Niewiarygodne przygody Marka Piegusa

(okładka miękka)
Niewiarygodne przygody Marka Piegusa (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 184
Data premiery: 09-07-2014
Wydawca: Wydawnictwo GREG

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
14,99 zł
Special Price 11,49 zł
- +
LUB

Opis

Jak dużego pecha można mieć w życiu? Marek wie, że zupełnie niewiarygodnego. Jeśli coś może pójść źle, to Markowi pójdzie. Zupełnie zwyczajny tornister, konik szachowy i woda kwiatowa „Siedem czarów” stają się elementami kompletnie zwariowanej historii i prowadzą do tajnej przestępczej bazy pod kościołem!

Teodor i detektyw Kwass muszą wykazać się naprawdę wielką przebiegłością, by wybrnąć z sytuacji. Jakby tego nie było dość, w łaźni miejskiej spod podłogi wynurza się czarna ręka...

Przedstawiamy kolorowe wydanie jednej z najbardziej znanych powieści Edmunda Niziurskiego - znanego i kochanego od pokoleń pisarza młodzieżowego!


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Niziurski Edmund
Nazwa Niewiarygodne przygody Marka Piegusa
Liczba stron 184
Data premiery 09-07-2014
Wydawca Wydawnictwo GREG
Oprawa miękka
Autor ilustracji Krzyżanowska Agata
ean 9788375174809
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2014
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Niewiarygodne przygody Marka Piegusa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Edmund Niziurski pojawił się na świecie 10 lipca 1925 roku w Kielcach, a zmarł 9 października 2013 roku w Warszawie. Polski dramaturg, prozaik, scenarzysta i publicysta. Z wykształcenia prawnik i socjolog. Podejmował studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Krakowie oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tytuł magistra prawa uzyskał w 1947 roku. Zanim został pisarzem, wcześniej pracował w charakterze praktykanta rolnego oraz robotnika Huty „Ludwików” w Kielcach. Sporą popularność zdobył jako autor książek przygodowych dla młodzieży, takich jak m.in.: „Sposób na Alcybiadesa”, „Księga urwisów”, „Awantura w Niekłaju”, „Klub włóczykijów”, „Adelo, zrozum mnie!” czy „Naprzód, wspaniali”. Pierwsza z wymienionych pozycji znalazła się na Liście Honorowej IBBY. Niziński swój debiut literacki zaliczył w 1944, kiedy opublikował wiersz w „Biuletynie Informacyjnym”. Autor współpracował następnie z takimi czasopismami jak „Wieś”, „Płomyk” oraz „Świat Młodych”, a także był autorem słuchowisk dla młodzieży w rozgłośni Polskiego Radia. Edmund Niziurski należał do grona członków ZAiKS oraz Związku Literatów Polskich. Powieści młodzieżowe Edmunda Niziurskiego charakteryzują się dużą dynamiką, a także barwnym językiem i humorem – zarówno sytuacyjnym, jak i słownym. Autor w swoich utworach często posługuje się groteską oraz magicznym realizmem. Bohaterów swoich książek nazywa w sposób prześmiewczy, wskazując na ich typowe cechy: np. Chryzostom Cherlawy czy Wieńczysław Nieszczególny. Powieści Niziurskiego są pisane zarówno z zastosowaniem stylu naukowego, jak i młodzieżowego slangu. Głównym ich motywem jest ukazywanie wadliwie funkcjonującego systemu szkolnego, który wymaga od uczniów ślepego konformizmu i hamuje w nich zdolność do kreatywności, indywidualności i samodzielnego myślenia. Autor z wyczuciem wprowadza do swoich książek przesłanie moralne i dydaktyczne. Czytelnik dzięki lekturze uczy się odróżniać dobro od zła i dokonywać właściwych wyborów życiowych. Nabywa duchową, emocjonalną i intelektualną dojrzałość.