Pakiet: Thorgal. Zdradzona czarodziejka / Thorgal. Wyspa wśród lodów

(płyta kompaktowa CD)
Pakiet: Thorgal. Zdradzona czarodziejka / Thorgal. Wyspa wśród lodów (płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Data premiery: 30-04-2014
Wydawca: Sound Tropez Sp. z o.o.

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Adaptacja wielokrotnie nagradzanej i najpopularniejszej w Europie serii komiksowej, której twórcami są Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme,  obejmuje dwa pierwsze albumy serii „Thorgal” - "Zdradzona czarodziejka" i "Wyspa lodowych mórz". W roli tytułowego bohatera, dumnego wikińskiego skalda, występuje Jacek Rozenek. U swego boku będzie miał kochającą go bezgranicznie Aaricię, w którą wciela się Maria Niklińska. Jej przyjaciółkę, Solveig, gra Agnieszka Więdłocha, a rudowłosą czarodziejkę Slivię - Sonia Bohosiewicz.  W rolę Gandalfa Szalonego, wodza Wikingów, wciela się Arkadiusz Jakubik.
Głosem, który prowadzi nas przez górskie ostępy północnych krain i opowiada historię Thorgala i Aaricii, jest głos wybitnego barda i poety - Mirosława Czyżykiewicza.

Dodatkowe informacje

Autor Van Hamme Jean, Rosiński Grzegorz
Nazwa Pakiet: Thorgal. Zdradzona czarodziejka / Thorgal. Wyspa wśród lodów
Data premiery 30-04-2014
Wydawca Sound Tropez Sp. z o.o.
Tłumacz Brudnik Grzegorz
Lektor Opracowanie zbiorowe
Lektor języki polski
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Biblioteka Akustyczna
Język oryginału francuski
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pakiet: Thorgal. Zdradzona czarodziejka / Thorgal. Wyspa wśród lodów

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Jean Van Hamme urodził się w Brukseli w 1939 roku. Autor powieści, ale także scenarzysta komiksowy, filmowy i telewizyjny. Absolwent Solvay Brussels School of Economics and Management na kierunkach: ekonomia, administracja, dziennikarstwo i nauki handlowe. Początki jego kariery zawodowej związane były z ekonomią i zarządzaniem. Nie było to jednak wymarzone dla niego zajęcie, gdyż często poza pracą tworzył z zamiłowania komiksy. Porzucił posadę managera w Philipsie, gdzie praca była zbyt angażująca i zajął się wyłącznie pisarstwem.


Zadebiutował w 1968 roku scenariuszem do komiksu „Epoxy” czyli albumem dla dorosłych, będącym opowieścią o morskich przygodach tytułowej bohaterki. Komiks nawiązuje do mitologii greckiej i został zilustrowany przez Paula Cuveliera. Jean Van Hamme publikował swoje scenariusze w tygodniku „Tintin”. Były to: „Mr Magellan”, „Domino”, „Michel Logan”, opatrzone rysunkami różnych autorów. Nawiązał współpracę z polskim rysownikiem Grzegorzem Rosińskim, wraz z którym w 1977 roku stworzył pierwszy odcinek „Thorgala”. Ukazał się on w belgijskim „Tintin” oraz w polskim czasopiśmie „Relax”. „Thorgal” to seria komiksowa z gatunku fantasy, w której Jean van Hamme napisał scenariusze pierwszych 29 tomów. Po ich napisaniu, w 2007 roku scenarzysta zakończył tworzenie rozbudowanych części komiksów, a teksty do kolejnych tomów piszą już inni autorzy. Seria okazała się ogromnym sukcesem. Komiksy zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków. Otrzymały najważniejsze europejskie nagrody komiksowe. Albumy fantasy przedstawiają losy przybysza z gwiazd, który został wychowany przez wikingów. Niezwykły świat w nich przedstawiony jest magiczny i tajemniczy. Zauważyć można tu inspiracje horrorem, mitologią, jak i samym nurtem science fiction. Uznawany jest za jednego z najpopularniejszych europejskich twórców komiksów. Za swoją twórczość nazywany jest „Midasem komiksu”. Nagrodzony w różnych państwach za działalność twórczą, otrzymał ponad 50 nagród. Oprócz komiksów pisał także scenariusze filmów: „ Diva” (1981) i „XIII. Spisek” (2008).