Paul Newman. Biografia

(okładka twarda)
Paul Newman. Biografia (okładka twarda, książki)
Autor: Levy Shawn
Liczba stron: 440
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Oprawa: twarda

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Paul Newman (1925-2008) – aktor o legendarnych niebieskich oczach, zdobywca Oscarów, hollywoodzki fenomen. Grając charyzmatycznych buntowników i rozgoryczonych bohaterów, stał się supergwiazdą i tytanem kasowych przebojów.

Syn rzutkiego przedsiębiorcy, wychowywał się na zamożnych przedmieściach Cleveland. Choć bał się zawieść nadzieje ojca, zrezygnował z rodzinnego biznesu i postanowił próbować sił w aktorstwie. Po trudnych początkach w teatrze i telewizji doczekał się lepszej passy. Charakterystyczną wytrwałość widać we wszystkim, co robił, zarówno na planie zdjęciowym, jak i poza nim. Wypowiadał się bez ogródek i korzystał ze sławy, by zabierać głos w bliskich jego sercu sprawach politycznych.

W książce "Paul Newman. Biografia" krytyk filmowy i historyk kultury masowej Shawn Levy prezentuje kulisy fascynującego życia aktora – od beztroskich psikusów na planie, przez trwałe uczucie do Joanne Woodward aż po przeżycia związane ze śmiercią syna, który zmarł po przedawkowaniu leków. To emocjonujący portret nadzwyczajnie utalentowanego człowieka dającego z siebie wszystko, co dostał od życia. A był przy tym jedną z najgłośniejszych gwiazd kina XX wieku.

Dodatkowe informacje

Autor Levy Shawn
Nazwa Paul Newman. Biografia
Liczba stron 440
Data premiery 06-02-2013
Wydawca Wydawnictwo Dolnośląskie
Oprawa twarda
Tłumacz Czwojdrak Aleksandra
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Publicat wydawnictwo
Język oryginału angielski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Paul Newman. Biografia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: