Oblicze prawdy. Żyd, który zbadał Całun Turyński

(okładka twarda)
Oblicze prawdy. Żyd, który zbadał Całun Turyński (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 144
Oprawa: twarda
Wydawca: Rosikon Press

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

W zwiazku z pierwsza swiatową prezentacja Całunu Turynskiego w telewizji HD na całym świecie, która ogłoszono na dzien 30 marca br powstała książka wywiad rzeka z amerykańskim badaczem Całunu Turyńskigo Barrie Schwortzem.
Barrie Schwortz fascynujaco opowiada o badaniach jakie przeprowadziła ekipa amerykanska oraz ilustruje wieloma zdjeciami.

Wywiad-rzeka z wybitnym fotografem żydowskiego pochodzenia Barriem Schwortzem, specjalistą od obrazowania, informatyki i technologii cyfrowych. W 1977 roku znalazł się w ekipie amerykańskich naukowców, która stworzyła organizację o nazwie STURP (The Shroud of Turi Research Project). Był to zespół, który przeprowadził do tej pory najbardziej szczegółowe badania Całunu Turyńskiego. Jego członkowie na co dzień pracowali dla NASA lub laboratorium w Los Alamos. Dopiero po 18 latach badań fotograf przekonał się do autentyczności Całunu. Jak do tego doszło, o tym właśnie jest ta fascynująca książka ilustrowana zdjęciami zrobionymi przez Barriego Schwortza w czasie badań Całunu.

W 1984 roku naukowcy STURP przedstawili Kardynałowi Ratzingerowi naukowe dowody 26 różnych testów, które zostały przez Niego przyjęte, zaakceptowane i przekazane papieżowi Janowi Pawłowi II. “Uważam, mówi Barrie Schwortz, że Papież Benedyt XVI ma większą wiedzę na temat Całunu niż jakikolwiek inny papież.”

To papież jest formalnym właścicielem Całunu. Przed swoją abdykacją Benedykt XVI wyraził zgodę na drugie w historii telewizyjne wystawienie Całunu Turyńskiego. Widzowie na całym świecie będą mogli go zobaczyć w technice HD w Wielką Sobotę 30 marca. To ostatni prezent Benedykta XVI dla wiernych - tak włoskie media określają szczegóły inicjatywy, o której poinformował arcybiskup Turynu Cesare Nosiglia.

Dodatkowe informacje

Autor Górny Grzegorz, Schwortz Barrie
Nazwa Oblicze prawdy. Żyd, który zbadał Całun Turyński
Liczba stron 144
Oprawa twarda
Wydawca Rosikon Press
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor OSDW Azymut
Data premiery 04-04-2013
Język oryginału polski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Oblicze prawdy. Żyd, który zbadał Całun Turyński

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: