Opowiadania

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Data premiery: 01-01-2011
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ
Seria: Klub czytanej książki

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 72 godziny

36,99 zł
- +
LUB

Opis

"Brzezin"
Lata dwudzieste XX wieku. Ciężko chory na gruźlicę Stanisław przyjeżdza do leśniczówki swojego brata, by tam spędzić swoje ostatnie dni. Nudzą go jednak zwyczaje i atmosfera panująca w jego domu. Bolesław, wdowiec mieszkający z córką Olą - u którego pracują gosposia Katarzyna i posługaczka Malina - nie potrafi przyzwyczaić się do sposobu życia chorego brata. Sytuacja zaostrza się gdy obaj zaczynają starać się o względy Maliny.

"Matka Joanna od Aniołów"
I poł. XVII wieku. Klasztor urszulanek w Ludyniu. Przybywa do niego jezuita, ojciec Suryn, by stawić czoło złu, które opętało mniszki, na czele z ich przeoryszą - Joanną. Mimo egzorcyzmów, jakie czyni, nie udaje mu się pokonać zła, a co gorsza, nie zdając sobie z tego do końca sprawy, zakochuje się w Joannie.

"Panny z wilka"
Koniec lat dwudziestych XX wieku. 37-letni Wiktor Ruben, uczestnik I Wojny Światowej, zostaje zarządcą folwarku w Stokroci. W pobliskim dworku w Wilku - gdzie przed 15 laty spędzał beztroskie lata młodości - otoczony przez dorosłe już kobiety: Julcię, Jolę i Zosię, zaczyna snuć refleksje nad swoim życiem; o utracie przeszłości i złudzeń, o zaprzepaszczonych nadziejach i o rozczarowaniach, których nie dało się uniknąć.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Iwaszkiewicz Jarosław
Nazwa Opowiadania
Data premiery 01-01-2011
Wydawca Agencja Artystyczna MTJ
Seria Klub czytanej książki
Lektor Felczyński Roman
ean 9788376991153
Lektor języki polski
Numer wydania I
Czas trwania 11 godz. 12 min.
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2011
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Opowiadania

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Jarosław Iwaszkiewicz pojawił się na świecie 20 lutego 1894 roku w Kalniku, a pożegnał się z życiem 2 marca 1980 roku w Warszawie. Jeden z najwybitniejszych polskich przedstawicieli literatury współczesnej, czterokrotnie nominowany do literackiej Nagrody Nobla. Poeta, dramatopisarz, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i tłumacz. Angażował się także w działalność polityczną; był dyplomatą oraz posłem na sejm. Zajmował się kulturą i sztuką w strukturach podziemnej Polski okresu II wojny światowej. W swoim domu w Stawisku zapewniał schronienie Żydom i Polakom, którym groził areszt. Jarosław Iwaszkiewicz publikował pod pseudonimem artystycznym Eleuter. Zadebiutował w 1915 roku, publikując wiesz pt. „Lilith” w czasopiśmie „Pióro”. Jego twórczość ukazywała się na łamach wielu pism, takich jak m.in. „Kurier Lwowski”, „Tygodnik Ilustrowany”, „Gazeta Polska”, „Przekrój”, „Odrodzenie”, „Nowa Kultura”, „Kuźnica”, „Życie Warszawy”, „Pamiętnik Warszawski”, „Muzyka”, „Pologne Litteraire”, „Kurier Polski” czy „Zdrój”. Pełnił także funkcję wydawcy czasopisma „Nowiny Literackie”, redaktora naczelnego „Twórczości”, prezesa Związku Literatów Polski, kierownika literackiego Teatru Polskiego w Warszawie, a także wchodził w skład grupy Skamander. Był ponadto aktorem teatralnym i wykładowcą literatury polskiej. Na podstawie twórczości Iwaszkiewicza powstały liczne adaptacje filmowe. Twórczość Jarosława Iwaszkiewicza odwołuje się do współczesnego klasycyzmu oraz estetyzmu. Autor prezentuje kult sztuki i piękno świata. Zmysłowe doznania estetyczne mają stanowić jedyny sens ludzkiej egzystencji. Trwałe szczęście jest zdaniem autora nieosiągalne, a los człowieka obciążony nieuchronnym tragizmem. W poezji Iwaszkiewicza często pojawiają się takie motywy jak śmierć, przemijanie, Bóg, niepokój, smutek, tęsknota, egzystencjalne lęki, miłość czy nienawiść. Prawa natury są bezwzględne, a wszelkie dążenia człowieka daremne. Jarosław Iwaszkiewicz prezentuje wobec tego postawę rezygnacji oraz stoickiej akceptacji rzeczywistości.