Pismo Święte dla młodych

(okładka twarda, książki)
Data premiery: 17-01-2018
Wydawca: Dom Wydawniczy Rafael
Oprawa: twarda

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
89,90 zł
Special Price 61,99 zł
- +
LUB

Opis

Pierwsza, najlepsza na rynku wydawniczym Biblia opracowana specjalnie dla dzieci i młodzieży zawierająca pełny oryginalny tekst Biblii Tysiąclecia.

Wydanie przygotowane zostało specjalnie z myślą o młodych ludziach jako ekscytująca wyprawa w czasy i miejsca biblijne. Mnogość ciekawostek, grafiki, przygodowa stylizacja, tłumaczone na bieżąco pojęcia sprawią, że młodzi sami sięgną po tę książkę, by odkrywać świat Starego i Nowego Testamentu. Będzie ona doskonałym wprowadzeniem do dojrzałego czytania Pisma Świętego.

Kompletny i w pełni kompetentny materiał do wszelkich opracowań związanych z tematyką biblijną przygotowany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły zawiera:

 • pełny tekst Biblii Tysiąclecia,
 • wprowadzenie i omówienie każdej księgi Starego i Nowego Testamentu,
 • słowniczek i kolorowe mapy,
 • 20 kolorowych wkładek z ciekawostkami biblijnymi i ilustracjami w stylistyce  safari,
 • wytłumaczenie trudnych pojęć i zagadnień,
 • wyróżnione graficznie ciekawostki pod pięcioma różnymi hasłami:
  – Życie w biblijnych czasach – informacje i rysunki pokazujące, jak wyglądało życie w starożytności,
  – Ludzie z biblijnych czasów – teksty przybliżające sylwetki ciekawych postaci biblijnych,
  – Skarbnica wiedzy – ważne wersety, które warto zapamiętać,
  – Wprowadź to w życie – praktyczne zadania, które pomogą ci zastosować Słowo Boże w codziennym życiu,
  – Czy wiesz... –  interesujące informacje, dzięki którym zrozumiesz trudniejsze fragmenty Pisma Świętego.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Pismo Święte dla młodych
Data premiery 17-01-2018
Wydawca Dom Wydawniczy Rafael
Oprawa twarda
Tłumacz Kosek Anna Karina
ean 9788365889034
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału hebrajski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pismo Święte dla młodych

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
 • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.