Niewinność księdza Browna

(książki)
Liczba stron: 320
Data premiery: 28-08-2017
Wydawca: Fronda

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 26,99 zł
- +
LUB

Opis

Zanim pojawił się ojciec Mateusz, kryminalne zagadki w brawurowym stylu rozwiązywał ksiądz Brown, kultowy bohater z panteonu angielskich detektywów, porównywany do Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirota.
Scenerią opowiadań ze zbioru „Niewinność księdza Browna” są posiadłości francuskiej i  brytyjskiej arystokracji. Przenikliwy ksiądz pojawia się w miejscach, w których dokonano zbrodni. 

Słynny detektyw podejrzewany o morderstwo, tajemnicza śmierć na przyjęciu, zwłoki pozbawione głowy i poeta, który rzekomo się zabił – to tylko niektóre ze spraw, z którymi mierzy się przenikliwy ksiądz detektyw, znawca zakamarków ludzkiej duszy. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Chesterton Gilbert Keith
Nazwa Niewinność księdza Browna
Liczba stron 320
Data premiery 28-08-2017
Wydawca Fronda
Oprawa miękka
Tłumacz Sobolewska Magdalena
ean 9788380791411
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2017

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Niewinność księdza Browna

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Gilbert Keith Chesterton przyszedł na świat 29 maja 1874 roku w Londynie, a zmarł 14 czerwca 1936 roku w Beaconsfield. Podejmował studia z zakresu sztuk plastycznych w Slade School of Art w Londynie, jednak nie zdołał ich ukończyć. Był poetą, dramaturgiem, nowelistą, eseistą, prozaikiem, a także recenzentem i krytykiem literatury oraz sztuki. Pisał również rozprawy i biografie znanych osób, takich jak m.in. święty Franciszek z Asyżu, Święty Tomasz z Akwinu, George Bernard Shaw czy Charles Dickens. Był również felietonistą piszącym dla czasopisma „Illustrated London News” oraz redaktorem własnego tygodnika „G. K.’s Weekly”. Poza tym zajmował się tworzeniem ilustracji i karykatur. Do najważniejszych pozycji w twórczości autora należą takie książki jak: „Człowiek, który był czwartkiem”, „Napoleon z Notting Hill” czy „Przygody księdza Browna”. Gilbert Keith Chesterton sprawował funkcję prezesa Klubu Pisarzy Detektywistycznych. Pisarz w młodości uznawał się za agnostyka, następnie został członkiem Kościoła anglikańskiego, a w 1922 roku postanowił przejść na katolicyzm. Chesterton w swoich książkach i publikacjach dziennikarskich prezentuje swoje poglądy filozoficzne i religijne. Przedstawia się jako konserwatysta i zwolennik dystrybucjonizmu - myśli społecznej propagującej drobną własność prywatną. Jest zagorzałym krytykiem kapitalizmu, socjalizmu, kolonializmu, imperializmu, ateizmu i agnostycyzmu. Przeciwstawia się również przemianom współczesnego mu społeczeństwa, które kierowało się w stronę ślepego konformizmu i konsumeryzmu. Propaguje postawę „zdrowego rozsądku”, która w jego opinii wypływa z wiary w Boga i przejawia się w różnych aspektach życia prywatnego, rodzinnego, politycznego i społecznego. Pisarz z charakterystyczną dla siebie groteską, paradoksem i absurdalnym humorem demaskuje nowoczesne ideologie, oparte na manipulacji i dezinformacji. W swoich kryminałach Gilbert Keith Chesterton stawia pytania o granice pomiędzy dobrem a złem. Jest uznawany za jednego z pionierów umieszczania osób duchownych w powieściach zaliczanych do tego gatunku.