Opowieści z Narnii

(okładka twarda, książki)
100/100
Autor: Lewis C.S.
Liczba stron: 1079
Data premiery: 17-05-2004
Wydawca: Media Rodzina

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

„Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa należą do klasyki literatury dziecięcej, do których chętnie powracają także dorośli czytelnicy.

Historia rozpoczyna się w tajemniczym domu pewnego sędziwego Profesora, do którego trafia rodzeństwo Pevensie. Za drzwiami starej szafy Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja odkrywają magiczną krainę, pełną mówiących zwierząt, fantastycznych istot oraz baśniowych krajobrazów. Narnia wydaje się światem idealnym, ale jak się wkrótce okaże, także w nim toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Czwórka młodych bohaterów przeżywa wiele niezwykłych przygód, odkrywając siłę miłości, przyjaźni i poświęcenia.

„Opowieści z Narnii” zachwycają baśniową fabułą, która nie tylko pobudza wyobraźnię, ale również niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie.

Dwutomowa edycja dzieła C.S. Lewisa wyróżnia się piękną szatą graficzną, która z pewnością zachęci młodych czytelników do wspólnej podróży po świecie skrytym za drzwiami starej szafy.

Dodatkowe informacje

Autor Lewis C.S.
Nazwa Opowieści z Narnii
Liczba stron 1079
Data premiery 17-05-2004
Wydawca Media Rodzina
Seria Opowieści z Narnii
Oprawa twarda
Tłumacz Polkowski Andrzej
ean 9788372781123
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2004
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Ta książka to wspomnienie dzieciństwa i chyba jedyna literatura z elementami baśni i fantasy, jaką przeczytałam za autentycznym zainteresowaniem. Żeby wejść do Narnii, wcale nie potrzeba czarodziejskiej szafy. Wystarczy odnaleźć w sobie niewinność i beztroskę dziecka i puścić wodze fantazji. Z przyjemnością czytałam tę książkę razem z córką. Jako dziecko nie zauważałam oczywiście, jak zgrabnie autor wplata życiowe prawdy w proste dialogi i jak uniwersalne przesłanie niosą te opowieści. To zdecydowanie książka, którą trzeba przeczytać!
Ocena
Recenzja wg Ksawera / (Dodano 17.01.2017)
Rzadka w dzisiejszej dobie powieść o wysoce moralnej treści.
Ocena
Recenzja wg Jury / (Dodano 04.12.2016)
Usłyszałam kiedyś stwierdzenie, że „Opowieści z Narnii” to przygoda na całe życie. I rzeczywiście, chociaż przeczytałam je całe wieki temu, to wciąż chętnie wracam do tego zaczarowanego świata. Z upływem czasu bardziej doceniam niezwykły talent i bogactwo wyobraźni C.S. Lewisa, który wykreował tak piękną, baśniową krainę pełną ukrytych znaczeń i symboli. Oprócz niesamowitych opowieści i fantastycznych bohaterów znajdziemy w tej książce wiele odniesień do Biblii i chrześcijaństwa. Pojawiają się motywy przemiany zła w dobro, odkupienia win oraz odpowiedzialności za swoje czyny, skłaniając czytelnika do refleksji nad życiem.
Ocena
Recenzja wg Izabella / (Dodano 12.11.2016)
„Opowieści z Narnii” to książka, którą od lat konsekwentnie polecam każdemu, bez względu na wiek i upodobania literackie. Dla dzieci podróż do magicznej krainy ukrytej za drzwiami starej szafy będzie fantastyczną, piękną przygodą, z której dowiedzą się, czym jest miłość, przyjaźń i odpowiedzialność. Starszych czytelników, nawet tych którzy już w dzieciństwie odwiedzili Narnię, zachęcam do ponownego spotkania, ucieczki od monotonii codzienności i odkrycia jej głębokiego, filozoficznego wymiaru. „Opowieści z Narnii” to bez wątpienia literackie arcydzieło!
Ocena
Recenzja wg Bela / (Dodano 15.09.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Opowieści z Narnii

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł