O życiu

(okładka zintegrowana, książki)
Liczba stron: 342
Data premiery: 22-08-2018
Wydawca: Agora

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
44,99 zł
Special Price 29,99 zł
- +
LUB

Opis

Jako pierwszy człowiek zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – wszystkie czternaście ośmiotysięczników świata. Dokonał tego w 1986 roku, a zdobycie kompletu szczytów zajęło mu łącznie 16 lat. W 2014 roku Messner skończył 70 lat. To dobra okazja do podsumowania życia, co też uczynił, przygotowując opowieść "O życiu". Symbolicznych 70 rozdziałów osobistej historii, w której autor staje twarzą w twarz z własną przeszłością, konfrontując siebie i czytelnika z największymi wyzwaniami, jakie przynosi życie. Messner pisze z wyczuwalnym dystansem, mówi ciszej, łagodniej – nie kończy życia, kariery, nie odrzuca zainteresowań, po prostu podsumowuje swoje 70 lat.

"Książka ważna. Każdy człowiek związany z górami powinien ją przeczytać. Zawarty w niej ładunek uniwersalny spowoduje, że sięgną po nią również ludzie niemający nic wspólnego z górami."
Janusz Majer, alpinista, himalaista, założyciel i były szef programu polskie himalaje

"»O życiu« Reinholda Messnera to ciąg pytań egzystencjalnych wkomponowanych w historię jego górskich doświadczeń. Messner podsumowuje swoje dokonania na wszystkich polach, nie unika przy tym trudnych tematów, w tym ciągnącego się latami konfliktu z DAV (Deutscher Alpenverein; Niemiecki Związek Alpejski). To lektura nie tylko dla alpinistów, to książka dla każdego, nie wyłączając rodziców, którzy nieustająco stają przed wychowawczymi wyzwaniami. Autor pięknie definiuje pojęcie ojczyzny, zmusza czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem, wyborami i stosunkiem do innych ludzi."
Krzysztof Wielicki, alpinista i himalaista, kierownik polskich wypraw zimowych na K2

"Przez wielu Reinhold Messner uważany jest za najwybitniejszego wciąż żyjącego wspinacza. Inni zarzucają mu komercjalizację górskiej tematyki. Choć prawda zwykle leży pośrodku, w tej książce Messner jest trochę jak jogin, którego sam spotkał niegdyś w drodze do źródła Gangesu. Wyznaczył sobie zadanie opisania swojego życia i tego, co jest dla niego ważne. Trzymasz w rękach osobistą opowieść wybitnego człowieka, dla którego góry to coś więcej niż tylko natura. To całe życie."
Krzysztof Baranowski, Sportowa Książka Roku


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Messner Reinhold
Nazwa O życiu
Liczba stron 342
Data premiery 22-08-2018
Wydawca Agora
Oprawa zintegrowana
Tłumacz Schmidt Katarzyna
ean 9788326826870
Tytuł i podtytuł oryginalny Uberleben
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału niemiecki
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: O życiu

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Messner Reinhold to włoski alpinista i himalaista, podróżnik, autor książek o tematyce górskiej, a także były członek Parlamentu Europejskiego. Urodził się w 1944 roku w Bressanone, w niemieckojęzycznej rodzinie pochodzącej z Tyrolu. Swój pierwszy trzytysięcznik zdobył już w wieku pięciu lat, wraz z ojcem. Na poważnie zaczął się wspinać w wieku 13 lat razem ze swoim młodszym bratem Güntherem. Obaj mając po 20-kilka lat, byli już jednymi z bardziej uznanych wspinaczy w Europie. W 1970 roku wraz z bratem zdobył swój pierwszy himalajski ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Był to jednak tragiczny sukces, gdyż w trakcie schodzenia ścianą Diamir, Günther zmarł. Messner jest legendą światowego himalaizmu, jako pierwszy człowiek zdobył Koronę Himalajów i Karakorum w 1986 roku, jako pierwszy wraz z Peterem Hablerem wszedł na Mount Everest bez użycia butli tlenowej, a w 1990 wraz z Arvedem Fuchsem zdobył pieszo biegun południowy. Po wycofaniu się z czynnego alpinizmu zajął się działalnością społeczną i polityczną. Jako pisarz ma na swoim koncie ponad 10 książek o tematyce górskiej, w tym „Nagą Górę” i autobiografię „O życiu”.