Niezgodna. Tom 1

(okładka miękka)
Niezgodna. Tom 1 (okładka miękka, książki)
Autor: Roth Veronica
Liczba stron: 352
Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Amber

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 12 godzin

Normalna cena:
39,80 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany...

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.
 
Ale Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

"»Niezgodna« idzie dalej niż »Igrzyska śmierci«: wartką akcję i niewyczerpaną wyobraźnię dopełnia refleksją nad dojrzewaniem - do samodzielności i do miłości".
"New York Times"

"Najlepsza książka 2011 (przed Harukim Murakamim!) według czytelników największego portalu czytelniczego świata - Goodreads: ponad 40 000 entuzjastycznych ocen, prawie 9000 recenzji, 2. miejsce wśród najlepszych e-booków Amazonu. Jedna z 10 najlepszych powieści młodzieżowych 2011 Amazonu. Jedna z 15 najlepszych powieści młodzieżowych 2011".
"Publishers Weekly"

"»Niezgodna« to wielka metafora dojrzewania – testy młodych bohaterów to testy, jakie przechodzi każdy, kto wkracza w dorosłość".
"Wall Street Journal"
 
"Książka tak ekscytująca, że aż ciarki przechodzą. Tris to dokładnie taka bohaterka – waleczna i nieustraszona – jakie kocham. Nie nadążałam z przewracaniem kartek".
Melissa Marr

"Dla tych, którzy zakochali się w »Igrzyskach śmierci« i nie boją się stawić czoło okrutnym testom siły i odwagi, nagrodą jest ta niesamowita, nieprzewidywalna podróż z »Niezgodną«, z której nie da się zawrócić".
"Publishers Weekly"
 
"Zarówno »Niezgodna«, jak »Igrzyska śmierci« przemawiają do wyobraźni swoją oryginalnością i postaciami bohaterek-narratorek - nie konwencjonalnych miłych dziewczynek, lecz twardych, ostrych młodych kobiet. Obie zaczynają od publicznego rytuału, który zdeterminuje ich przyszłość. I obie muszą wziąć udział w krwawej walce, która rozgrywa się na oczach wszystkich".
"New York Times Book Review"

Dodatkowe informacje

Autor Roth Veronica
Nazwa Niezgodna. Tom 1
Liczba stron 352
Oprawa miękka
Wydawca Wydawnictwo Amber
Seria Niezgodna
Tłumacz Zych Daniel,Nowak-Kreyer Maciej
Tytuł i podtytuł oryginalny Divergent
Numer wydania II
Język wydania polski
Dystrybutor Amber Wydawnictwo
Data premiery 20-03-2012
Język oryginału angielski
Rok wydania 2012
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Niezgodna. Tom 1

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: