Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1. Karol

(okładka zintegrowana)
Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1. Karol (okładka zintegrowana, książki)
100/100
Liczba stron: 384
Data premiery: 08-08-2017
Wydawca: Prószyński Media

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
36,00 zł
Special Price 22,99 zł
- +
LUB

Opis

Pierwsza część trylogii przedstawia początki skomplikowanego związku księcia Walii z dwiema najważniejszymi kobietami jego życia, Dianą Spencer i Camillą Shand.

Akcja powieści osadzonej w sytuacji społeczno-politycznej Wielkiej Brytanii i Europy zaczyna się w latach siedemdziesiątych XX wieku, a kończy w roku 2005. Skupia się na życiu dwóch sławnych małżeństw, ale prezentuje też galerię nieprzeciętnych i wpływowych postaci z ich otoczenia. Ukazuje historię wielkich namiętności, rodzenie się i umieranie miłości, walkę o prawo do samostanowienia, a także starania o określenie swojej roli w świecie. Jest to pierwsza próba powieściowej fabularyzacji życia Diany, księżnej Walii, Camilli, obecnej księżnej Kornwalii, i księcia Karola. Swego rodzaju subiektywne studium ich życia.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Niedźwiedzka Magdalena
Nazwa Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1. Karol
Liczba stron 384
Data premiery 08-08-2017
Wydawca Prószyński Media
Seria Opowieści z angielskiego dworu
Oprawa zintegrowana
ean 9788380972070
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Każdy, kto sięga po „Opowieści z angielskiego dworu. Karol.” M. Niedźwiedzkiej, musi być świadom jednego: jest to romans. Nie jest to pogłębione studium panującej angielskiej rodziny królewskiej, nie jest to też biografia osób, które zaprezentowane są na okładce książki.
To typowy romans. Historia miłości dwojga ludzi, którzy czekali ponad kilkadziesiąt lat na to, aż ich uczucie zyska akceptację nie tylko wśród członków rodziny królewskiej, ale (co może ważniejsze) również wśród zwykłych Brytyjczyków. Jest to jednak wciąż powieść fabularyzowana. Dialogi i wiele wydarzeń, które mają miejsce w książce, są wytworem wyobraźni autorki. Niemniej jednak, Niedźwiedzka trzyma się prawdy historycznej. Dla każdego, kto wykazuje ponadprzeciętny stopień zainteresowania życiem angielskiej rodziny królewskiej jest jasne, że pisarka ma ogromną wiedzę na jej temat. A swoją wiedzę wykorzystuje, wplatając zgrabnie fakty między własne wyobrażenia.
Mimo, że mamy tu do czynienia ze specyficzną sytuacją, gdzie fikcja literacka spotyka się z „prawdą historyczną”, ta historia miłosna jest też punktem wyjścia do dyskusji o regułach, które rządzą życiem angielskiej rodziny królewskiej i ich zasadności w realiach dzisiejszego świata.
Autorkę należy stanowczo docenić za jej obiektywizm. Na pierwszy plan w powieści wysuwają się oczywiście trzy jednostki uwikłane w miłosny „trójkąt”: książę Karol, Camilla Parker-Bowles i księżna Diana. Zapewne każdy, kto jest mniej lub bardziej „wtajemniczony” w koleje losu tej trójki, staje siłą rzeczy po stronie księżnej Diany bądź Camilli. Niemniej jednak Niedźwiedzkiej udało się coś, co jeszcze kilkanaście lat temu byłoby nie do pomyślenia. Nie gloryfikując postaci Diany, ani nie mieszając z błotem osoby Camilli ani Karola, autorka w sposób niezwykle bezstronny opisuje całą trójkę bohaterów, wnikając głęboko w ich psychikę, starając się zrozumieć motywy ich postępowania. Nie potępiając ani nie idealizując żadnego z nich.
Większa część powieści skupia się oczywiście na losach Karola, Diany i Camilli, ale oprócz nich, w książce zostało sportretowanych mnóstwo innych osób z ich otoczenia. Tak więc mamy okazję zapoznać się tu również z przemyśleniami Andrew Parker-Bowles’a, męża Camilli, czy nawet refleksjami królowej Elżbiety i księcia Filipa, którym romans syna, następcy tronu, z pewnością spędzał sen z powiek przez wiele, wiele lat.
„Opowieści z angielskiego dworu” są więc doskonałym wyborem dla tych, którzy są szczerze zainteresowani, jeśli wręcz nie „pozytywnie zakręceni” na punkcie brytyjskiej rodziny królewskiej. Jest to też odpowiednia pozycja dla kobiet szukających dobrze napisanego romansu, niebanalnej historii miłosnej. Niebanalnej, jako że opowiada o ludziach, którzy udowodnili, że prawdziwa miłość przezwycięży każdą przeszkodę – i to nie tylko na kartach powieści.
Ocena
Recenzja wg Anna / (Dodano 17.08.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Opowieści z angielskiego dworu. Tom 1. Karol

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.