Niewinni

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 144
Data premiery: 01-01-2015
Wydawca: Wydawnictwo C&T

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
19,00 zł
Special Price 13,49 zł
- +
LUB

Opis

Dwadzieścia lat wspólnego życia Annette i Georges'a Célerinów przerwał nagły wypadek. Annette zginęła pod kołami samochodu, przebiegając przez jezdnię. Dziwne było miejsce tego zdarzenia - ulica Washingtona. Czego szukała tam żona Célerina, policja nie ustaliła. Ale Georges - szacowny jubiler, prowadzący ze wspólnikiem renomowany zakład - chciałby tego dociec. Bo analizując kolejne lata szczęśliwego - jego zdaniem - małżeństwa, powoli dochodzi do wniosku, że tak naprawdę nie znał własnej żony...

"Twórca postaci komisarza Maigreta pisał też powieści, w których zajmował się szukaniem 'nagiego człowieka'. A w analizowaniu ludzkich charakterów Simenon był mistrzem..."
Jacek Szczerba, "Gazeta Wyborcza"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Simenon Georges
Nazwa Niewinni
Liczba stron 144
Data premiery 01-01-2015
Wydawca Wydawnictwo C&T
Oprawa miękka
Tłumacz Szeżyńska-Maćkowiak Krystyna
ean 9788374703130
Język wydania polski
Język oryginału francuski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Niewinni

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Georges Simenon pojawił się na świecie 13 lutego 1903 roku w belgijskim Liège, a zmarł 4 września 1989 roku w Lozannie. Jest znanym na całym świecie pisarzem, twórcą literatury kryminalistycznej oraz powieści psychologiczno-obyczajowych. Międzynarodową popularność zdobył za sprawą serii powieści i opowiadań o przygodach komisarza Maigreta. W sumie cykl ten liczy aż 103 pozycje. Zanim został pisarzem, wcześniej był zatrudniony jako dziennikarz lokalnej gazety „Gazette de Liège”. W trakcie pracy miał okazję przyglądać się przebiegowi policyjnych śledztw, a także prowadzić rozmowy w środowisku przestępców, prostytutek czy osób zepchniętych na margines społeczeństwa. Jako autor kryminałów Simenon zadebiutował w 1929 roku, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza część serii o komisarzu Maigrecie. Spora część twórczości pisarza doczekała się filmowych ekranizacji. Życiowe motto Simenona brzmiało „zrozumieć, nie osądzać”. Postawa ta jest wyraźnie zarysowana w jego książkach. Georges Simenon nigdy nie potępia ani nie ocenia swoich bohaterów, lecz próbuje zrozumieć motywy ich postępowania. Wychodzi z założenia, że każda zbrodnia stanowi konsekwencję słabości mordercy, braku umiejętności radzenia sobie z emocjami czy niewłaściwie ukierunowanych dążeń. Autor w swoich książkach dokonuje pogłębionej refleksji psychologicznej, ukazując świat przeżyć poszczególnych postaci. Na główny plan w jego twórczości wychodzi również problematyka odpowiedzialności za popełnione czyny. Mocną stroną książek Simenona jest także szczegółowy opis paryskich przedmieść. Czytelnik ma okazję poznać zwyczaje mieszkańców wywodzących się z różnych środowisk, zwłaszcza tych, w których panuje bieda, a przestępstwa są codziennością. Może również zapoznać się z przemianami społeczno- obyczajowymi wśród społeczności Paryża. Książki Georges’a Simenona do dziś zachwycają realizmem oraz prostotą przekazu. Stworzona przez autora postać komisarza Maigreta to doskonały obserwator. Jest w stanie dzięki swej inteligencji rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane zagadki zbrodni. Tym samym obok Sherlocka Holmesa został zapamiętany jako legendarny detektyw.