Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 1. Część 1. Szkoła podstawowa

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 120
Data premiery: 10-08-2017
Wydawca: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

"Nowi Tropiciele" to cykl dostosowany do nowej podstawy programowej. To cykl dla dzieci, które lubią samodzielnie dochodzić do wiedzy, konstruować ją poprzez doświadczenie.

W podręcznikach zawarte są treści z edukacji polonistycznej, matematycznej, środowiskowej (przyrodniczej, społecznej, geograficznej i historycznej), a także muzycznej i plastycznej.

Nauka czytania odbywa się za pomocą metody analityczno-syntetycznej uwzględniającej elementy czytania globalnego i czytania sylabami (metoda falbankowa, wyróżnianie kolorami sylab), w procesie tym wykorzystuje się również różne techniki nauki szybkiego czytania. Dzięki takiemu podejściu możliwa jest daleko idąca indywidualizacja czytania. Teksty zostały podzielone na trzy poziomy trudności. Różnorodne utwory literackie zostały tak dobrane, aby zapoznawały pierwszoklasistów z klasyką literatury dziecięcej oraz zwracały ich uwagę na dorobek współczesnych poetów i pisarzy.

Na stronach z edukacją matematyczną w nowoczesny sposób prezentowana jest monografia liczb. Szczególną uwagę zwrócono na kardynalny, porządkowy i miarowy aspekt liczby, jej rozkład na składniki i porównywanie liczb za pomocą tzw. liczb w kolorach. Ponadto obrazowo wprowadzono pracę z zadaniami tekstowymi, które ułatwiają dziecku analizowanie, rozumienie i rozwiązywanie problemu matematycznego zawartego w zadaniu.

Treści społeczno-przyrodnicze, na których skupiono się w podręcznikach, budzą zainteresowanie uczniów światem, zawierają wiele akcentów proekologicznych. Tematy przyrodnicze przedstawiono za pomocą realistycznych ilustracji i zdjęć.

Treści muzyczne stymulują kreatywność dziecka w działaniu oraz w tworzeniu, pobudzają i rozwijają jego naturalne skłonności, kształcą samodzielność w myśleniu i działaniu artystycznym. Przygotowują do aktywnego słuchania, muzykowania i tworzenia muzyki. W doborze treści uwzględniono trzy kierunki kształcenia twórczego: percepcyjny, ekspresyjny oraz recepcję sztuki.

Autorki podręcznika skupiły się również na aspekcie wychowawczym i emocjonalnym dziecka. Specjalnie napisana seria opowiadań "Listy od Hani i Henia" (czytanych przez osobę dorosłą) na temat emocji i problemów wieku wczesnoszkolnego ma pomóc siedmiolatkom w rozumieniu własnych emocji, poznawaniu nowych wzorów myślenia i działania.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 1. Część 1. Szkoła podstawowa
Liczba stron 120
Data premiery 10-08-2017
Wydawca WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Oprawa miękka
ean 9788302166082
Numer wydania I
Rok wydania 2017
Seria Nowi Tropiciele
Język wydania polski
Numer dopuszczenia 815/1/2017
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Moim zdaniem jest to jeden z lepszych podręczników dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, jaki pojawił się na rynku. Przede wszystkim jest to podręcznik, który nastawiony jest na dużą samodzielność uczącego i samodzielne dochodzenie do wiedzy. Mi taka propozycja bardzo się podobał, ponieważ zmuszamy nasze dzieci, aby poszukiwały informacji, a nie dostawały wszystko podane na tacy, jak to się dzieje w przypadku zwykłych podręczników. Do tego warto zwrócić uwgę na szatę graficzną, która z pewnością zachwyci każdego. Dla mnie jest to doskonała propozycja, po którą warto sięgnąć.
Ocena
Recenzja wg Świetny podręcznik! / (Dodano 20.08.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Nowi Tropiciele. Podręcznik. Klasa 1. Część 1. Szkoła podstawowa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł