Polki, które zmieniły wizerunek kobiety

(okładka twarda, książki)
100/100
Liczba stron: 416
Data premiery: 17-10-2018
Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
49,90 zł
Special Price 40,99 zł
- +
LUB

Opis

Wszystkie bohaterki tej książki były niezwykłe, wszystkie wychodziły poza stereotypowe role społeczne przypisywane kobiecie. Żyły w różnych czasach, wykonywały różne zajęcia, ale łączyła je siła i wyjątkowa kobiecość.

Elżbieta z Lubomirskich Sieniawska to nieprzeciętnie inteligentna mecenaska sztuki, przez pewien czas właścicielka Wilanowa. Jej wychowanką była słynna poetka epoki saskiej, Elżbieta Drużbacka.

Joanna Żubrowa, pierwsza kobieta odznaczona Orderem Virtuti Militari, walczyła w armii napoleońskiej jako regularny żołnierz, co ponad dwieście lat temu było bardziej niż niezwykłe.

Ewa Felińska, ziemianka, którą historia zmusiła do bycia uczestniczką spisku i zesłanką. Była poczytną autorką powieści i pamiętników, a jedno z jej dzieci zostało świętym Kościoła katolickiego.

Antonina Walicka, założycielka i przełożona znanej warszawskiej pensji wychowała kilka pokoleń młodych Polek na dobre patriotki i mądre kobiety.

Jedna z najpiękniejszych Polek międzywojnia Irena Iłłakowiczowa zasłużyła się w okupowanej przez Niemców Polsce jako znakomita agentka konspiracyjnego wywiadu.

Mistyczka Wanda Boniszewska aresztowana w 1950 roku trafiła do sowieckich więzień i łagrów. Nie tylko nie dała się złamać, ale za jej sprawą dochodziło do nawróceń jej prześladowców.

Autorka przybliża także portrety dwóch nieco zapomnianych pisarek i publicystek z Kresów Konstancji Skirmuntt i Janiny z Putkamerów Żółtowskiej. Każda z tych nieprzeciętnych kobiet miała w sobie siłę życiową, która pozwalała dokonywać rzeczy wielkich.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Puchalska Joanna
Nazwa Polki, które zmieniły wizerunek kobiety
Liczba stron 416
Data premiery 17-10-2018
Wydawca Wydawnictwo MUZA S.A.
Oprawa twarda
ean 9788328710405
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Wspaniała książka bardzo się cieszę, że Joanna Puchalska pokusiła się o napisanie takiej powieści, gdzie przedstawiła nam znane oraz te mniej znane, ale na pewno znaczące postacie kobiet. Przyznam, że poznanie takich postaci jak Elżbieta z Lubomirskich Sieniawska, Joanna Żubrowa, Ewa Felińska, Antonina Walicka czy Wanda Boniszewska było bardzo ciekawe. Co więcej każda z Pań wyróżniała się zupełnie czymś innym, a to czyniło ja właśnie wyjątkową. Na pewno każda z czytelniczek znajdzie swoją ulubioną bohaterką. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki i dlatego gorąco ja Wam polecam!
Ocena
Recenzja wg Wspaniałe kobiety / (Dodano 07.12.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Polki, które zmieniły wizerunek kobiety

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.