Pokusa zła

(okładka miękka, książki)
88/100
Autor: Robinson M.
Liczba stron: 436
Data premiery: 28-08-2018
Wydawca: Wydawnictwo NieZwykłe

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
38,90 zł
Special Price 26,49 zł
- +
LUB

Opis

Brooke: Miałam wygodne życie i jeszcze wygodniejsze dzieciństwo. Moi rodzice nauczyli mnie odróżniać dobro od zła i wszystkiego, co pomiędzy… Ale ja wolałam szarą strefę. Chciałam przeżyć życie na krawędzi, z groźbą upadku. Nie dbałam o konsekwencje, bo moje serce zostało roztrzaskane na podłodze sypialni rodziców… I nigdy nie wróciłam, by je pozbierać.

Devon: Rodzina jest najważniejsza. Poznałem, czym jest nienawiść, zrozumiałem, że Bóg jest głuchy na modlitwy, a życie to pole bitwy, gdzie stoisz na pierwszej linii frontu. Nauczyłem się być mężczyzną… Wszystko, co otrzymałem, to pięści ojca, łzy matki i krzyki sióstr. Nie możesz uciec przed przeszłością… Ostatecznie i tak cię dopadnie, choćby we śnie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Robinson M.
Nazwa Pokusa zła
Liczba stron 436
Data premiery 28-08-2018
Wydawca Wydawnictwo NieZwykłe
Oprawa miękka
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
ean 9788378897095
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 8

Bardzo długo szukałam jakieś książki, która zaciekawi mojego maluszka do tego stopnia, że będzie ona początkiem jego drogi do nauki mówienia. Bardzo się cieszę, że w końcu udało mi się trafić właśnie na tę, ponieważ jest ona doskonała pod każdym względem. Z jednej strony jest kolorowa i na pewno zachęca każdego maluszka do czytania, a z drugiej posiada właściwości terapeutyczne i sprawia, że dzieci po niej po prostu zaczynają mówić. Dla mnie jest to niebywałe, oby więcej pojawiało się takich książek. Ja jestem nią oczarowana i bardzo często z moim synem po nią sięgamy.
Ocena
Recenzja wg Rozpocznijmy naukę mówienia! / (Dodano 07.06.2019)
„Pokusa zła”, to książka o dwójce ludzi, którzy pogubili się w życiu i szukają własnej drogi w najgorszy możliwy sposób. M. Robinson wie jak opisywać emocje i zadawać czytelnikowi coraz celniejsze ciosy prosto w serce. Ta historia jest toksyczna, dramatyczna, pełna brzydoty, ale też uzależniająca, obezwładniająca i w pokrętny sposób poruszająca do głębi. Mieszanka, która przyprawi Was o zarwaną noc, ból głowy i złamane serce. Nie jest to powieść dla wszystkich, ale jeśli podobały się Wam takie książki jak „Łzy Tess” czy „Bang”, to będziecie nią zachwyceni. Dla mnie była to podróż pełna skrajności i prawdziwa emocjonalna torpeda. Słodka trucizna, od której całkowicie się uzależniłam, chociaż wiedziałam, że jest zła. Ale cóż poradzić, takie już są pokusy.
Ocena
Recenzja wg PatrycjaKuchta / (Dodano 22.11.2018)
"Pokusa zła" to jest dopiero mocna książka! Zauważyłam, że wydawnictwo Niezwykłe lubuje się w książkach z mocnym przesłaniem i fabułą taką, ze wgniata w fotel. Jednak ja nie narzekam!
Poznajemy tutaj nastolatkę, z głową w chmurach żyje pełną piersią. Wraz z przyjaciółmi spędza cudowne chwile, nie martwi się niczym - dosłownie sielskie życie w dobrze ustawionej rodzinie. Kiedy jednak odkrywa, że jej dom i rodzina, nie do końca jest taka, jaka jej się wydawała przez lata, budzi się w niej chęć zemsty i nieposkromiona nienawiść. Późniejsze decyzje zmieniają jej całe dotychczasowe życie. Kolejną osobą, którą tutaj poznajemy jest Devon. Całkowite przeciwieństwo Brooke. Dorastał w domu pełnym brutalności, przemocy, bólu i strachu o przyszłość swoją, matki i swoich sióstr. Szczerze Wam przyznam, że bardzo trudno mi opisać chociaż część tej powieści bo jest tu tak wiele faktów, ważnych szczegółów, których nie chcę Wam zdradzać. Książka jest dopracowana do ostatniej strony, każda sytuacja, postać, wydarzenie jest istotne, wszystko łączy się w jedną wielką całość, która w efekcie powala czytelnika na kolana. Dotyka trudnych tematów, jak prostytucja, zdrady, manipulacja, występują również wątki przemocy w rodzinie, morderstwa, a skomplikowana siatka powiązań między bohaterami jest tak genialnie stworzona, że to chyba pierwsza książka, w której tak wiele postaci odgrywa ważną i znaczącą rolę. Akcja toczy się na przestrzeni lat - co też daje nam pełniejszy obraz na zmiany, którym ulegają nasi bohaterowie. Autorka w drastyczny sposób pokazuje jak człowiek potrafi się zmienić w wyniku pewnych wydarzeń. Jakie głębokie zmiany w psychice zostają po - wydawać by się mogło drobnostkach oraz przedstawia nam to, że często my sami wyolbrzymiamy problemy, z którymi aktualnie musimy dać sobie radę. To książka mocna, którą z całą odpowiedzialnością można zaliczyć do gatunku dark erotic/ dark romance i nie nadaje się dla młodzieży czy nastolatków. Zdecydowanie uderza w umysł czytelnika, pozostawia go w osłupieniu i szoku przez wiele godzin po odłożeniu książki.
Jakkolwiek to brzmi, lubię takie wyraziste książki, z mocnym przesłaniem. Pokazują człowieka w innym świetle, ujawniają nasze wady i słabości. Ukazują, że pomimo tego, że staramy się być idealni, nigdy tacy nie będziemy. Możemy zobaczyć, że każda podjęta przez nas decyzja może mieć ogromne skutki nie tylko w naszym życiu, ale i życiu osób, które są w naszym otoczeniu.
Ocena
Recenzja wg Katarzyna / (Dodano 17.10.2018)
"Pokusa zła" to książka, która zdecydowanie skierowana jest do starszych czytelników. Pełna erotyzmu, namiętności, scen nie przeznaczonych dla młodszych. Miałam wobec niej spore wymagania, liczyłam na coś co bardzo mnie zaskoczy. Czy tak było? Nie do końca - niestety. Początek książki bardzo mnie wciągnął, byłam zaciekawiona co będzie dalej. Od razu wiedziałam, że będzie to mocna lektura, jednak zawiodłam się na tym, że czasami niektóre rzeczy były tu zbyt naciągane. A sceny erotycznych, no cóż... Momentami były z lekka żenujące. Jeśli mam oceniać emocjonalne aspekty tej książki, to były poruszające i dobrze ukazane. Jednak już ta erotyczna strona książki, trochę mnie zawiodła. Oczywiście nie jest to zła książka, spotkałam się z gorszymi erotykami, jednak nie jest to też coś co mnie zachwyciło. Ciekawa książka, a opinia o niej to tylko moje osobiste przemyślenia. Nie oznacza to, że Was też nie zachwyci. Myślę, że po prostu musicie przekonać się sami
Ocena
Recenzja wg Angelika / (Dodano 14.09.2018)
„Utrata serca jest zgubą dla duszy.”

Dwie różne rodziny. Dwa zranione serca. Dwie pokaleczone dusze. Czy dwoje złamanych ludzi może sobie pomóc?

Brooke pochodzi z zamożnej, poukładanej rodziny. Miała wygodne dzieciństwo. Żyła otoczona miłością i opieką. Niestety jej wspaniałe życie posypało się na podłodze sypialni rodziców. Nigdy nie wróciła, by je poskładać, bo słowo „kochać” straciło swoje znaczenie.

Devon miał ciężkie dzieciństwo. Bardzo szybko musiał stać się mężczyzna, by móc chronić matkę i siostry przed potworem, jakim był ich ojciec. Rodzina jest dla niego najważniejsza. Niestety przeszłość, o której tak zaciekle stara się zapomnieć, dopada go wtedy, kiedy jest najbardziej bezbronny - we śnie.

Historia przedstawia bajeczne życie Brooke, pełne miłości i ciepła, a także ponure i mroczne realia dzieciństwa Davona. Życie każdego z nich, prędzej czy później się posypało. Oboje zranieni i złamani próbują poukładać je na nowo. Powieść nie należy do delikatnych. Jest brutalna, kontrowersyjna i wulgarna. Bez zbędnego owijania w bawełnę ukazuje życie kobiet sprzedających swoje ciało. Nie stroni od zdrad, seksu i pożądania. Każda strona ocieka niepohamowaną pasją i zwierzęcym pragnieniem. W tym okrutnym świecie tych dwoje zagubionych ludzi stara się ukoić swój ból i cierpienie. Są bezradni i rozdarci. Czy uda im się dopuścić do siebie miłość?

“Pokusa zła” to prawdziwa bomba emocjonalna. Autorka wyciśnie z Was wszystkie możliwe uczucia. Przyprawi o palpitacje serca i roztrzaska je, by potem na nowo złożyć je w całość. Ta książka jednocześnie rani i wzrusza, odrzuca i rozczula. To historia prowokująca i plugawa. Nie ma za grosz subtelności. Czy skusisz się na starcie z bezlitosnymi realiami życia?
Ocena
Recenzja wg Dagmara J. / (Dodano 13.09.2018)
Brooke miała dzieciństwo jak z bajki: zamożna rodzina z wyższych sfer, poukładana, godna pozazdroszczenia. Dziewczyna podziwiała swoich rodziców, którzy pomimo wielu lat nadal okazywali sobie miłość. Jej rodzina była idealna - tak sądziła... Dopóki za fasadą piękna, nie dostrzegła brzydoty, jaką jest kłamstwo. Ten moment, ta jedna chwila, zmieniła ją nie do poznania. Roztrzaskała jej serce, którego nie potrafiła poskładać.

"To ja jestem dziewczyną, przed którą ostrzegają cię rodzice.
Tą, której nie wolno ufać.
Od której lepiej trzymać się z daleka.
Ta, która złamie Ci serce i wróci, by sięgnąć po więcej.
Tylko dlatego, że mogę".

Devon nie miał łatwego życia. Już jako dziecko musiał szybko dorosnąć i wziąć na swoje barki odpowiedzialność za swoją rodzinę. Jego życie było naznaczone bólem, cierpieniem i razami wymierzonymi mu przez ojca. Nie potrafi uciec od wspomnień i dręczących go koszmarów.

Za sprawą różnych wydarzeń, z czasem ich ścieżki się przecinają. Czy dwójka rozbitków będzie w stanie sobie pomóc? Zniszczą się nawzajem czy uratują?

Sięgając po tę książkę wiedziałam, że będzie kontrowersyjna, a że lubię tego typu powieści, wiedziałam, że nie ma mowy, abym po nią nie sięgnęła.

Przyznam, że nie zawsze zgadzałam się z decyzjami bohaterów. Mam tu głównie na myśli postać głównej bohaterki. Nie chodzi mi o to, czym się zajmowała, tylko o to, że pozwoliła pewnej sytuacji tak bardzo wpłynąć na swoje życie. Uważam, że to co ją spotkało nie było na tyle złe, aby zamknąć się na ludzi i ich ranić, a przede wszystkim szukać zemsty, przez którą coraz bardziej traciła siebie. Nie do końca potrafiłam rozgryźć jej postać. W jednej chwili potrafiła się zachowywać wrednie, ale pod tą warstwą było widać, że to zagubiona kobieta, która pragnie tego, czego się boi. Moją sympatię zdobywała stopniowo, im bardziej zaczęła zrzucać swoją maskę, za którą skrywała siebie i dostrzegać, że nie może obwiniać wszystkich za swoje decyzje.

Najbardziej zżyłam się z Devonem, myślę, że to głównie dlatego iż sama pochodzę z podobnej rodziny. Dzięki temu lepiej rozumiałam jego lęki, wątpliwości i demony. Polubiłam go za jego siłę, pracowitość i lojalność wobec własnej rodziny. Za to, że nie wahał się ani chwili, aby zapewnić im wszystko czego pragną. Devon to mężczyzna, który bierze na siebie więcej, niż jest w stanie, ale to jego sposób, aby zagłuszyć, to co złe. Jest w nim pewna siebie łagodność, dobroć, ale i głęboko skrywany mrok.

Brooke i Devon nie spotykają się od razu. Dlatego też narracja jest prowadzona z perspektywy obu bohaterów. Początkowo obecne wydarzenia mieszają się z przeszłością, aby ostatecznie teraźniejszość Brooke i Devona, splotła się ze sobą.

"Pokusa zła" nie jest historią dla każdego. Wątki w niej poruszane mogą być dla innych niezrozumiałe, a nawet obrzydliwe, a niektóre sytuacje pozbawione moralności. Autorka dotyka takich tematów jak przemoc i prostytucja. Jest tu sporo odważnych scen erotycznych, których jeszcze nie spotkałam w erotykach, które do tej pory miałam okazję przeczytać. Dla mnie one były ciekawe i fascynujące, dla innych mogą być obrzydliwe i w nadmiarze. Więc dla osób, które ich w książkach nie lubią, odradzałabym tę powieść. Jednak ta powieść nie kręci się wokół tego, bo również wokół ludzkiej psychiki. Nie brak tu emocji, które niekiedy są tak bardzo skrajne. Odczuwałam je wszystkie, co moim zdaniem jest dużym atutem. Nie byłam obojętna na uczucia bohaterów. Historia stworzona przez M. Robinson jest oryginalna i bardzo złożona, tak samo jak wykreowane przez nią postacie. "Pokusa zła" ma wszystko, to co uwielbiam w książkach i myślę, że nawet więcej. Rzadko trafiam na powieści, nad którymi trzeba dogłębnie się zastanowić. To historia o tym, że przeszłości nie można zmienić, ale na przyszłość mamy wpływ - wszystko zależy od nas. Pokazuje również, że aby stworzyć z kimś związek, należy najpierw pokochać i zaakceptować samego siebie.
"Pokusa zła" opowiada historię dwójki zagubionych i zranionych ludzi, którzy są dla siebie przekleństwem i ratunkiem. Co w ostateczności wygra?
Ocena
Recenzja wg Red Girl Books / (Dodano 13.09.2018)
Łączyło ich poczucie szacunku do rodziny. Dzieliły granice nie do przejścia. Jednak pewnego dnia, gdy się spotkali, wszystko połączyło się w kompletną całość. Bo ona bez niego nie mogła oddycha. On bez niej nie mógł żyć.


Powieści o miłości nie mają końca. Jedne są mniej, drugie bardziej ciekawe. Jednak raz na jakiś czas trafia się perełka, książka idealna w każdym aspekcie. Taka, która na długo zapada w pamięć, przywołuje skrajne emocje i nie chce wyjść z głowy nawet po zakończonej lekturze. "Pokusa zła" należy właśnie do tej kategorii. Pokazuje, że połączenie wątku romantycznego z trudną przeszłością i dążeniem do własnego szczęścia, z masą trudnych do zaakceptowania emocji i wydarzeń bolesnych nie tylko dla samych bohaterów, ale i dla czytelnika, któremu wiele razy podczas całej historii serce pęka na kawałki.


Wielkim atutem tej historii są bohaterowie. Ich kreacja staje na najwyższym poziomie i stanowi centralny punkt. Niebanalne rozłożenie na czynniki pierwsze cech osobowości oraz pokazanie człowieka w jego ludzkiej formie, takiej która popełnia błędy i wyciąga konsekwencję swoich czynów, sprawia że stają przed nami postacie z krwi i kości. Tak świetnie nakreślony profil psychologiczny przybliża nas do Brooke i Devona i sprawia, że darzy się tą dwójkę szczerą sympatią a ich losy nie są nam obojętne. Szczególnie ich demony przeszłości, które trafiają nas prosto w serce.


Bohaterów łączy trudna przeszłość. Brooke miała idealną rodzinę, doskonałe życie i perspektywy na przyszłość, ale wszystko pękło jak bańska mydlana jednego dnia. Błędne decyzje, zły czas, niesprzyjający los - wszystko połączyło się ze sobą w jednej chwili, by nieodwracalnie zmienić życie dziewczyny. Przez to wszystko Brook wybrała życie na krawędzi, śmiała się w twarz przeciwnością i ryzykowała - by poczuć coś, cokolwiek, co utwierdzi ją w przekonaniu, że jest jeszcze dla niej miejsce w świecie. Podobnie było z Devonem, który od zawsze wierzył, że rodzina jest najważniejsza. Ale i on otrzymał od losu lekcję prawdziwego życia, która zniszczyła go od środka i zmusiła do parzenia na przyszłość pod pryzmatem nienawiści.


Autorka pisze w bardzo obrazowy sposób, choć bez zbędnego przesadzania. Konkretnie prowadzi swoich czytelników przez fabułę pełną tragedii, trudnych chwil i jeszcze trudniejszych decyzji w przyszłości. To wystarczające do tego, by osobiście przeżywać historię i z dużym zaangażowaniem śledzić przebieg wydarzeń. Emocje i przeżycia bohaterów wydają się być na wyciągniecie dłoni, akcja nie zwalnia ani przez moment wprowadzając nawet subtelne poczucie tajemnicy i napięcia wiszące w tle dzięki czemu żal rozstawać się z historią tej dwójki i sam finał nadchodzi zdecydowanie zbyt szybko.


"Pokusa zła" to powieść z w pełni wykorzystanym potencjałem. Zaskakuje, ujmuje emocjami i przekonuje do siebie kreacją głównych bohaterów. Romantyczna historia przepełniona bólem i żalem kierowanym w stronę przeszłych wydarzeń i tych, które dopiero będą miały miejsce, sprawia że burzowe chmury na zmianę ustępują miejsca słońcu, które nieśmiało rozpala w sercach bohaterów coś więcej poza negatywnymi emocjami. To doskonale napisana, przemyślana i realna powieść o wartości rodziny, przyjaźni i miłości. O poszukiwaniu samego siebie w odmętach prawdziwej tragedii i walce o własne miejsce w świecie. Zapada w pamięci na długi czas.
Ocena
Recenzja wg ThievingBooks / (Dodano 06.09.2018)
Nie chciałabym Wam spojlerować, bo moglibyście mnie znienawidzić. M. Robinson stworzyła historię bardzo dynamiczną. Nie zapomniała o emocjach, które powodują, że gdy czyta się o wydarzeniach, jakie dotykają bohaterów, odczuwa się ich naprawdę sporo.
Brooke ma idealne życie, piękny dom, nigdy nie musiała martwić się o to, że czegoś jej zabraknie. Jej rodzina według niej jest idealna. Jednak pewnego dnia dziewczyna odkrywa, że to wszystko w co wierzyła to kłamstwo, a jej rodzice żyją w bardzo popieprzonym układzie. To powoduje, że Brooke przestaje wierzyć w jakiekolwiek szczęśliwe zakończenia i miłość. Kilka lat później odkrywa, kolejne tajemnice swojego ojca i postanawia zostać VIP-em, w końcu zgłaszając się do agencji odkrywa, że w końcu czuje się dobrze, że to jest jej miejsce. Dziewczyna jednak nie robi tego dla pieniędzy, lecz dla kontroli i pożądania, a daje jej poczucie bycia potrzebnym.

Nikt nie wie, co się dzieje, gdy zostajesz sam ze swoimi myślami. Każdy ma obawy i sprawy, które go przerażają, ale ja nie mogłem uciec od swoich, szczególnie we śnie. /s. 25

Życie Devona zupełnie różni się od życia Brooke. Pochodzi on z domu, w którym było wiele przemocy, której dopuszczał się jego ojciec. Musiał chronić nie siebie, ale przede wszystkim matkę i siostry przed tyranem. To spowodowało, że chłopak, co noc walczy z koszmarami, które wracają do jego głowy i nie dają mu o sobie zapomnieć. Devon nie myśli o sobie, chce by jego mama i siostry były bardzo szczęśliwe, tak jak nigdy wcześniej. Dlatego chłopak decyduje się przyjąć spadek po wuju i otwiera własny bar. A dzięki tej pracy jest w stanie nie myśleć o przeszłości, która co już wkrada się w zakamarki jego serca.

Mogłoby się wydawać, że na pozór dwa nie pasujące do siebie światy w jakich żyją bohaterowie nie będą do siebie pasować, ale okazuje się, że świetnie się dopełniają. Ona chciała kogoś kto będzie dobry, ale jego charakter będzie wybuchowy, a uśmiech tajemniczy. On z kolei kobietę piękną, która pozwoli mu zapomnieć o przeszłości. Gdy oboje się spotkali nie sądzili, że to, co będzie dla nich zabawą pozwoli im połamać ich złamane serca. Jednak ta gra ma jedną zasadę... Nikt nie wypowiada słowa, które jest kłamstwem. Kocham cię dla tych obojga nie istnieje.

O wiele łatwiej jest winić innych, chociaż wybór należny do ciebie... /s. 10

„Pokusa zła” to powieść, która was zaskoczy. Nie sądziłam, że można stworzyć takie postaci, które mogłyby mieć aż tak złamane życia. Obietnice, które są kłamstwami. Czy można wyleczyć serce z bólu i poczucia winy? Oczywiście, że tak, ale nie jest to takie proste. Książka to odrębna historia z serii VIP-a autorki, więc można ją czytać samodzielnie. Styl powieści jest bardzo dobry, ponieważ w głównej mierze autorce chyba chodziło o pokazanie emocjonalności. Jeśli chodzi o wybory, jakich dokonywali bohaterowie w swoim życiu to można się z nimi zgadzać lub nie. W pewnym sensie jeśli chodzi o mnie to kłóciłoby się to z moim podejściem, ale szanuję ich mentalność i to, co oni postanowili. W końcu udało im się też znaleźć coś szczęśliwego, po utracie swojego życia. Devon to samotnik, potrafił o siebie zadbać i o rodzinę. Kocha ją całym sercem i jest w stanie oddać dla nich wszystko. Brooke to definicja pokusy, która chadza swoimi ścieżkami. Piękna dziewczyna o dużych i pięknych oczach jak Bambi, to właśnie w nich można było dostrzec burzę jaka miała miejsce w jej wnętrzu.

„Pokusa zła” to opowieść o złamanych obietnicach, nadziejach i sercach. Bolesna, ukazująca jak życie w jednej chwili może się posypać. Oczywiście nie brakuje w niej również scen, które wywołają uśmiech, ponieważ i takie chwile zdarzają się w życiu bohaterów, a jeśli szukacie dobrego romansu to też ta książka jest jak najbardziej dla Was.

http://majkabloguje.blogspot.com/2018/09/to-bya-gra-gra-w-ktora-chciaam-zagrac.html
Ocena
Recenzja wg Zaczytana Majka / (Dodano 04.09.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Pokusa zła

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 5,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.