Opowieści z Narnii

(okładka twarda, książki)
100/100
Autor: Lewis C.S.
Liczba stron: 1079
Data premiery: 17-05-2004
Wydawca: Media Rodzina

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
99,00 zł
Special Price 63,99 zł
- +
LUB

Opis

„Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa należą do klasyki literatury dziecięcej, do których chętnie powracają także dorośli czytelnicy.

Historia rozpoczyna się w tajemniczym domu pewnego sędziwego Profesora, do którego trafia rodzeństwo Pevensie. Za drzwiami starej szafy Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja odkrywają magiczną krainę, pełną mówiących zwierząt, fantastycznych istot oraz baśniowych krajobrazów. Narnia wydaje się światem idealnym, ale jak się wkrótce okaże, także w nim toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Czwórka młodych bohaterów przeżywa wiele niezwykłych przygód, odkrywając siłę miłości, przyjaźni i poświęcenia.

„Opowieści z Narnii” zachwycają baśniową fabułą, która nie tylko pobudza wyobraźnię, ale również niesie ze sobą ponadczasowe przesłanie.

Dwutomowa edycja dzieła C.S. Lewisa wyróżnia się piękną szatą graficzną, która z pewnością zachęci młodych czytelników do wspólnej podróży po świecie skrytym za drzwiami starej szafy.

Dodatkowe informacje

Autor Lewis C.S.
Nazwa Opowieści z Narnii
Liczba stron 1079
Data premiery 17-05-2004
Wydawca Media Rodzina
Seria Opowieści z Narnii
Oprawa twarda
Tłumacz Polkowski Andrzej
ean 9788372781123
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2004
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Ta książka to wspomnienie dzieciństwa i chyba jedyna literatura z elementami baśni i fantasy, jaką przeczytałam za autentycznym zainteresowaniem. Żeby wejść do Narnii, wcale nie potrzeba czarodziejskiej szafy. Wystarczy odnaleźć w sobie niewinność i beztroskę dziecka i puścić wodze fantazji. Z przyjemnością czytałam tę książkę razem z córką. Jako dziecko nie zauważałam oczywiście, jak zgrabnie autor wplata życiowe prawdy w proste dialogi i jak uniwersalne przesłanie niosą te opowieści. To zdecydowanie książka, którą trzeba przeczytać!
Ocena
Recenzja wg Ksawera / (Dodano 17.01.2017)
Rzadka w dzisiejszej dobie powieść o wysoce moralnej treści.
Ocena
Recenzja wg Jury / (Dodano 04.12.2016)
Usłyszałam kiedyś stwierdzenie, że „Opowieści z Narnii” to przygoda na całe życie. I rzeczywiście, chociaż przeczytałam je całe wieki temu, to wciąż chętnie wracam do tego zaczarowanego świata. Z upływem czasu bardziej doceniam niezwykły talent i bogactwo wyobraźni C.S. Lewisa, który wykreował tak piękną, baśniową krainę pełną ukrytych znaczeń i symboli. Oprócz niesamowitych opowieści i fantastycznych bohaterów znajdziemy w tej książce wiele odniesień do Biblii i chrześcijaństwa. Pojawiają się motywy przemiany zła w dobro, odkupienia win oraz odpowiedzialności za swoje czyny, skłaniając czytelnika do refleksji nad życiem.
Ocena
Recenzja wg Izabella / (Dodano 12.11.2016)
„Opowieści z Narnii” to książka, którą od lat konsekwentnie polecam każdemu, bez względu na wiek i upodobania literackie. Dla dzieci podróż do magicznej krainy ukrytej za drzwiami starej szafy będzie fantastyczną, piękną przygodą, z której dowiedzą się, czym jest miłość, przyjaźń i odpowiedzialność. Starszych czytelników, nawet tych którzy już w dzieciństwie odwiedzili Narnię, zachęcam do ponownego spotkania, ucieczki od monotonii codzienności i odkrycia jej głębokiego, filozoficznego wymiaru. „Opowieści z Narnii” to bez wątpienia literackie arcydzieło!
Ocena
Recenzja wg Bela / (Dodano 15.09.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Opowieści z Narnii

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

C.S. Lewis czyli Clive Staples Lewis, to brytyjski pisarz, historyk i teolog. Przyszedł na świat w Belfaście w 1898 roku. Zmarł w Kilns w 1963 roku. Był profesorem literatury angielskiej na uniwersytetach Oxford i Cambridge, autorem powieści dla dzieci i współtwórcą koncepcji fantasy. Pisał eseje religijno-filozoficzne oraz książki z pogranicza filozofii literatury, etyki i moralności. Jego dzieła zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków i do dziś sprzedają się w ogromnym nakładzie.


C.S. Lewis to twórca cyklu siedmiu powieści fantasy dla dzieci „Opowieści z Narnii”. Należą one do klasyki literatury dziecięcej. Pierwszy tom „Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa” został wydany w 1950 roku. Seria ma wiele nawiązań do chrześcijaństwa, jest nie tylko baśnią, ale przede wszystkim zamkniętym w jej ramach traktatem teologicznym. Odnosi się także do mitologii greckiej i rzymskiej oraz brytyjskich i irlandzkich baśni (pojawiają się centaury, taury, fauny, minotaury). Bohaterami są dzieci, które po przejściu przez szafę, docierają do magicznego świata przyrody. Tam spotykają różne postacie, które toczą walkę dobra ze złem. Na podstawie książek powstało kilka adaptacji filmowych.


W 1919 roku ukazał się tomik „Dusze w niewoli”, czyli pierwsza obszerna publikacja tekstów Lewisa. Cała jego twórczość to utwory będące zapiskiem wewnętrznej przemiany autora - jego przechodzenia z ateizmu w kierunku lepszego rozumienia chrześcijaństwa. C.S. Lewis stał się obrońcą wiary, w umiejętny sposób rozjaśniającym czytelnikom jej prawdy. Przemiana Lewisa miała ogromny wpływ na jego twórczość, a dokonała się m.in. pod wpływem jego przyjaciela - J.R.R. Tolkiena. Oboje należeli do literackiej grupy Inklingów, w której to przez kolegów nazywano Lewisa - „Jack”. Była to grupa, w której pisarze gromadzili się, czytali wprawki do powstających książek i prowadzili dyskusje. W twórczości C.S. Lewisa obserwuje się wpływ „Władcy Pierścieni” Tolkiena, który posłużył za wzór do przedstawienia czytelnikowi wyobrażonego świata w „Opowieściach z Narnii”.