Opcje, franki i banki. Spotkamy się w sądzie

(okładka miękka, książki)
Data premiery: 18-02-2021
Wydawca: Wydawnictwo Dębogóra
Oprawa: miękka

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

"Opcje, franki i banki. Spotkamy się w sądzie" to najobszerniejsze dostępne kompendium wiedzy o tzw. kredytach we frankach wraz z tematami pokrewnymi. Napisane rzeczowo, przystępnie – niezbędna lektura dla każdego poszkodowanego, dla każdej walczącej z bankiem firmy. Otwiera oczy tym, którzy nie mogą, albo nie chcą zrozumieć istoty największego przekrętu finansowego w Polsce po 1987 roku: zamknąłbym z nią decydentów w jednym pokoju aż do zakończenia lektury, wtedy może coś by do nich dotarło z dramatu setek tysięcy polskich rodzin. Absolutny must dla sędziów, polityków i dziennikarzy zajmujących się tematyką finansową.

"Dedykujemy tę książkę tym wszystkim, którzy pomimo wszystko zdecydowali się zmierzyć w tej nierównej walce Dawida z Goliatem, ponieważ w rezultacie proces jest ostatnią deską ratunku dla wszystkich, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. W sądach na rozpatrzenie czeka, ostrożnie licząc ponad 30 tysięcy spraw frankowych. Samych umów kredytowych jest w obrocie około 450 tysięcy. Na szczęście po, wyrokach Trybunału Konstytucyjnego i TSUE widać już światełko w tunelu w postaci wyroków, które uznają te umowy za nieważne i przywracają wiarę w elementarną sprawiedliwość. W 2020 roku, w końcu, ponad 90 procent spraw sądowych zostało wygranych przez Frankowiczów."
autorzy

"Współczesna wolność, w tym wolność finansowa - wolność od długów nie do spłacenia, to luksus w dzisiejszym świecie, a współczesne niewolnictwo kredytowe, a zwłaszcza walutowe w kontekście tzw. kredytów frankowych, to ciągle jeszcze w Polsce nierozwiązany problem. I tej właśnie formie mało- postępowego, nowoczesnego niewolnictwa próbują się przeciwstawić autorzy."
Janusz Szewczak

"Z tej książki przebija się jednak nadzieja. Era neokolonialna dzięki oddolnemu wysiłkowi powoli się kończy. Ufając i ucząc się na własnych błędach, staliśmy się bardziej świadomi. A prawnicy tacy jak nasi autorzy pokazali nam, że nie jesteśmy bezradni i bezbronni w starciu z silniejszymi, którzy manifestują swoje racje ustami krzyczących z telewizora ekspertów.Polecam tę książkę. Powinien przeczytać ją każdy świadomy obywatel. Nie tylko ku przestrodze. Dzięki niej zyska też pewność, że nie walczy sam."
Zapraszam do lektury.
Tomasz Pietryga, Zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej

"Jak mówi stara, łacińska paremia Unus - sed Leo - Jeden, ale Lew, to już jest coś niezwykle ważnego i w przypadku tej właśnie książki mamy nie tylko wytrawnego, prawniczego lwa, ale i jurystyczną lwicę, którzy wspólnie, latami, nie tylko komentowali jakże trafnie i wręcz proroczo, ale też i proponowali sprawiedliwe, praktyczne, prawne rozwiązania w kwestii problemu tzw. kredytów walutowych, w tym tzw. frankowych jak i naprawy polskiego systemu bankowego."
Janusz Szewczak

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Korpalski Mariusz, Komarnicka-Nowak Beata
Nazwa Opcje, franki i banki. Spotkamy się w sądzie
Data premiery 18-02-2021
Wydawca Wydawnictwo Dębogóra
Oprawa miękka
ean 9788364964985
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Opcje, franki i banki. Spotkamy się w sądzie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł