Pasolini. Niewygodny człowiek

(okładka miękka)
Pasolini. Niewygodny człowiek (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 112
Data premiery: 17-01-2018
Wydawca: Świat Książki

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
29,90 zł
Special Price 21,99 zł
- +
LUB

Opis

Jako pierwsza podała w wątpliwość oficjalną wersję zabójstwa Pasoliniego w reportażach, które publikowała od 14 listopada 1975 roku na łamach „L’ Europeo”.

 „Zostaliśmy od razu przyjaciółmi, chociaż była to niemożliwa przyjaźń. Ja, normalna kobieta i ty, anormalny mężczyzna, przynajmniej według zakłamanych kryteriów tak zwanej przyzwoitości, ja, zakochana w życiu i ty, zakochany w śmierci, ja, taka twarda, i ty, taki łagodny”.
Oriana Fallaci

Związek Oriany i Piera Paola to jedna z najbardziej fascynujących i intensywnych historii miłości-nienawiści we włoskiej literaturze i obyczaju dwudziestego wieku. Wybitni pisarze, bezlitośni polemiści, postaci uwielbiane i obrzucane błotem przez ówczesną opinię publiczną. Te niezwykłe osobowości musiały się spotkać. Być może również dlatego, że w odróżnieniu od ich włoskich kolegów po piórze, Oriana i Pier Paolo poruszali się swobodnie po scenie międzynarodowej; ona dzięki reportażom ze stref wojny i serii niezapomnianych wywiadów z możnymi tego świata, on głównie dzięki swoim filmom, które dezorientują, dzielą i oburzają cenzorów na całym świecie. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych tych dwoje protagonistów życia intelektualnego spotyka się i kłóci, szuka się i odpycha; ona podziwia i nienawidzi jego postawę wiecznej kontestacji, on uwielbia i lekceważy jej spontaniczną witalność. Śmierć Pasoliniego, brutalne morderstwo z 2 listopada 1975 roku, skłania Orianę do umocnienia więzi ze swoim przyjacielem-nieprzyjacielem, który odszedł zbyt wcześnie.

Ta książka to zbiór wszystkich tekstów Oriany poświęconych Pasoliniemu, opublikowanych na łamach „L’ Europeo”, oddająca wreszcie sprawiedliwość roli, jaką dziennikarka odegrała w rozwiązaniu jednego z najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych wydarzeń w historii Włoch.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Fallaci Oriana
Nazwa Pasolini. Niewygodny człowiek
Liczba stron 112
Data premiery 17-01-2018
Wydawca Świat Książki
Oprawa miękka
Tłumacz Ugniewska Joanna
ean 9788380317611
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału włoski
Rok wydania 2017
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pasolini. Niewygodny człowiek

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Jedna z najbardziej znanych dziennikarek XX wieku, legendarna włoska reporterka i korespondentka wojenna, a także publicystka i pisarka. Urodziła się w 1929 roku we Florencji, jako najstarsza z czterech sióstr. Jej ojciec Edoardo Fallaci był aktywistą antyfaszystowskim, który działał na rzecz obalenia rządu Mussoliniego. Jego poglądy bardzo wpłynęły na córkę, która podczas II Wojny Światowej sama działała w antyfaszystowskim ruchu oporu - Giustizia e Libertà. Karierę dziennikarską Fallaci rozpoczęła w 1950 roku jako korespondentka we włoskiej gazecie. Od tamtej pory relacjonowała przebieg każdego najważniejszego konfliktu zbrojnego naszych czasów. W 1967 roku była w Wietnamie, potem także na Bliskim Wschodzie, w Meksyku czy Południowej Afryce. Oprócz tego Fallaci jest znana na całym świecie z serii wywiadów, które przeprowadziła w latach 60, 70 i 80 z najważniejszymi działaczami politycznymi i światowymi liderami. Po zamachach na WTC 11 września 2001 roku zainteresowanie jej osobą ponownie wzrosło za sprawą przedstawianej przez nią radykalnej krytyki islamu, który uznawała za religię z natury swej wyjątkowo agresywną i niebezpieczną. Jako pisarka ma na swoim koncie m.in. dwa zbiory wywiadów pt. „Wywiad z historią” i „Wywiad z władzą”, powieść „Inszallach” oraz trylogię Oriany Fallaci na temat zagrożenia, jakie niesie za sobą radykalny Islam. Pisarka przez lata mieszkała w Nowym Jorku i ciężko chorowała na raka płuca. Na krótko przed śmiercią 4 września 2006 r. przeprowadziła się do swojej rodzinnej Florencji.