Polskie kapliczki. Świątki i krzyże przydrożne

(okładka twarda)
Polskie kapliczki. Świątki i krzyże przydrożne (okładka twarda)
Autor: Paterek Anna
Liczba stron: 60
Data premiery: 17-03-2019
Wydawca: Wydawnictwo Arystoteles

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 72 godziny

Normalna cena:
15,99 zł
Special Price 13,49 zł
- +
LUB

Opis

Stałym elementem polskiego krajobrazu są kapliczki, krzyże i świątki przydrożne. Ich geneza jest bardzo stara, jednak nieznane jest dokładnie ich pochodzenie i czas powstania. Stawiano je w różnych okresach, najwięcej od początków drugiej połowy XIX wieku do wybuchu II wojny światowej. Motywy ich powstawania były natury: błagalnej, dziękczynnej, pokutnej, wierzeniowej, magicznej. Najczęściej wznoszono je w okresach epidemii, wojny, klęsk, głodu. Upamiętniały ważne miejsca i wydarzenia. Stawiane na rozstajach i granicach chroniły ludzi przed siłami nieczystymi. W miejscach, w których nie było świątyni, zastępowały kościół.

Powstało wiele rodzajów kapliczek, krzyży i figur przydrożnych. Na ich tle ciekawym zjawiskiem są warszawskie kapliczki podwórkowe i krakowskie latarnie umarłych. Wiele obiektów małej architektury sakralnej uległo zniszczeniu lub zostało zapomnianych. Te, które przetrwały do obecnych czasów, nie pełnią jednak takiej roli jak niegdyś.

 
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Paterek Anna
Nazwa Polskie kapliczki. Świątki i krzyże przydrożne
Liczba stron 60
Data premiery 17-03-2019
Wydawca Wydawnictwo Arystoteles
Oprawa twarda
ean 9788380382336
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2019
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Polskie kapliczki. Świątki i krzyże przydrożne

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Anna Paterek to polska autorka książek i albumów o tematyce chrześcijańskiej. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie zdobyła tytuł magistra na kierunku finanse i bankowość. Od 2010 roku podejmuje zatrudnienie w wydawnictwie Koinonia, prowadzonym w ramach Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja. Obecnie sprawuje w tej organizacji funkcję kierownika. Anna Paterek to autorka publikacji, których celem jest propagowanie wartości chrześcijańskich, prorodzinnych oraz patriotycznych. W swoich albumach prezentuje miejsca najgłośniejszych objawień maryjnych, w takich miejscowościach jak Fatima, Guadalupe, Medjugorje czy Częstochowa. Przedstawia szczegóły na temat okoliczności tych niesamowitych wydarzań, a także zachęca do zapoznania się z licznymi fotografiami obrazującymi centra kultu, klasztory, sanktuaria maryjne, katedry czy miejsca ziemi świętej. Opisuje poza tym przypadki uzdrowień za wstawiennictwem Maryi, a także zamieszcza propozycje modlitw. Albumy Anny Paterek to również biografie najważniejszych świętych w historii kościoła katolickiego – na przykład Jana Marii Vianney’a, Stanisława Kostki, ojca Pio czy księdza Jerzego Popiełuszki. Autorka przybliża poza tym czytelnikom sylwetki najważniejszych postaci w dziejach polskiego narodu, takich jak chociażby Józef Piłsudski czy Tadeusz Kościuszko.