Podstawy Makroekonomii w Przykładach i Zadaniach

(okładka miękka)
Podstawy Makroekonomii w Przykładach i Zadaniach (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 198
Oprawa: miękka
Wydawca: CeDeWu Sp. z o.o.

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

„Podstawy makroekonomii w ćwiczeniach i zadaniach” zostały opracowane w celu uzupełnienia luki między stosunkową dużą ilością podstawowych podręczników do makroekonomii a słabą ofertą wydawniczą z zakresu materiałów dydaktycznych, pozwalających studentom ekonomii utrwalać nabytą wiedzę teoretyczną. Książka stanowi więc pomocą dydaktyczną przeznaczoną przede wszystkich do wykorzystania na ćwiczeniach z przedmiotu „Makroekonomia”, jednak jej struktura pozwala również na samodzielne pogłębianie wiedzy z zakresu podstawowych problemów makroekonomicznych
 Pozycja ta stanowi przewodnik po wybranych, ważniejszych zagadnieniach makroekonomicznych. W każdym rozdziale autorki przygotowały listę podstawowych pojęć związanych z badanym problemem makroekonomicznym, które student powinien wcześniej przyswoić bazując na zalecanej literaturze. Potem zawarto ćwiczenia i pytania mające usystematyzować nabytą wiedzę teoretyczną. Następna część każdego rozdziału ma charakter utrwalający materiał i obejmuje test wyboru, zdania prawda-fałsz oraz tekst do uzupełnienia. Ponadto autorki przygotowały zestaw zadań i rysunków,  który ma służyć ocenie wyników w nauce oraz uczy studentów wykorzystywania narzędzi makroekonomicznych w praktyce. Na końcu każdego rozdziału zawarto rozwiązania wszystkich ćwiczeń, pomocne przy samodzielnej nauce.
„Podstawy makroekonomii w ćwiczeniach i zadaniach” to w sumie prawie 1000  zupełnie nowych ćwiczeń w formie pytań, testów, zadań i rysunków, które mają skutecznie pomóc studentowi  poznać  i zrozumieć podstawowe reguły rządzące gospodarką.

Dodatkowe informacje

Autor Olczyk Magdalena, Kordalska Aleksandra, Lechman Ewa
Nazwa Podstawy Makroekonomii w Przykładach i Zadaniach
Liczba stron 198
Oprawa miękka
Wydawca CeDeWu Sp. z o.o.
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Cedewu
Data premiery 27-10-2009
Język oryginału polski
Rok wydania 2009
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Podstawy Makroekonomii w Przykładach i Zadaniach

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: