Polska. Panoramy

(okładka twarda, książki)
Autor: Nowak Andrzej
Liczba stron: 184
Data premiery: 12-07-2012
Wydawca: Biały Kruk

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
89,00 zł
Special Price 57,99 zł
- +
LUB

Opis

Takie książki wydawane są bardzo rzadko i stanowią niespotykany rarytas na półkach domowych bibliotek. "Polska. Panoramy" to monumentalny album, który prezentuje najpiękniejsze polskie krajobrazy. Majestat Giewontu, dostojność Wawelu, zamki, pałace, malownicze pola jakby wyjęte z mickiewiczowskich opisów przyrody, wzburzony Bałtyk, leniwe polskie rzeki - nasza Ojczyzna ujęta w dziesiątkach zdjęć panoramicznych.

Oszałamiające piękno Polski uchwycił mistrz fotografii - Adam Bujak, a tekst o budzących nostalgię wspaniałych miejscach napisał Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzej Nowak.

Dodatkowe informacje

Autor Nowak Andrzej
Nazwa Polska. Panoramy
Liczba stron 184
Data premiery 12-07-2012
Wydawca Biały Kruk
Oprawa twarda
Autor ilustracji Bujak Adam
ean 9788375531206
Numer wydania I
Język wydania polski,angielski,niemiecki
Język oryginału polski
Rok wydania 2012
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Polska. Panoramy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Andrzej Nowak pojawił się na świecie 12 listopada 1960 roku w Krakowie. Polski profesor nauk humanistycznych, historyk, sowietolog, wykładowca, publicysta i autor książek historycznych. Ekspert w zakresie polityki wschodniej, geopolityki oraz stosunków polsko-rosyjskich. Absolwent studiów na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracownik naukowy Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk, gdzie objął funkcję kierownika Zakładu Historii Europy Wschodniej i Studiów nad Imperiami XIX i XX wieku. Prowadził zajęcia akademickie na wielu polskich i zagranicznych uczelniach – m.in. kanadyjskich, amerykańskich czy angielskich. Członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej oraz narodowej Rady Rozwoju. Profesor Andrzej Nowak jest zaangażowany w działalność publicystyczną. Jego artykuły i eseje ukazywały się m.in. na łamach takich czasopism jak „Arka”, „Nasz Dziennik”, „Gość Niedzielny”, „W Sieci”, „Do Rzeczy”, „Gazeta Polska”, „Wprost”, „Niedziela”, „Solidarność”, „Znak” czy „Rzeczpospolita”. Był również redaktorem naczelnym czasopisma „Arcana”. Autor wielu książek historycznych, takich jak m.in. „Historia i polityka”, „Blaski i nędze życia w PRL”, „Kościół na straży polskiej niepodległości”, „Uległość czy niepodległość”, „Ojczyzna ocalona” czy „Niepodległa! O historii nie dla idiotów”. Za swoją działalność otrzymał wiele prestiżowych nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Krzyż Zasługi. Profesor Andrzej Nowak w swoich książkach prezentuje kompletny obraz dziejów polskiego narodu. Szczególną uwagę poświęca dążeniom do odzyskania niepodległości oraz zależności Polski od Rosji. Podkreśla przy tym rolę polskiego Kościoła w pokojowej walce o wolność, w tym takich postaci jak Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński czy ksiądz Jerzy Popiełuszko. Andrzej Nowak odpowiada napytanie o to, w jaki sposób nasz kraj może utrzymać suwerenność we współczesnych czasach i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Prezentuje antykomunistyczną i konserwatywną postawę. Dostrzega nowe formy zniewolenia, które zagrażają polskiej tożsamości narodowej i kulturze naszego kraju.