do myślenia, porusza istotne, bardzo wartościowe tematy o których nie mówi się często. A jednak dzięki temu historia nabiera na znaczeniu, sprawia że trudno się od niej oderwać nie tylko przez tajemnicę wiszącą w powietrzu czy niebanalną kreacją bohaterów, ale i dla samego stylu autorki, który jest prosty i jednocześnie ujmujący - przepełniony licznymi cytatami, które pozostają w naszej głowie na długo po skończonej lekturze.

Królują w tej historii emocje, które nie zawsze są pozytywne. Dramaty mieszają się z rutyną dnia codziennego, pokazując jak łatwo jest minąć się z prawdziwą tragedią, nie przypatrując się odpowiednio ludziom, którzy żyją obok nas. To historia zatraconej równowagi, straconego poczucia bezpieczeństwa, zagłębienie się w destrukcji mrocznych myśli. Jednocześnie ukazująca wielką wagę ludzkich relacji, siłę miłości i próbę odbudowania straconych marzeń. Doskonały przykład prawdy, kryjącej się pod pozorami każdego z nas.

"Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość" to powieść o bólu, stracie, zatraceniu we własnym mrocznym świecie. To ucieczka od tego co dobre, z poczuciem że nie zasługujemy na szczęście. To obraz pięknej historii wyznaczającej prawdziwą przyjaźń i miłość, która zawsze daje poczucie siły. Jednak nie jest to historia mroczna, nie kiedy do głosu dopuszczone są sympatyczne i miejscami zabawne dialogi - to równowaga między dobrem a złem. Historie Jane Harvey-Berrick czyta się jednym tchem, z zaangażowaniem i w morzu emocji, których tutaj absolutnie nie brakuje.
Ocena
Recenzja wg ThievingBooks / (Dodano 07.08.2018)
Wyobraź sobie, że jesteś 19-letnią dziewczyną i właśnie zaczynasz naukę w college’u. Twoją pasją jest muzyka, ale rodzice jako dodatkowy kierunek każą Ci studiować wstęp do biznesu. Idziesz na pierwsze zajęcia w roku akademickim, znajdujesz się na sali i nagle Twój wzrok przyciąga wchodzący chłopak. Jest bardzo wysoki, zabójczo przystojny, ale zachowuje się w bardzo arogancki sposób. Nie wyciąga notatek, laptopa tylko rozpięty siedzi na krześle. Z góry zakładasz, że to niegrzeczny chłopak i na pewno nie jest to typ chłopaka, którym się zainteresujesz. Jednak mimowolnie coraz częściej zerkasz na chłopaka. Fascynują Cię jego tatuaże oraz kolczyki w brwiach. Co zrobisz, gdy pewnego dnia dowiesz się, że taki wygląd to tylko przykrywka dla skrywanej od lat tajemnicy. Czy będziesz umiała być powierniczką?

Jak łatwo jest nam oceniać ludzi po samym wyglądzie. Spotykamy na ulicy młodego wytatuowanego chłopaka z kolczykami i automatycznie zakładamy, że jest chuliganem, narkomanem, dilerem . Taką sytuację właśnie mamy w książce Jane Harvey-Berrick „Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość. Głównymi bohaterami są Lisanne Maclaine, ułożona i grzeczna dziewczyna z dobrego domu studiująca muzykę, oraz Daniel Colton, chłopak z przeszłością. Przy pierwszym spotkaniu Lisanne od razu ocenia chłopaka, wydaje osąd – nadęty dupek. Nie wie, że to tylko poza, którą chłopak przez lata wypracował. Nie ma on lekko, w wypadku samochodowym zginęli jego rodzice a opiekę przejął starszy brat Zef, który handluje w domu narkotykami. Tatuaże i kolczyki są tylko przykrywką dla sekretu, z którym chłopak zmaga się od kilku lat. Sekret, który sprawił, że musiał porzucić marzenia – granie na gitarze. Daniel nie dopuszcza do siebie nikogo, od razu się dystansuje. Nie chce, żeby ludzie znali jego tajemnicę, bo nie zniesie ich litości. Pewne okoliczności sprawią jednak, że będzie musiał otworzyć się przed Lisanne. Czy dziewczynie uda się utrzymać sekret w tajemnicy? Czy fascynacja i pożądanie, które bohaterowie zaczynają do siebie czuć, przerodzą się w głębsze uczucie?

Książka Jane Harvey-Berrick na samym początku poprzez Lisanne wzbudziła skrajne emocje. Bardzo drażniła mnie ta postać i jej dziecinne i samolubne zachowanie. Na szczęście dziewczyna przeszła metamorfozę i dostrzegła co, a właściwie to, kto powinien być najważniejszy. Za to od samego początku polubiłam Daniela. Przeczuwałam, że pod pozą zdystansowanego chłopaka sypiającymi z dziewczynami na pęczki kryje się wrażliwa i dobra osoba. Miałam rację, bo Daniel okazał się mądrym, zabawnym i pomocnym człowiekiem. Naznaczony tragedią, która go dotknęła, dał z siebie wszystko, by żyć tak jak wszyscy ludzie i wiele wysiłku włożył w to, by jego tajemnica nie została odkryta. Książkę możemy zaliczyć do New Adult, spodziewałam się, że głównym wątkiem będzie miłość, ale nie spodziewałam się tylu scen erotycznych. Na szczęście nie są gorszące, a zachowanie Lisanne w niektórych scenach może wydawać nam się śmieszne. Książkę czyta się lekko i nawet jeśli zauważymy, że jest tu powielanie znanego schematu (ona i on, miłość oraz tajemnica równa się szczęśliwe zakończenie) to nie będziemy w stanie przewidzieć, jak dojdzie do tego szczęśliwego zakończenia. Czytałam wiele książek New Adult, jednak w żadnej nie spotkałam się z podobnym problemem, który dotyczy Daniela. Jedynym minusem, który mnie tu drażnił, był język książki, a mianowicie mnogość wulgaryzmów wypowiadanych przez Daniela. Nie przypadło mi jakoś do gustu nazywanie Lisanne laleczką. Te wady na szczęście zrekompensował mi wzruszający epilog, przygotujcie sobie zawczasu chusteczki.

Nie zdradzę Wam, co dolega Danielowi. Podsumowując napiszę tylko, że nie jest to tylko książka o miłości. To przede wszystkim książka o stereotypach, o szufladkowaniu ludzi ze względu na ich wygląd, zainteresowania. Nie powinnyśmy tego robić, zanim nie poznamy drugiej osoby. Znajdziemy też tutaj przyjaźń, zawiść, niepełnosprawność i dyskryminację wśród społeczeństwa. A gdy do tego dodamy jeszcze dobrą muzykę, która jest tłem dla rozgrywanej fabuły, to czeka nas dobrze spędzony czas. Wybuchowe charaktery bohaterów nie pozwolą nam się nudzić, ale gdy się kogoś naprawdę kocha, to miłość przetrzyma wszystko.
Ocena
Recenzja wg dorotbook / (Dodano 05.08.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.