Patrząc na wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm

(okładka miękka)
Patrząc na wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm (okładka miękka, książki)

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Książka ta to wielogłos na temat Wschodu. Czym jest Wschód, gdzie się Wschód zaczyna, na ile Wschód to geografia, na ile mentalność, "inność"? To opowieść zarówno o tych, którzy mieszkają w "innych światach", jak i o tych, którzy tam jeżdżą.

Piotr Brysacz pytał pisarzy, reporterów, dziennikarzy i podróżników, którzy znają jak własną kieszeń tamtą część świata, o to, co ich tam ciągnie i nieustannie każe wracać. Pytał po to, by pokazać i zrozumieć, i by zrozumieli także inni. Wśród rozmówców znaleźli się: Andrzej Stasiuk, Mariusz Wilk, Jacek Hugo-Bader, Magdalena Skopek, Jędrzej Morawiecki, Michał Książek, Wojciech Górecki, Maciej Jastrzębski, Wacław Radziwinowicz, Wojciech Śmieja i Włodzimierz Pawluczuk.

To opowieść rozpięta pomiędzy Jamałem, Jakucją, Moskwą, Krajem Krasnojarskim, Kaukazem, Karelią i Grzybowszczyzną na Podlasiu. Opowieść o wielu twarzach Wschodu.

Dopełnieniem książki są świetne i zaskakujące fotografie autorstwa m.in. Jacka Hugo-Badera, Mariusza Wilka, Magdaleny Skopek, Michała Książka, Wojciecha Śmiei, Wojciecha Góreckiego, Marka Doleckiego oraz Piotra Jaxy.

Dodatkowe informacje

Autor Śmieja Wojciech, Morawiecki Jędrzej, Skopek Magdalena, Radziwinowicz Wacław, Książek Michał, Jastrzębski Maciej, Wilk Mariusz, Hugo-Bader Jacek, Górecki Wojciech, Pawluczuk Włodzimierz, Stasiuk Andrzej
Nazwa Patrząc na wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm
Liczba stron 280
Oprawa miękka
Wydawca Fundacja Sąsiedzi
Seria Literatura faktu
Opracowanie Brysacz Piotr
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor OSDW Azymut
Data premiery 24-10-2013
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Patrząc na wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: