Pojedynek. Eberhard Mock. Tom 8

(okładka twarda)
Pojedynek. Eberhard Mock. Tom 8 (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 400
Data premiery: 22-08-2018
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
44,90 zł
Special Price 33,49 zł
- +
LUB

Opis

Jesteś gotowy na “Pojedynek”? Pojawił się właśnie ósmy tom powieści autorstwa Marka Krajewskiego o przygodach Eberharda Mocka. To doskonały kryminał, który obnaża ludzkie słabości, pokazuje, że zło może kryć się wszędzie, a jedna tajemnicza postać może znacząco namieszać w spokojnym, codziennym życiu.

Akcja powieści toczy się we Wrocławiu w roku 1905. Eberhard Mock jest synem ubogiego szewca z Wałbrzycha. Jego życie jest ograniczone głównie do murów uniwersytetu i brudnych zaułków miasta. Mock czuje niedostatek w swojej egzystencji. Jest lekceważony przez innych studentów, a pustka rzuca go w nurt rozrywki. W wolnych chwilach studiuje dźwięczne łacińskie kadencje, a wieczorami postanawia zapić porażki kuflem taniego piwa i oddać się w ramiona sprzedajnych dziewcząt. Wszystko się zmienia, gdy wydziałem filozoficznym wstrząsną kolejne samobójstwa wykładowców. W tym czasie w życiu Mocka pojawia się tajemnicza rosyjska studentka, która znacząco odmieni jego plany. Eberhard przekona się, że zło może czaić się nawet w pięknych rzeczach, gdy wkracza się na drogę, z której nie ma powrotu…

“Pojedynek”, podobnie jak poprzednie tomy, to bardzo mroczna powieść, przesiąknięta brudem ulic i wonią podstępu. Krajewski doskonale uknuł intrygę, serwując czytelnikowi zwroty akcji. Czytając książkę, zbieramy poszczególne części układanki, by na końcu stworzyć z nich idealną całość.

Dodatkowe informacje

Autor Krajewski Marek
Nazwa Pojedynek. Eberhard Mock. Tom 8
Liczba stron 400
Data premiery 22-08-2018
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Seria Eberhard Mock
Oprawa twarda
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pojedynek. Eberhard Mock. Tom 8

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Urodzony w 1966 roku polski pisarz, doktor nauk humanistycznych i laureat Paszportu Polityki (2005).


Jego rodzina pochodzi z ziemi Lwowskiej, on jednak urodził się i wychował we Wrocławiu. Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i specjalistą w zakresie językoznawstwa łacińskiego. W młodości pracował m.in. jako bibliotekarz, sprzedawca i magazynier, a w czasie studiów został asystentem w Instytucie Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie potem pracował jako adiunkt i starszy wykładowca. Od 2007 roku zawodowo trudni się pisarstwem.


Debiutował w 1999 roku powieścią pt. „Śmierć w Breslau”, która stała się pierwszą częścią serii o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Jak na razie w skład cyklu wchodzą m.in. „Koniec świata w Breslau”, „Dżuma w Breslau”, czy „Głowa minotaura”. Co ciekawe ta ostatnia książka jest również pierwszą częścią kolejnej serii Krajewskiego, tym razem o byłym lwowskim komisarzu policji Edwardzie Popielskim. Oprócz tych dwóch serii kryminałów, których akcja dzieje się w XX wieku, Krajewski jest także współautorem, wspólnie z Mariuszem Czubajem, cyklu o Jarosławie Paterze, który rozgrywa się we współczesnym Gdańsku.