Ocalona z obozu śmierci

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 224
Data premiery: 28-01-2015
Wydawca: Wydawnictwo AA

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Czy w będąc w obozie koncentracyjnym można zachować wiarę w człowieczeństwo? Czy wszechobecna rozpacz i śmierć pozwalają żywić nadzieję na ocalenie? Czy w obliczu takiego okrucieństwa można wciąż widzieć w ludziach dobro? Skąd czerpać siły, codziennie zmagając się z głodem, chorobami, przemocą i strachem?

„Ocalona z obozu śmierci” to poruszająca historia kobiety, która doświadczyła piekła obozu zagłady. Lucyna Gruszczyńska – Jeleńska spisała wspomnienia swojej matki z okresu jej pobytu w obozie koncentracyjnym Auschwitz – Birkenau. Kazimiera Gruszczyńska trafiła do niego zaraz po aresztowaniu męża, który aktywnie działał w konspiracji. W ich domu pozostała cudem ocalona maleńka córeczka…

Dodatkowe informacje

Autor Gruszczyńska-Jeleńska Lucyna
Nazwa Ocalona z obozu śmierci
Liczba stron 224
Data premiery 28-01-2015
Wydawca Wydawnictwo AA
Oprawa miękka
ean 9788378648727
Podtytuł polski Podróż w przeszłość z moją mamą
Rok wydania 2015
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Przez moje ręce przewinęło się wiele książek traktujących o II wojnie światowej i Holocauście. Z perspektywy, po przeczytaniu wspomnień Kazimiery Gruszczyńskiej, stwierdzam, że tylko ta książka, odsłaniając okrutną codzienność w obozie koncentracyjnym, jednocześnie pozwala uwierzyć, że można pozostać człowiekiem w każdej sytuacji. To bardzo poruszająca opowieść, o której długo nie mogłam przestać myśleć. Podziwiam panią Kazimierę nie tylko za jej postawę w tamtym dramatycznym okresie, ale również za odwagę i chęć podzielenia się tymi bolesnymi przeżyciami. Wyobrażam sobie, że nawet rozmowy z bliskimi musiały być dla niej bardzo trudne. Mój dziadek do końca swoich dni nie chciał rozmawiać o swoich doświadczeniach z obozu koncentracyjnego.
Ocena
Recenzja wg Zenon / (Dodano 12.04.2017)
Zawsze mam problem z rekomendacją tego typu książek. Bo jak tu napisać, że jest zła albo dobra? Tematyka jest bardzo poruszająca, jestem pewna, ze nikt nie pozostanie obojętny wobec ogromu cierpienia, ale i wiary i nadziei, które opisuje autorka. Warto przeczytać o tym, a ja tylko króciutko odniosę się do warsztatu p. Gruszczyńskiej-Jeleńskiej. Uważam, że to świetnie spisane wspomnienia. To duża sztuka, żeby nie przytłoczyć czytelnika tylko wprowadzić w tamten świat, zwrócić uwagę na drobne, ale kluczowe wydarzenia. Wyłuskać istotę. Jestem pod ogromnym wrażeniem i polecam!
Ocena
Recenzja wg Tiaza / (Dodano 10.04.2017)
Mimo, że ta książka nie jest najbardziej wstrząsającą opowieścią, jaką czytałam na temat obozów zagłady, to jednak bardzo mocno mną poruszyła. „Ocalona z obozu śmierci” to niezwykła historia, która potwierdza, że nawet w tak strasznej rzeczywistości można zachować człowieczeństwo. Nadal być zdolnym do miłości i poświęcenia, pomimo rozpaczy, strachu i wycieńczenia. Cieszę się, że autorce udało się spisać tę opowieść i ocalić ją od zapomnienia. Kiedy moje dzieci dorosną na pewno podsunę im tę niełatwą, ale bardzo wzruszającą i potrzebną lekturę.
Ocena
Recenzja wg Londina / (Dodano 12.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Ocalona z obozu śmierci

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł